Skocz do zawartości

Duża Baza danych sello

Polecane posty

Witajcie,

Moja baza danych nieskompresowana osiągnęła już rozmiar prawie 7GB.

Nie pobieram do niej mejli żeby nie obciążać mocniej. Jednak praca na 1 stanowisku jest utrudniona a przy podłączeniu kolejnego staje się prawie niemożliwa.

 

Wiem że wszyscy piszą o założeniu nowej bazy ale tę trzeba skonfigurować podpiąć produkty dodać znów zdjęcia itd. cała masa problemów.

 

Przyszedł mi do głowy taki oto pomysł.

Chciał bym wykasować z bazy wszystkich klientów paczki aukcje zamówienia itd do końca roku 2014. (te dane są już nie potrzebne). Pozwoli to wykasować nieużywane towary których mam już ponad 4 tysiące.

Czy ktoś przeprowadzał taką operację np zapytaniem sql żeby nie robić tego ręcznie.

 

Nie robił bym problemu z założeniem nowej bazy gdybym mógł przenieść wszystkie dane wraz z towarami i powiązaniami z allegro do nowej bazy.

Generalnie można by wyczyścić całą bazę żeby zostały w niej same towary i ustawienia systemowe.

Import produktów nie wchodzi w grę z SGT bo tam nie posiadam dodanych zdjęć.

Link to postu

Temat powraca co jakiś ;)

 

Z tego co kojarzę to kilka miesięcy temu, takie zadanie zlecono stażyście w TS, i potem chłopaki z TS mieli to przeglądnąć. Ale jak zwykle niezaplanowane zmiany w Allegro i sprawa się przedłuża. Pewnie Bartek napisze Ci więcej.

 

Obecnie część rzeczy można wyczyścić ręcznie zgodnie z FAQ Bartka:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6335.0

 

I czy jesteś pewien, że to wielkość bazy jest bezpośrednio odpowiedzialna za utrudnioną pracę? Może da się część wyświetlanych danych ograniczyć filtrami, np. wyświetlaj transakcje z ostatnich 30 dni?

 

Link to postu

W 1.20 będzie poprawka optymalizująca wczytywanie dużej listy towarów - jeśli to stanowi u kogoś problem obecnie to powinno przyspieszyć.

 

Co do czyszczenia danych, to tak, mamy ten mechanizm niemal zrobiony, ale mam pewne obawy, że może on zostać użyty źle co spowoduje późniejsze problemy. Zwłaszcza jeśli chodzi o usuwanie transakcji. Obecny w Sello mechanizm pobierania transakcji jak wiadomo pobiera dane uwzględniając liczbę sprzedanych na aukcji sztuk. W erze aukcji do wyczerpania rodzi to poważny problem, że jeśli ktoś wyczyści sobie transakcje, to przy pobieraniu kolejnych z tej samej aukcji trwającej kilka miesięcy pobierze się nieprawidłowa liczba sztuk.

Do czasu wprowadzenia zmian w mechanizmie pobierania transakcji ich czyszczenie jest bardzo niewskazane.

Link to postu

A czy konfiguracja serwera nie jest zbyt słaba ?

 

Generalnie pełne wersje SQL Servera chodzą lepiej na większej ilości pamięci.

 

Jak macie 16GB spróbujcie wsadzić 32.

 

Spróbujcie zmienić dyski na SDD, jeśli ich nie ma obecnie.

 

Jeżeli to wszystko już jest, poszukajcie speca od optymalizacji baz danych SQL Server.

 

Link to postu

Nie mamy takich danych aby potwierdzić, że zmiana serwera na nowszy powoduje wzrost wydajności. Musiałby się wypowiedzieć któryś z użytkowników, czy jakąś zmianę zauważył.

 

Nie ma dużej zmiany niestety, na chwilę gdy jeszcze indeksacja trzyma ;)

 

Ks. Robak - oni chyba nie mają pełnej wersji ? Przy pełnej można zrobić kilka rzeczy by przyśpieszyć bazę a raczej skrócenie niektórych poleceń. No i oczywiście indeksacja bazy, to podstawa.

Link to postu

Nie posiadamy pełnej wersji SQL - cena raczej jest dla mnie zaporowa na obecną chwilę.

Jak każdy co się rozwija patrzy najpierw kupić towar. 

 

Dysk SSD jest już założony. Dokładanie pamięci w wersji darmowej niema sensu bo wykorzystuje tylko 1GB. Zmiana na SSD rzeczywiście poprawiła trochę pracę ale nie są to wielkie różnice.

 

W zasadzie ile może kosztować SQL w pełnej wersji?  Jaką wersję wybrać? 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam problem z za dużą bazą danych, ale nie chodzi tu o to że mam za dużo aukcji, wiadomości czy klientów w bazie ale sytuacja jest taka że po zmianie z wersji 1.19 na 1.20 baza bardzo zwiększyła objętość. Dwa miesiące temu moja baza 1.19 miała po kompaktowaniu około 3 GB a teraz 1.20 ma 10 GB. Mało tego próbowałem oczywiście używać skryptów do czyszczenia i zmniejszało to jej objętość do powiedzmy 7GB ale po tygodniu znów miała 10GB. Ostatnio wyrzuciłem z sello wszystkie Wiadomości oraz odpiąłem serwer poczty żeby sello nic nie ściągało baza zmniejszyła się do 8,5 GB - sądziłem że tu tkwi problem - teraz Wiadomości zero ale i tak po tygodniu baza ma znów 10GB.

 

W ostatnim czasie nie tworzyliśmy jakiejś olbrzymiej ilości nowych szablonów aukcji itp...

Nie muszę wspominać że sello wariuje jak jest pełna baza i jest problem.

 

Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić, co może być powodem takiego zachowania bazy/sello?

 

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...