Skocz do zawartości

Nowe zasady dodawania miniaturek

Polecane posty

Nie jest teraz źle ale jakby Allegro pokazywało te gwiazdki od kupujących na stronie naszych komentarzy to byłoby jeszcze lepiej.

 

 

Może Sello nam pokaże w oknie komentarze :D Założysz sobie filtr pt. "tych Klientów nie obsługujemy" :D

 

Funkcja "Dodaj do czarnej listy" z poziomu Sello byłaby podobnym przełomem jak aktualizacja cen czy miniaturek :D

Link to postu

Nie jest teraz źle ale jakby Allegro pokazywało te gwiazdki od kupujących na stronie naszych komentarzy to byłoby jeszcze lepiej.

 

 

Może Sello nam pokaże w oknie komentarze :D Założysz sobie filtr pt. "tych Klientów nie obsługujemy" :D

 

Funkcja "Dodaj do czarnej listy" z poziomu Sello byłaby podobnym przełomem jak aktualizacja cen czy miniaturek :D

 

 

Ale to multiselect albo najlepiej transformatą  ;D "...Czy ma ktoś aktualną transformatę do dodawania Millenialsów do czarnej listy?..." ;D ;D ;D ;D

Link to postu

Funkcja "Dodaj do czarnej listy" z poziomu Sello byłaby podobnym przełomem jak aktualizacja cen czy miniaturek :D

Ale to multiselect albo najlepiej transformatą  ;D "...Czy ma ktoś aktualną transformatę do dodawania Millenialsów do czarnej listy?..." ;D ;D ;D ;D

Zgadzam się :)  ;D ;D ;D

 

Ale podejrzewam, że to tylko kwestia czasu jak Allegro wyłączy czarną listę i znowu napiszą, że "wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sprzedającym... i sprzedaż wzrośnie średnio o 12%..."

 

Sprzedaż oczywiście wzrośnie bo wszystkich których nie chcemy obsługiwać zaczną u nas po kilka razy kupować i naciągać nas na nieodebrane przesyłki pobraniowe. I tak się złoży, że akurat w tym samym czasie Allegro kompletnie wyłączy opcję zwrotu prowizji bo "wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sprzedającym..." ;)

Hmm... ciekawe czy wtedy znaleźliby się jacyś hardcorowcy co by jeszcze chcieli sprzedawać na Allegro?

 

 

PS

Czy na Amazonie albo Ebayu jest zwrot prowizji?

Link to postu

Natomiast od dziś dostaję maile z komentarzami z pełną oceną kupującego. W końcu koniec anonimowości :) Niestety na mojej stronie komentarzy nie widać tych ocen dla innych kupujących więc kupujący mogą myśleć, że nadal są anonimowi :( I do tego jeszcze wprowadzili "polecam" i "nie polecam".

 

 

 

 

Ale to jest piękne Allegro udostępniło link z Klientami "do odstrzału":

 

LISTA KOMENTARZY

 

 

Kurde w życiu bym nie pomyślał kto mi właśnie dał dwie gwiazdki. Już dzwonię do leszcza. Ciekawe czy można to anulować jeszcze te "pozytywy".

Link to postu
Kurde w życiu bym nie pomyślał kto mi właśnie dał dwie gwiazdki. Już dzwonię do leszcza. Ciekawe czy można to anulować jeszcze te "pozytywy".

 

Hotkey bedziesz miał czas na zajmowanie się takimi bzdurami?

 

Wg mnie pojawił się inny problem na allegro. Grabierz zdjęć !! a allegro ma to w dupie.

 

Dzień dobry.

 

Dziękuję Panu za zgłoszenie. Zamierzamy wysłać do wskazanego Sprzedającego oficjalny komunikat Allegro, w którym przedstawimy Pańskie zarzuty i poprosimy sprzedającego o wyjaśnienie z Panem kwestii użycia wspomnianych materiałów. Aby wysłać taką wiadomość potrzebujemy Pańskiej zgody na poinformowanie go o nazwie Pańskiego konta (loginu). Proszę w odpowiedzi na maila przesłać mi taką zgodę.

Może Pan również bezpośrednio skontaktować się z tym Sprzedającym i zwrócić uwagę na ewentualne naruszenie Pańskich praw.

 

Proszę pamiętać, że Allegro nie posiada kompetencji sądowych – w 100% nie możemy być pewni o naruszeniu praw autorskich, a zatem w tym wypadku na podstawie zgłoszenia nie możemy usunąć oferty. W większości nasze działania rozwiązują problem, ale w przypadkach szczególnych, gdy nie odniosą skutku, pozostaje droga sądowa.

 

Pozdrawiam,

Po co nam elektronicznie zabezpieczone zdjęcia?

 

To znaczy że będzie trzeba zatrudnić prawnika na etacie.

Link to postu

Kurde w życiu bym nie pomyślał kto mi właśnie dał dwie gwiazdki. Już dzwonię do leszcza. Ciekawe czy można to anulować jeszcze te "pozytywy".

 

Hotkey bedziesz miał czas na zajmowanie się takimi bzdurami?

 

Wg mnie pojawił się inny problem na allegro. Grabierz zdjęć !! a allegro ma to w dupie.

 

 

Cyt. z pomocy na FB allegro: "może Pan podać do sądu osobę, która używa Pańskich zdjęć".

 

 

Link to postu

No właśnie - Allegro zapewniało i gwarantowało, że będzie to pilnowane. A teraz wychodzi na to że mają to gdzieś. I po co mam zmieniać te zdjęcia?

 

Jakie to z ich strony niepoważne. Za chwilę będą karać za brak miniaturek poprawnych, a zabezpieczenia cyfrowe jeszcze nie działają i nie wiadomo czy będą działać...

Link to postu

No właśnie - Allegro zapewniało i gwarantowało, że będzie to pilnowane. A teraz wychodzi na to że mają to gdzieś. I po co mam zmieniać te zdjęcia?

 

Tak  :D

 

Czekam tylko, aż się wezmą za robotę i będą te kary nakładać.

 

W mojej branży widzę, że miniaturki pozmieniało 45% sprzedawców.

 

W całym Allegro pewnie jest podobnie, choć elektronika wypada najlepiej - tam większość ma pozmieniane.

 

Drugim pytaniem jest jak to zamierzają sprawdzać.

 

Bo myślałem nad tym i nie widzę sposobu, jak sprawdzać czy towar jest na białym tle bez loga sprzedawcy.

 

Łatwo jest sprawdzić czy jest ramka dookoła i czy w ogóle jest coś białego na obrazku.

 

Dalej można stosować to co zaproponował Eurisko, czyli badanie procentu białego w stosunku do całego obrazka.

 

Ale to tylko szacunki, żaden automat - moim zdaniem - nie wyłapie takich przypadków. Może jedynie zakwalifikować potencjalnych kandydatów do sprawdzenia ręcznego.

 

A to już muszą zrobić pracownicy Allegro.

Ile obrazków może sprawdzić jedna osoba dziennie ?

10.000 ?

20.000 ?

 

Wyobrażacie sobie siebie siedzącego przez 8h i analizującego obrazki ?

 

Biorąc pod uwagę kilkanaście milionów aukcji, takich osób musiałby być cały sztab.

 

A to koszty. A nowy biały właściciel chce zarabiać, a nie tracić.

 

Więc myślę, że Allegro będzie wprowadzało kolejne - po monetach - akcje promocyjne  typu "donieś na konkurencję, a damy Ci rabat 5% na abonament na sklep"  ;D

 

 

Link to postu

Kurde w życiu bym nie pomyślał kto mi właśnie dał dwie gwiazdki. Już dzwonię do leszcza. Ciekawe czy można to anulować jeszcze te "pozytywy".

 

Hotkey bedziesz miał czas na zajmowanie się takimi bzdurami?

 

Wg mnie pojawił się inny problem na allegro. Grabierz zdjęć !! a allegro ma to w dupie.

 

 

Cyt. z pomocy na FB allegro: "może Pan podać do sądu osobę, która używa Pańskich zdjęć".

 

 

 

 

No. I gitara.

A tam sąd sprawdzi ile kosztowało zrobienie tego zdjęcia posługując się danymi rynkowymi (oferia) i za każde ukradzione zdjęcie dostaniesz 1 zł przy jednej sztuce, a przy większej ilości po 50gr.  :D

 

Prawnik weźmie od Ciebie ze 3.000, tak więc nic tylko zakładać sprawy  ;D:D

Link to postu

Kurde w życiu bym nie pomyślał kto mi właśnie dał dwie gwiazdki. Już dzwonię do leszcza. Ciekawe czy można to anulować jeszcze te "pozytywy".

 

Hotkey bedziesz miał czas na zajmowanie się takimi bzdurami?

 

Wg mnie pojawił się inny problem na allegro. Grabierz zdjęć !! a allegro ma to w dupie.

 

 

Cyt. z pomocy na FB allegro: "może Pan podać do sądu osobę, która używa Pańskich zdjęć".

 

 

 

 

No. I gitara.

A tam sąd sprawdzi ile kosztowało zrobienie tego zdjęcia posługując się danymi rynkowymi (oferia) i za każde ukradzione zdjęcie dostaniesz 1 zł przy jednej sztuce, a przy większej ilości po 50gr.  :D

 

Prawnik weźmie od Ciebie ze 3.000, tak więc nic tylko zakładać sprawy  ;D:D

 

Trzeba pogrzebać w sieci, albo prawnika zapytać, czy zgłoszenie do administratora serwisu publikującego zdjęcie do którego zgłasza się swoje prawa autorskie z prośbą o zaniechanie publikacji i wykorzystywanie go bez naszej zgody .... jest wiążące, czy niestety: przyjdź z wyrokiem.

 

Usuwałem z gowork i kilku innych miejsc oszczercze publikacje wspierając się (nie pamiętam numeru ustawy/art) ustawą o ochronie dobra osobistego i własnie publikacji przez administratora (w chwili podjęcia do wiadomości, zgłoszenia ode mnie naruszenia dóbr - usuwa to lub naraża się na współodpowiedzialność)

Link to postu
"...Obramowywanie zdjęć jest częstym zabiegiem stosowanym przy tworzeniu prezentacji, ponieważ powoduje on większe oddziaływanie zdjęcia na odbiorcę..."

cytat z GIMP2.8 - strona 218: GIMP 2.8 - fragment reklamowy na stronie wydawnictwa

 

 

Zatem jak już nam wszystkim na Allegro spadnie sprzedaż o 12%, a co za tym idzie i marża oddawana do Allegro - to można się spodziewać, że w te pędy Allegro nakaże dorabianie ramek wokół miniaturek.

Link to postu

 

Trzeba pogrzebać w sieci, albo prawnika zapytać, czy zgłoszenie do administratora serwisu publikującego zdjęcie do którego zgłasza się swoje prawa autorskie z prośbą o zaniechanie publikacji i wykorzystywanie go bez naszej zgody .... jest wiążące, czy niestety: przyjdź z wyrokiem.

 

Usuwałem z gowork i kilku innych miejsc oszczercze publikacje wspierając się (nie pamiętam numeru ustawy/art) ustawą o ochronie dobra osobistego i własnie publikacji przez administratora (w chwili podjęcia do wiadomości, zgłoszenia ode mnie naruszenia dóbr - usuwa to lub naraża się na współodpowiedzialność)

 

Tylko jak udowodnić, że moje jest moje? Skoro większa część złodziejstwa będzie się odbywać na zasadzie "PrtScn"?

Link to postu

Tylko jak udowodnić, że moje jest moje? Skoro większa część złodziejstwa będzie się odbywać na zasadzie "PrtScn"?

 

m.in. trzymać zdjęcia w formacie RAW

 

Mój aparat robi zdjęcia tylko w jpg. (zwykły kompakt z dobrą optyką), trzymam zdjęcia w oryginałach ale co to da?

Jak ktoś komuś podpierdzieli zdjęcia z serwera, to można jeszcze sobie jaja porobić ;D, ale jak ktoś walnie "printskrina" to zaczyna się marnowanie czasu na dochodzenie swoich praw.

Link to postu

@Alwin - możesz rozwinąć myśl co daje trzymanie w RAW-ie? Ty masz wtedy wszystkie szczegółowe dane o pliku ale jak toś zrobi screena i usunie dodatkowe info to chyba nie ma jak udowodnić że kradzione?

 

My nanosiliśmy prawie niedostrzegalne logo. Nawet pracownicy allegro go nie widzieli jak zgłaszaliśmy kradzież. Dopiero musieliśmy im wskazać w którym dokładnie miejscu to jest i dopiero wówczas uznawali to za nasze.

A teraz jak zakazali tak zabezpieczać to co zrobisz? Zgłosisz, że ktoś Ci ukradł i powiesz o tym logo, to do Ciebie się dobiorą, że robisz niezgodnie z regulaminem...

Link to postu

Dużo zachodu i strata czasu - nie wiem jak teraz ale kilka lat temu po pół roku procedur wezwali w końcu podejrzanego na przesłuchanie, ten się przyznał i policja umorzyła śledztwo ze względu na niską szkodliwość społeczną i jego skruchę.

Chyba, że powództwo cywilne ale trzeba by mieć prawnika, który jest w tym dobry a wynagrodzenie otrzyma jako procent odszkodowania które wywalczy - inaczej ryzykowna i droga zabawa wyjdzie.

Tak czy siak teraz ten zdjęciowy socjalizm jeszcze się pogłębi...

Link to postu

Bo takie coś zgłasza się do sądu z powództwa cywilnego i wylicza się ile przedmiotów gościu sprzedał korzystając z Twoich zdjęć. Następnie żąda się odszkodowania za każdy jeden sprzedany przedmiot na podstawie utraconych zysków (czyli marży) i zwrotu kosztów sądowych.

 

Jest archiwum Allegro i inne programy liczące sprzedaż na Allegro więc da się to mniej więcej policzyć. Jeśli jest to jedno zdjęcie to sąd się uśmieje ale jeśli gościu robi to na masową skalę to mógłby popłynąć.

 

Z tym, że tak jak piszecie trzeba mieć na to czas i kasę na adwokata.

 

Można też zgłosić taką sprawę do kancelarii "sępów" - czyli tych wszystkich, które szukają nielegalnego wykorzystania zdjęć i potem przysyłają pismo, że albo ugoda i 1500zł odszkodowania (z czego pewnie połowa dla nas) albo sprawa do sądu i oni tam sobie poradzą z takim gościem bez problemu.

 

To nie jest sprawa typu - dziecko pobierało pliki z torentów i nie wiedziało, że je udostępnia. To jest w pełni świadome przestępstwo kradzieży mienia, nieuczciwej konkurencji i... dobry adwokat znalazłby pewnie jeszcze kilka innych paragrafów ;)

Link to postu

My nanosiliśmy prawie niedostrzegalne logo. Nawet pracownicy allegro go nie widzieli jak zgłaszaliśmy kradzież. Dopiero musieliśmy im wskazać w którym dokładnie miejscu to jest i dopiero wówczas uznawali to za nasze.

A teraz jak zakazali tak zabezpieczać to co zrobisz? Zgłosisz, że ktoś Ci ukradł i powiesz o tym logo, to do Ciebie się dobiorą, że robisz niezgodnie z regulaminem...

Nanosiliście niewidzialne i zrezygnowaliście z tego? Przecież niewidzialnych znaków wodnych nikt nie zauważy, a jest to świetny sposób na zabezpieczenie zdjęć. Byleby przedmioty były na białym tle. Ja właśnie mam tak zamiar robić.

 

 

PS

A czy ktoś się orientuje odnośnie dodawania cieni do produktów na zdjęciach? Bo zawsze można dodać większy lub mniejszy cień, bardziej lub mniej szary itp. ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...