Skocz do zawartości

Sello KLIENT a ZAPORA windows

Polecane posty

Kiedyś pytałem o połączenie klient>baza bo coś u mnie szwankowało. W tej chwili działa (przeinstalowałem system), ale muszę na komputerze z bazą wyłączyć zaporę windows'a w zakresie sieci prywatnych. Z tego co wyczytałem można gdzieś dodać reguły, ale z uwagi na to, że w tym względzie nie mam zbyt dużo wiedzy, to poproszę o pomoc.

 

Czy wyłączanie zapory to dobry pomysł? (chyba nie...)

Jeśli w niej się coś ustawia/udostępnia to jak?

 

komputer baza - win10 pro

komputer klient - win10 domek/homek

Link to postu

Jednakże...

 

nagle przestało działać. Chodziło wczoraj i do teraz. Nagle łączenie jest niemożliwe. Zrobiłem test i po wyłączeniu zapory na komputerze z bazą działa. Co mogło się samo zmienić w zaporze/komputerze, że nagle nie łączy z klientem? Połączenie zostało przerwane nagle w trakcie pracy na SGT kliencie.

 

Wyjaśniając co zrobiłem wczoraj: dodałem w zaporze windows regułę przychodzącą, gdzie akcja to 'zezwalaj', wskazany program to "sqlservr.exe", port UDP, lokalny, określony: 1434, port zdalny: wszystkie, profil: prywatny.

Link to postu

Może komputer się przez noc zrestartował i uaktualnił reguły, i przestało działać.

Albo pobrała się jakaś aktualizacja Windowsa.

Ja bym spróbował ustawić ponownie, restart kompa i test czy działa po restarcie.

 

Jak robisz naraz na wielu kompach to pasuje je wszystkie porestartować - u mnie następuje zrywanie połączenia jak coś mieszam w sieci i nie porestartuje wszystkich kompów - niby działa ale nie tak jak powinno. Po restarcie wszystkich kompów w sieci wszystko zawsze wraca do normy.

Link to postu

Może komputer się przez noc zrestartował i uaktualnił reguły, i przestało działać.

Albo pobrała się jakaś aktualizacja Windowsa.

Ja bym spróbował ustawić ponownie, restart kompa i test czy działa po restarcie.

 

Jak robisz naraz na wielu kompach to pasuje je wszystkie porestartować - u mnie następuje zrywanie połączenia jak coś mieszam w sieci i nie porestartuje wszystkich kompów - niby działa ale nie tak jak powinno. Po restarcie wszystkich kompów w sieci wszystko zawsze wraca do normy.

 

Resety porobiłem. Zresztą połączenie zerwało w trakcie pracy (od około godziny klient działał, potem zonk... i zerwało). Restarty nie pomogły. Już myślę, żeby postawić innego firewalla a windowsowy wyłączyć...

Link to postu

A czy masz skonfigurowane porty dynamiczne czy statyczny ?

 

Bo jak dynamiczne to firewall będzie miał problem, bo się będzie port zmieniał.

 

Co do windowsowego firewalla, to jeżeli masz komputer tylko w domu lub firmie, nie wystawiasz tego serwera w internecie, a po sieci lokalnej mają dostęp do niego tylko komputery Twoje, to firewall na serwerze nie jest niezbędny.

 

Windowsowy firewall jest bardzo dobry, nie ma potrzeby jego zmiany, należy jednak go prawidłowo skonfigurować, a więc wg ogólnie znanych zasad:

 

-wszystkie połączenia przychodzące DROP

-dodanie wyjątków tylko na te porty, które udostępniamy,

-mocne hasła na wszystkie konta.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...