Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

No i stało się - Allegro zaczęło wywalać za miniaturki ;)

Nie wiem czy i kiedy zamkną mi aukcje - na razie dostałem coś takiego - pewnie zgłoszone przez konkurencję ;)

 

Upomnienie od Allegro: Oferty mogą  zostać  usunięte

 

Komunikat wysłany automatycznie przez serwis Allegro

 

Chcielibyśmy poinformować o naruszeniu Regulaminu Allegro w ofercie:

 

tutaj lista 4 aukcji

 

Umieszczone przez Ciebie miniaturki nie są zgodne z obowiązującym w Allegro standardem.

 

Zasady dotyczące miniaturek określa art. 2 załącznika nr 2 do Regulaminu Allegro.

 

Szczegółowy opis zasad (wraz z przykładami) znajduje się na stronie Standardy miniaturek.

 

Prosimy o dostosowanie do obowiązujących zasad miniaturek we wszystkich ofertach.

 

Dalsze naruszanie zasad może doprowadzić do zawieszenia konta.

 

W razie wątpliwości prosimy o wysłanie wiadomości za pomocą odnośnika

 

 

Link to postu

Na SA mi nie zależy, a aukcje jak zamkną to wystawię od nowa. Po ilu dniach od otrzymania upomnienia dostaje się ostrzeżenie?

 

Albo czy zawieszą mi konto? Lub inaczej - ile tak można się bawić z nimi w kotka i myszkę? Miniaturek i tak nie opłaca mi się zmieniać bo wtedy to na pewno już nic nie sprzedam :(

 

 

I jeszcze czy ktoś się orientuje w takich kwestiach na miniaturkach:

1. Miniaturka przedmiotu w opakowaniu, a na opakowaniu naklejka:

a) dystrybucja nazwa_konta,

b) produkt polski, a pod spodem nazwa_konta,

c) konfekcjonowanie: nazwa_konta,

Naklejka jest naklejona na pudełku i potem zrobione zdjęcie tego pudełka. Niby pisze w poradniku o miniaturkach, że nie wolno umieszczać na opakowaniu logo sprzedawcy no ale skoro zdjęcia opakowania można robić, a ja jestem dystrybutorem lub wyprodukowano dla mnie i na towarach faktycznie jest taka naklejka lub są to moje opakowania to czemu nie? Tak samo jak producent może sobie pisać na pudełku, że jest producentem i ma takie samo konto na Allegro. To a propos tej maszynki do pakowania co szukam: https://forum.sello.pl/index.php?topic=9680.0

 

2. Kilka zdjęć tego samego przedmiotu w jednym kolorze na jednym zdjęciu. Czyli zamiast jednej bluzki robimy zdjęcia 5-ciu takich samych bluzek rzuconych jedna na drugą.

Czy można tak? Czy na zdjęciu może być tylko jedna sztuka przedmiotu?

Wydaje mi się, że też można bo poradnik mówi tylko o białym tle, braku napisów i jednym rodzaju przedmiotu.

 

 

Pytam czy ktoś ma z tym już doświadczenie bo od pomocy Allegro nic się nie idzie dowiedzieć, jest tylko odsyłanie do regulaminu :( A co najlepsze to w regulaminie nie ma mowy na temat tego co jest w poradniku więc poradnik mogą sobie wsadzić - tu jest artykuł 2 z regulaminu i tlyko on mnie obowiązuje:

https://ssl.allegro.pl/country_pages/1/0/z7.php

 

 

PS

Gdybym chciał podmienić zdjęcia to zapewne w kilkadziesiąt godzin mogę to zrobić printscreen'ując konkurencję - to jak kradzież lizaka dziecku ;) Są kompletnie bezbronni, ale nie chcę tak robić :(

Link to postu

1. Miniaturka przedmiotu w opakowaniu, a na opakowaniu naklejka:

 

Nie wiem ale dyskusja już się toczyła, produkt ma być bez opakowania.

Jest tylko jedno rozwiązanie ;)

 

Do każdej aukcji dodawaj gratis np. w formie siatki foliowej/smyczy/długopisu na którym/ej jest logo twojego sklepu.

 

Gratis może być umieszczony na zdjęciu.

 

2. Kilka zdjęć tego samego przedmiotu w jednym kolorze na jednym zdjęciu. Czyli zamiast jednej bluzki robimy zdjęcia 5-ciu takich samych bluzek rzuconych jedna na drugą.

 

nie można https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/

Nie pokazuj kilku przedmiotów w różnych wariantach. Od września będziesz mógł łączyć ofert wielu wariantów tego samego przedmiotu
Link to postu

Gratis może być umieszczony na zdjęciu.

A ja czytałem, że nie może być gratis na zdjęciu.

No właśnie to mam na myśli - brak jednoznacznych odpowiedzi :)

 

2. Kilka zdjęć tego samego przedmiotu w jednym kolorze na jednym zdjęciu. Czyli zamiast jednej bluzki robimy zdjęcia 5-ciu takich samych bluzek rzuconych jedna na drugą.

 

nie można https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/

Nie pokazuj kilku przedmiotów w różnych wariantach. Od września będziesz mógł łączyć ofert wielu wariantów tego samego przedmiotu

 

To wiem, dlatego pytałem o to:

2. Kilka zdjęć tego samego przedmiotu w jednym kolorze na jednym zdjęciu. Czyli zamiast jednej bluzki robimy zdjęcia 5-ciu takich samych bluzek rzuconych jedna na drugą.

A. Czyli o takie coś mi chodzi:

box.jpg.d143fcf6bc390d3dcd81314e32c611e4.jpg

Czyli czy jak sprzedaję 1 pudełko to czy na zdjęciu mogą być 4 pudełka?

 

B. Albo takie coś:

box3.jpg.07457d99651c2d8326d37055b852ab6d.jpg

Czyli ten sam przedmiot ale z czterech różnych stron?

 

C. I jeszcze w poradniku pisze:

Modele i modelki mogą występować na zdjęciach przedmiotów wszystkich kategorii.

to czy można by zrobić coś takiego:

modelka2.jpg.c54cd63d75ca49e945fc7b062b2db061.jpg

 

 

Szukam, myślę i mam zamiar coś wymyślić, bo jak nie wymyślę, to równie dobrze mogę zwijać manatki, bo z takimi samymi zdjęciami i tak nic nie sprzedam. Widzę to bardzo dobrze w kilku moich kategoriach gdzie wszystkie zdjęcia są takie same i ten kto ma popularność to tylko dzięki cenie.

Link to postu

No i dobra:

 

 

Nowe zasady mówią, że trzeba porobić fotki też do treści aukcji, więc chcę kupić sobie, albo chociaż popatrzeć na jakieś ciekawe modele aparatów fotograficznych Siajsunga.

 

I teraz kurna z tymi nowymi miniaturkami to nic nie mogę znaleźć na Allegro. Aparat będzie drogi, więc chcę go kupić na Allegro w dobrym, dużym sklepie - mam kilka typów ...

 

Wpisuję w wyszukiwarkę allegro:

 

"aparat samsung"

 

i mało nie spadłem z krzesła - same śmieci !!!

 

Dalej - chcę zajrzeć na stronkę takiego dużego znanego sklepu na Allegro co często w nim kupowałem i klikam ... i klikam ... kilkanaście ofert i... lombard, VAT marża, i jakiś sklep z bardzo małą ilością komentarzy... nie mogę tego sklepu znaleźć, bo po ikonkach nie widać co to za sklepy, same jakieś małe nieznane i dziwne.

 

No chcę kupić bo mi znajomy polecił w takim sklepie znacie go: X-***.kom

I nie mogę znaleźć go na Allegro i już wpisałem w google i jestem na stronce tego sklepu ale nie na allegro i tu jest miło to co chciałem.

 

Ciekawe czy o to im chodziło i jak to się dalej potoczy. Każdy kij ma dwa końce. My się reklamowaliśmy na Allegro swoimi markami na miniaturkach, a dzięki temu można było znaleźć szybko dobry towar. Ja teraz nie mogę znaleźć "aparat samsung" na allegro - a przynajmniej nie w rozsądnym czasie - rozsądną ofertę. Już się zastanawiam jak to inaczej znaleźć - może w jakimś sklepie fotograficznym przez www.google.com ? spróbujcie sami.

Link to postu

Czy ktoś tutaj się orientuje, czy jak dostałem to upomnienie:

Upomnienie od Allegro: Oferty mogą  zostać  usunięte

 

Komunikat wysłany automatycznie przez serwis Allegro

 

Chcielibyśmy poinformować o naruszeniu Regulaminu Allegro w ofercie:

 

tutaj lista 4 aukcji

 

Umieszczone przez Ciebie miniaturki nie są zgodne z obowiązującym w Allegro standardem.

 

Zasady dotyczące miniaturek określa art. 2 załącznika nr 2 do Regulaminu Allegro.

 

Szczegółowy opis zasad (wraz z przykładami) znajduje się na stronie Standardy miniaturek.

 

Prosimy o dostosowanie do obowiązujących zasad miniaturek we wszystkich ofertach.

 

Dalsze naruszanie zasad może doprowadzić do zawieszenia konta.

 

W razie wątpliwości prosimy o wysłanie wiadomości za pomocą odnośnika

 

to czy coś muszę z tym robić? To znaczy ile mam czasu na poprawienie miniaturek? Czy muszę odpisywać do Allegro? Czy w ogóle ktoś to ręcznie sprawdzi czy dopiero jak nadal konkurencja będzie mi zgłaszać te aukcje to dopiero wtedy jakiś człowiek w Allegro się tym zainteresuje? Bo zmieniłem te 4 aukcje ale czy muszę ich poinformować o tym?

Link to postu

Czy ktoś tutaj się orientuje, czy jak dostałem to upomnienie:

Upomnienie od Allegro: Oferty mogą  zostać  usunięte

 

Komunikat wysłany automatycznie przez serwis Allegro

 

Chcielibyśmy poinformować o naruszeniu Regulaminu Allegro w ofercie:

 

tutaj lista 4 aukcji

 

Umieszczone przez Ciebie miniaturki nie są zgodne z obowiązującym w Allegro standardem.

 

Zasady dotyczące miniaturek określa art. 2 załącznika nr 2 do Regulaminu Allegro.

 

Szczegółowy opis zasad (wraz z przykładami) znajduje się na stronie Standardy miniaturek.

 

Prosimy o dostosowanie do obowiązujących zasad miniaturek we wszystkich ofertach.

 

Dalsze naruszanie zasad może doprowadzić do zawieszenia konta.

 

W razie wątpliwości prosimy o wysłanie wiadomości za pomocą odnośnika

 

to czy coś muszę z tym robić? To znaczy ile mam czasu na poprawienie miniaturek? Czy muszę odpisywać do Allegro? Czy w ogóle ktoś to ręcznie sprawdzi czy dopiero jak nadal konkurencja będzie mi zgłaszać te aukcje to dopiero wtedy jakiś człowiek w Allegro się tym zainteresuje? Bo zmieniłem te 4 aukcje ale czy muszę ich poinformować o tym?

 

 

No napisz im, że sprawa załatwiona ja tak zrobiłem i Agnieszka mi podziękowała :)

 

Może się odczepi ;D

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam, specjalnie założyłem tu konto aby wypowiedzieć się w temacie czego nigdy nie robię z braku czasu jednak frustracja moja sięgnęła zenitu. 29 marca allegro wysłało mi ostrzeżenie tak jak Pani wyżej które oczywiście zignorowałem. 31 marca chcąc ponownie wystawić zakończone oferty ujrzałem komunikat "Nie możesz wystawiać przedmiotów na sprzedaż.Powód ograniczenia otrzymałeś e-mailem. Napisz do nas, aby to wyjaśnić." Początkowo myślałem, że to ograniczenie z powodu niezapłaconej prowizji także szybko wpłaciłem kilka tysięcy haraczu jakie allegro pobiera co miesiąc. Niestety tak jak podejrzewałem allegro zablokowało mi możliwość wystawienia nowych przedmiotów co stopniowo doprowadza do zakończenia wszystkich aukcji.

Dlatego prosiłbym wszystkich sprzedawców którzy tak jak ja uważają ten totalitarny pomysł za beznadziejny o masowe protesty w supportach do allegro. Jeśli dostaną setki/tysiące zgłoszeń od sprzedawców może w końcu się opamiętają. Każdy doskonale wie, że teraz jego aukcję zginą z pośród dziesiątek innych co doprowadzi do jeszcze większej konkurencji cenowej w konsekwencji do oddawania towaru za darmo.

Na początku roku zostały podniesione ceny promowanych aukcji gdzie nawet w standardzie allegro płacę jeszcze raz więcej niż w roku 2016. W lutym w mojej kategorii została podniesiona prowizja o 3%! co w skali roku daje w moim przypadku wypasione wakacje w odległych tropikach, które muszę dodatkowo oddać allegro. Teraz kolejny głupi pomysł z miniaturami tylko po to żeby allegro sprzedawało swoje produkty dymając wszystkich sprzedawców którzy płacą za promowane aukcję. Podejrzewam, że kolejnym krokiem będzie ujednolicenie tytułów aukcji, a być może nawet opisów aukcji które będą już gotowe podawane przez allegro(znam już takie serwisy). Dodatkowo również musimy prosić się o zwrot naliczonej prowizji i być skazani na łaskę kupującego, który to teraz on decyduję o przyznaniu zwrotu. W przypadku kiedy nie potwierdzi powodu zwrotu trzeba prosić się supportu z innego działu bo support w dziale prowizję automatycznie odrzuca wnioski.

Myślę, że nie będę tu odkrywczy jak napiszę że od allegro będą odchodzić zarówno kupujący jak i sprzedający ponieważ Ci będą promować swoje internetowe sklepy oferując tańszy produkt niż ten który mieli wystawiony na allegro lub po prostu przenosić się na inne portale tak jak ja to powoli zaczynam robić. A kiedy kolejnym razem już spadną przychody z tytułu prowizji allegro to tak jak każdy Rząd w potrzebie podniesie kolejny raz prowizję.

Zmiany te doprowadzą do upadku nas sprzedających, a w konsekwencji mam nadzieję całego portalu na rzecz konkurencji.

 

Pozdrawiam.

Link to postu

czy wiecie do kiedy na allegro bedzie można wystawiać oferty według własnych szablonów html z panelami i fotkami z własnych serwerów itp.

 

od kiedy planowana jest ta "lepsza" zmiana w opisach ofert

 

Wydaje się, że na pewno do końca roku 2017. Później idą zmiany:

Planujemy, aby nowy opis był we wszystkich ofertach w pierwszej połowie 2018.

 

 

 

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/nowy-opis-oferty/artykul/nowy-opis-oferty-151

 

Link to postu

Ja to nie rozumiem zamykanie konta. Można by jakoś te oferty ukryć i odkryć po dokonaniu poprawek, mi np wywalili oferty wypozycjonowane przez chyba dwa lata, no to przecież kapitał był, a powód taki błahy. To jest strasznie osłabiające.

 

 

Np na rynku pracy są różne fazy, raz jest rynek pracodawcy, raz rynek pracownika. Każdy pracowni aby lepiej zarabiać się szkoli, doucza, może wtedy wybrać lepszego pracodawcę. Podobnie będzie za jakiś czas z platformami handlowymi, na prawdę za 15% marży to ja nie widzę szans, aby sklepy siedziały bezczynnie na Allegro. Czemu? W Polsce jest za dużo informatyków. Szkolmy się (Adwords), róbmy swoje platformy niezależne, nastanie rynek sklepów niezależnych. Dziś mamy rynek Allegro... i możemy mieć o to tylko do siebie pretensje. Procesy, pozwy, skargi, potrzeba na to czasu i pieniędzy i nerwów, a można inaczej kochani !!!!!!!

Link to postu

Brak miniaturek problemy cd:

 

 

Kupiłem baterię do markowego aparatu fotograficznego - na prawdę nie widać co się u kogo kupuje teraz na Allegro bez miniaturek:

 

- przyszła inna pojemność i

- taka kiepska jakość, że bateria już spuchła.

 

Ja nie wiem tu się już nie da teraz szybko kupować, trzeba sprawdzać ofertę kilka razy, potem jeszcze kliknąć obejrzeć sprzedawcę, czy można domniemywać jakiekolwiek jego doświadczenie w sprzedaży np akcesoriów fotograficznych.

 

Allegro każe bez miniaturek wyróżniać się jakością obsługi, ale jak ją stwierdzić teraz jak  oferta jest taka uboga w treść i szatę graficzną.

 

Ja to ostatnio jak coś chcę kupić na ALlegro (a staram się tam kupować ze względu na mój fach), to żeby coś tam znaleźć w dobrej cenie i jakości, to zacząłem najpierw już szukać w moich mailach co do tej pory gdzie było kupowane, bo tak mało jest info o ofercie i sprzedawcy.

 

 

Dalej Amazon ma ważny  parametr w ofercie: producent już widziałem w tylu ofertach, chyba we wszystkich, jeśli nie w większości, nie głupi serwis.

Link to postu

Brak miniaturek problemy cd.

 

Po zainstalowaniu ostatniej Bety zgłupiały mi cenniki w kilku aukcjach, a Sello za nic w świecie nie chciało tych cen poprawić. Dopiero po dogłębnej analizie stwierdziłem, że to... konkurencja buchnęła mi miniaturki, i te aukcje w ogóle nie są moje ... ehhh

 

 

A Allegro liczy kasę.

Link to postu

Brak miniaturek problemy cd.

 

Po zainstalowaniu ostatniej Bety zgłupiały mi cenniki w kilku aukcjach, a Sello za nic w świecie nie chciało tych cen poprawić. Dopiero po dogłębnej analizie stwierdziłem, że to... konkurencja buchnęła mi miniaturki, i te aukcje w ogóle nie są moje ... ehhh

 

 

A Allegro liczy kasę.

 

 

Lol, dobre  ;D:D

Link to postu

Proszę Pań i Panów,

Allegro weszło po prostu na dropshipping ;P

15 lat temu korzystaliśmy z usług tego portalu, teraz Allegro korzysta z naszych usług.

Dostarczamy tylko towar do klientów Allegro, jako magazynierzy.

A że musimy wystawić dokument sprzedaży, kogo to też obchodzi, to my musimy.

Za rok, jak już będzie obowiązkowy nowy szablon, to i następnym krokiem będzie niewidoczny login na aukcji i dane firmy :D

Jak Allegro nie chce korzystać z jakiegoś magazynu (z jakiejś "firmy") to nie chce i co zrobisz.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...