Skocz do zawartości

Czy da się wyłączyć przepisywanie adresów wysyłkowych do Subiekta?

Polecane posty

Witam

Jak w temacie.  Zainstalowałem niedawno nowe Sello, przepisywanie adresów wysyłkowych nie jest mi absolutnie do niczego potrzebne, natomiast zdarza się, że w polu kod pocztowy są cuda (w transakcjach pobranych ze sklepu internetowego), przez co kontrahent nie może zostać utworzony w Subiekcie, bo zawartość pola jest zbyt długa.  Przejrzałem konfigurację Sello i na wszelki wypadek również Subiekta i nie widzę nic, co mogłoby pomóc - przestawienie w parametrach połączenia, zakładka Klienci, opcji Adres dostawy na "pozostaw bez zmian" najwyraźniej działa tylko dla aktualizacji, natomiast przy tworzeniu klienta dane i tak są przepisywane.  Czy/w jaki sposób można zablokować przepisywanie tych adresów?

Link to postu

No niestety nie o to.  Jak pisałem wcześniej sprawdziłem tę opcję i w momencie tworzenia nowego klienta w Subiekcie adres wysyłkowy tak czy inaczej zostaje przepisany.  Przypuszczam, że ta ma ona znaczenie tylko w przypadku tworzenia dokumentów dla już istniejących klientów.

Link to postu

Cóż, zdaję sobie sprawę, że jestem pewnie w b. nielicznej grupie użytkowników, którym ta funkcjonalność przeszkadza, jednak tylko w tym sensie pisałem "niestety" - że nie da się jej skonfigurować tak, jak byłoby dobrze dla mnie.  Jeśli w którejś z kolejnych wersji Sello dorobicie trzecią opcję "zostaw te cholerne adresy wysyłkowe gdzie są, w Sub. ich nie potrzebuję" ;) to super, ale na razie chciałem się przede wszystkim upewnić, że niczego nie przeoczyłem.  Tak więc dzięki za wyjaśnienie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...