Skocz do zawartości

wolne otwieranie transakcji

Polecane posty

1. Przy zmianie ustawień komputerów w sieci lokalnej metodą plug and play ;) może dojść do "zaburzeń" w jej funkcjonowaniu. Wiem coś o tym bo zawsze mam takie problemy jak przełączam routery (np. przy awarii jednego łącza na drugie). Trzeba wtedy wyłączyć wszystkie kompy w sieci łącznie z routerem i po kolei włączyć je od nowa najpierw router potem kompy. Czasami muszę też zrestartować switche. Bez tego u mnie widać wolniejszą pracę w sieci czy wolniejszy internet, niby sieć działa ale zdecydowanie wolniej. Spróbuj - może to pomoże.

 

2. Jeśli nie pomoże to wymagana będzie dokładniejsza diagnoza systemu:

-sprawdź czy jakiś proces nie zużywa więcej pamięci niż powinien,

-czy jest wystarczająco miejsca na dysku C na każdym kompie,

-czy nie zaktualizowało się coś ostatnio, łącznie z Windowsem,

lub w Sello

-czy dotyczy to wszystkich transakcji?

-czy transakcje dotyczą tego samego towaru lub klienta,

-czy te transakcje są w jakiś sposób wyjątkowe, np. z dużą listą towarów,

-czy wielkość bazy Sello nie zbliża się do jej limitu,

 

3. Generalnie jeśli restart wszystkiego nie pomoże to będzie takie szukanie w ciemno.

Link to postu

Sprawdź w menedżerze procesów (CTRL+ALT+Delete) jakie masz wykorzystanie zasobów i co się tam dzieje w momencie wykonywania tych procesów.

 

PS.

Pamiętaj, że jeśli masz SQL'a  w wersji darmowej (Express) to mimo, że masz "wypasiony" serwer to jest tam ograniczenie na RAM (do chyba 1GB) i jeden fizyczny procesor.

Link to postu

NIe ma włączonych filtrów, podsumowania kolumn zostały wyłączone.

 

natrafilem np na 1 transakcje 5 przedmiotowa ktora odtwiera normalnie.

a inne o podobnej ilosci potrafi otwierac kilkanascie sekund.

 

wyglada ze jezeli sa formularze to otwiera dlugo.

bez formularzy płatnosci transakcja np 18 przedmiotowa otwiera sie normalnie

 

//edit

czesc transakcji bez formularzy tez otwiera dlugo

 

w momencie otwierania transakcji np z jednego z komputerów w sieci, na serwerze proces sqlserver.exe wyjazuje znaczne zuzyce procesora 25%, podobnie sie dzieje podczas otwierania transakcji na serwerze.

 

Więc dalej jestem w kropce :)

 

NIe wiem czy to w czyms pomoze ale jak dam prawy guzik na paru zakupach tej samej osoby i wybiore Grupuj transakcję to tez dlugo mysli.

Jak dam grupuj wg klienta to działa szybko.

Link to postu

Wielkośc bazy to ok 9gb

sprawdzilem z listy porad bledy w bwzie i pokazalo X tylko przy 3 o ktorych wspominal Bartek.

 

w momencie otwierania transakcji proces serversql pracuje i zuzywa zasoby

 

Przypominam sobie jeszcze taka sytuacje mniej wiecej z czasu kiedy te transakcje zaczely sie tak wolno otwierac.

 

Odkurzylem stary komputer uzywany do wystawiania, z przeznaczeniem na odbiory osobiste i omylkowo zostawilem tam zalogowanego uzytkownika ktory nie mial dostepu do transakcji i przy probie otwierania czesci transakcji pojawial sie komunikat .. cos w stylu: peremission error . nie zapamietalem bo pozniej przypomnialem sobie zeby zmienic uzytkownika i komunikat przestal sie pojawiac. chociaz jak teraz spojrzalem w administracje to dla tego uzytkownika z teoretycznie poblokowanym wejsciem w transakcje pola edycji transakcji byly zaptaszkowane. Plus wystepuje on jako opiekun dla wielu transakcji . moze gdzies tu lezy problem.

Gdzie sie ustawia opiekuna dla transakcji? tzn domyslnego dla nowych transakcji. czy moze pobierany jest on z aukcji (bo aukcja byla tworzona przez tego uzytkownika)

 

 

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

W sumie stara sprawa, bazy koniec konców nie wysłałem ale moze komuś sie przyda:

 

 

Czasem tak mi sie dalej dzieje ze transakcje wolno się otwierają ale pomaga odpięcie bazy i ponowne podłaczenie w programie serwisowym i wtedy otwieranie klientów zaczyna działać szybko.

Srednio raz na tydzien muszę ja odpiąc.

 

Ale moze kiedys posle insertowi baze bo moze i cos jest w niej nie tak skoro tak się dzieje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...