Skocz do zawartości

Automatyczna synchronizacja stanów magazynowych

Polecane posty

Witam,

 

W opcjach synchronizacji są opcję ,,Domyślne ustawienia wysyłania danych ręcznie'' w tej grupie opcji są też ,,zmiany oczekujące dla trwających aukcji'' da się aby te dane były wysyłane automatycznie ?

 

W tej chwili nie, ale być może w 1.20 która ma się ukazać w lutym. Tu już musi się wypowiedzieć BarteK

Link to postu

Obecnie nie. Chociażby ze względu na to, że liczyliśmy się z faktem, że funkcja nie zawsze będzie działać właściwie. W 1.20 znajdzie się jeszcze kilka poprawek związanych z ustawianiem stanów, jeśli nie będzie zastrzeżeń do jej działania to pomyślimy nad dodaniem automatycznej synchronizacji.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Witam , Panie Bartku czy ja przeoczyłem możliwość ustawienia automatycznej aktualizacji stanów na aukcji w sello czy nadal jej nie ma. Sprzedajemy w kilku kanałach i niestety musimy recznie wysyłać do Allegro aby zmniejszył stany lub zamykał aukcję. Czytałem iż nie chcieliście tego wlączać w obawie poprawności działania fukcji jednak u nas wszystko działa jak nalezy , zamyka , synchronizuje i nigdy nie było pomyłki ze strony sello . Jeżeli są osoby które się boją to można wdrożyć opcje wyboru czy chcemy aby sello zamykał nam aukcje czy chcemy to robić ręcznie. Proszę o pomoc albo radę jeżeli to jest a nie wiem gdzie to włączyć bo nie zawsze upilnujemy i w Allegro są aukcje ze stanem 0 mimo i sello pięknie ma wszystko uszykowane do zamknięcia to jednak nie zawsze wciśniemy wysłanie zmian.. Dziękuje

Link to postu

Witam , Panie Bartku czy ja przeoczyłem możliwość ustawienia automatycznej aktualizacji stanów na aukcji w sello czy nadal jej nie ma. Sprzedajemy w kilku kanałach i niestety musimy recznie wysyłać do Allegro aby zmniejszył stany lub zamykał aukcję. Czytałem iż nie chcieliście tego wlączać w obawie poprawności działania fukcji jednak u nas wszystko działa jak nalezy , zamyka , synchronizuje i nigdy nie było pomyłki ze strony sello . Jeżeli są osoby które się boją to można wdrożyć opcje wyboru czy chcemy aby sello zamykał nam aukcje czy chcemy to robić ręcznie. Proszę o pomoc albo radę jeżeli to jest a nie wiem gdzie to włączyć bo nie zawsze upilnujemy i w Allegro są aukcje ze stanem 0 mimo i sello pięknie ma wszystko uszykowane do zamknięcia to jednak nie zawsze wciśniemy wysłanie zmian.. Dziękuje

 

To ja się wypowiem: automatu w tym względzie na razie nie ma w Sello. Należy wysyłać ręcznie. Jeśli będzie, to chyba było ustalone, że można go włączyć i wyłączyć i że zakładka 'aukcje', gdy będą w niej jakieś zmiany (pomarańczowe) to się podświetli jakoś inaczej... Ale to rzeczywiście Bartek wie najlepiej...

Link to postu

Czyli niczego jednak nie przespałem , kurcze już dosyć długo jest ta opcja synchronizacji i szkoda ze nie ma opcji automatycznej aktualizacji.. Czyli inni radzą sobie podobnie jak my czyli klikają ręcznie jednak cały dzień siedzieć i klikać to przegięcie. W tym momencie gdy mamy do dyspozycji Arene , Ebaya i zewnętrzny sklep jest trochę problemem utrzymywać te stany w Allegro a skoro w Sello jest wszystko zrobione i działa super to łza się w oku kręci że nie wysyła tych zmian do Allegro automatycznie. Wszędzie indziej synchronizacja jest co paręnaście minut tylko to Allegro w Sello nam utrudnia. Czyli z utęsknieniem przynajmniej my czekamy na możliwość wysyłania automatycznie synchronizacji..

Link to postu

Mieliśmy już przy obecnej (ręcznej) synchronizacji zgłoszenie, że zamknęło się 200 aukcji wyróżnionych z powodu chwilowego braku stanu w Subiekcie. Oczywiście nie zamknęło się samo, tylko ktoś wysłał te zmiany nie zaglądając co jest do wysłania. Dokładając teraz automat, który w zasadzie jest ślepy i robi to co mu kazano i robi to tak szybko jak to możliwe, okaże się, że tego typu zgłoszenia będą pojawiać się kilka razy w tygodniu. Stąd jest to wysoce niebezpieczna funkcja i mamy uzasadnione obawy aby ją wprowadzić. Inne automatyczne funkcje nie narażają sprzedawcę na poniesienie strat w takim stopniu jak automatyczne zamykanie aukcji.

 

Zastanawiamy się czy złotym środkiem nie byłoby tutaj wyświetlenie w widocznym w całym programie miejscu ikonki informującej o tym, że są niewysłane dane oczekujące na wysłanie lub aukcje oczekującej na zamknięcie. Podejrzewam jednak, że nie wszyscy sprawdzają co jest do zamknięcia i po prostu w takiej sytuacji i tak dane są wysyłane. Różnica jednak polega na tym, że automat zrobi to bardzo szybko i w sytuacjach chwilowego braku stanu nie zawaha się i zamknie aukcję, podczas gdy człowiek raz, że działa wolniej, dwa może zdecydować, żeby jeszcze nie zamykać bo za godzinę będzie dostawa.

Link to postu

Mieliśmy już przy obecnej (ręcznej) synchronizacji zgłoszenie, że zamknęło się 200 aukcji wyróżnionych z powodu chwilowego braku stanu w Subiekcie.

No ale gdzie tu błąd, użytkownik jest sam sobie winien.

 

Zastanawiamy się czy złotym środkiem nie byłoby tutaj wyświetlenie w widocznym w całym programie miejscu ikonki informującej o tym, że są niewysłane dane oczekujące na wysłanie lub aukcje oczekującej na zamknięcie.

 

Bartek automat jest niezbędny, program ma sam wysyłać zmiany i kropka. Jeżeli tak bardzo się przejmujecie tą funkcją to do tego "złotego środka" dodajcie opcję:

- nie wyświetlaj/ nie pytaj a wysyłaj

 

 

PS. Dlaczego mamy mieć graniczenia, bo ktoś nie potrafi obsłużyć Sello, dla mnie oczywiste jest brak towaru = zamknięcie aukcji, a jak ktoś ma z tym problem niech sobie zrobi arkusz kalkulacyjny, ewentualnie w subiekcie jest zestawienie jaki towar jest poniżej stanu minimalnego i wymaga domówienia.

Link to postu

Witam , jak również prowadząc sprzedaż tylko towarów których mam 100% dostępność i oferując wysyłkę w dniu zamówienia mam z tego powodu duży kłopot i zaczynam szukać innych rozwiązań zamiast Sello a dla Was to przecież żaden problem to dodać. Rozumie iż mogą być tacy użytkownicy którzy maja 0 na stanie a aukcja widnieje jednak sam osobiście nie lubię takich sprzedających wirtualnego towaru bo jak sam kupuje w Allegro i widzę wysyłkę natychmiast to ma być natychmiast. Z uwagi na takie sytuację iż ktoś nie umie obsługiwać Sello inni użytkownicy nie powinni być pokrzywdzeni tym bardziej iż chcą działać dla dobra ecomerce aby klienci nie byli wkurzeni iż kupili , zapłacili za kuriera a towar maja za tydzień. U nas idzie synchornizacja kilku kanałów sprzedaży i wszędzie mamy aktualne stany za wyjątkiem Allegro jeżeli ręcznie nie zamkniemy lub zaktualizujemy. Panie Bartku przecież tu nie ma nad czym pisać bo sprawa jest prosta i łatwa dla każdego z nas.. Wystarczy dodać opcje włączenia automatycznej synchornizacji stanów i zamykania aukcji i dodatkowo checkbox z napisem UWAGA ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ i jeżeli klient włączy i zaznaczy checkbox to nie może mieć do Was pretensji.. Każdy wybierze sobie wedle własnej potrzeby i nikt nie będzie pokrzywdzony a tak tracą klienci i sprzedawcy którzy w porę nie zdążam wysłać synchronizacji...

Link to postu

Zastanawiamy się czy złotym środkiem nie byłoby tutaj wyświetlenie w widocznym w całym programie miejscu ikonki informującej o tym, że są niewysłane dane oczekujące na wysłanie lub aukcje oczekującej na zamknięcie

 

yes300.jpg.261614cb6eeae0cc6c840ea6466e53c4.jpg

 

PS jeśli automat to tylko z opcją używaj/nie używaj...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...