Skocz do zawartości

Zbiorcze kasowanie klientów

Polecane posty

W module "Klienci" nie ma możliwości kasowania zbiorczego klientów. Po zaznaczeniu kilku nie działa 'delete' ani normalnie ani spod PPM. Może udało by się coś poprawić, jeśli to nie duży problem? (niekoniecznie w wersji 1.20, bo już się nie mogę na nią doczekać  :-X ...)

 

Potrzebuję skasować tych co "przeszli" z Subiekta z zamówień jednorazowych (wpisywanych w zamówienie w Subiekcie przy pomocy "Ctrl+J") i są oznaczeni jako "20gwiazdek/#/nr".

Link to postu

Kasowanie klientów to nie takie proste zadanie, bo trzeba razem z nimi usunąć transakcje, paczki, adresy, odłączyć ich od maili i pewnie jeszcze kilka innych powiązań się znajdzie. Do takich mocno powiązanych obiektów nie stosowaliśmy usuwania wielu jednocześnie, bo często ich usunięcie i tak nie będzie możliwe.

 

A gwiazdki będą poprawione w 1.20. Dotyczyć to będzie nowych klientów, starzy pozostaną w postaci gwiazdek.

Link to postu

Kasowanie klientów to nie takie proste zadanie, bo trzeba razem z nimi usunąć transakcje, paczki, adresy, odłączyć ich od maili i pewnie jeszcze kilka innych powiązań się znajdzie. Do takich mocno powiązanych obiektów nie stosowaliśmy usuwania wielu jednocześnie, bo często ich usunięcie i tak nie będzie możliwe.

 

A gwiazdki będą poprawione w 1.20. Dotyczyć to będzie nowych klientów, starzy pozostaną w postaci gwiazdek.

 

Problem raczej w tym (poza brakiem kasowania zbiorczego), że takich kontrahentów w subiekcie nie ma. Dzieje się tak dlatego, że w moim przypadku tworzeni są "chwilowo" przez ctrl+j. A w zasadzie to nie są kontrahenci/klienci ponieważ u mnie tam są notatki odnośnie czasowej rezerwacji towarów dla np. odbioru osobistego zgłoszonego telefonicznie albo do innych chwilowych rezerwacji. Sello więc ich (rzekomych klientów) pobiera, a Subiekt nie tworzy. Zamówienia z Subiekta (z kontrahentami jednorazowymi) nie są odbierane przez sello przy synchronizacji a kontrahenci tak. W załączniku zrzut jak to u mnie wygląda, ci klienci. Myślę, że teraz wyjaśniłem o jaki szczególny przypadek chodzi. Przetestujcie u siebie - może ja coś mam inaczej ustawione...

 

Klientów którym coś wysłaliśmy lub złożyli zamówienie w sklepie/na allegro nie mam zamiaru kasować. A takich "gwiazdkowiczów" się nazbierało...

klienci_rzekomi.png.f37f5004e01097760a45f4850e71ca5e.png

Link to postu

Kontrahent jednorazowy nie powinien być pobierany jeśli nie są importowane ZK, bo to pobranie ZK powoduje pobranie kontrahenta.

 

A jednak tacy "klienci" trafiają do sello a ich "zamówienia" się w nim nie pojawiają.

 

Coś źle ustawiłem? Może inni sprawdzą u siebie jak to jest?

Link to postu

Może towary istniejące na tych ZK nie są przeznaczone do serwisu aukcyjnego?

 

Są normalne towary. Zrobiłem teraz próbę: stworzyłem w subiekcie w zakładce zamówienia od klientów zamówienie z "klientem" jednorazowym (ctrl+J). Po synchronizacji z sello przybył 1 "klient" a po odbiorze zamówień żadne się nie pojawiło (zamówienie z towarem aukcyjnym obecnym w sello). Nie chce być inaczej.

Link to postu

A jak są wybrane filtry zamówień w Sello w parametrach systemu sprzedaży? Po nich Sello wyszukuje ZK i je importuje. Przed utworzeniem transakcji z takiego ZK najpierw jest zapisywany klient, więc z jakiegoś powodu nie dochodzi do zaimportowania tego ZK - w szczegółowym logu w raporcie powinien pojawić się jakiś błąd.

Link to postu

A jak są wybrane filtry zamówień w Sello w parametrach systemu sprzedaży? Po nich Sello wyszukuje ZK i je importuje. Przed utworzeniem transakcji z takiego ZK najpierw jest zapisywany klient, więc z jakiegoś powodu nie dochodzi do zaimportowania tego ZK - w szczegółowym logu w raporcie powinien pojawić się jakiś błąd.

 

kategorie - odznaczone

rozszerzenia - odznaczone

status - niezrealizowane z rezerwacją

numer oryginału - odznaczony

błąd - dodawanie transakcji > należy podać adres

 

No teraz jasne czemu się nie tworzą transakcje.

 

Chociaż... moją intencją było zwrócenie uwagi na to, żeby takie zamówienia z subiekta (z klientami jednorazowymi) w ogóle się nie pojawiały z Sello. No i się nie pojawiają :)  ale z powodu powyższego błędu - ściągają jednak jednorazowego klienta (a miałem nadzieję, że to się da wyłączyć).

 

Czy w ogóle rozpatrywaliście taką opcję, żeby tacy klienci nie lądowali w Sello?

 

Link to postu

Nie, bo niektóre integratory sklepów z Subiektem dodają właśnie klientów jednorazowych. Proponuję dodać filtrowanie po jakimś dodatkowym kryterium aby Sello próbowało "wciągać" tylko te ZK, które mają w nim wylądować a nie każde niezrealizowane.

 

OK, teraz wiem jak to wygląda i jak do tego podejść.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...