Skocz do zawartości

Synchronizacja stanów istniejących aukcji

Polecane posty

Zależy co oznacza "włączyć synchronizację".

 

Jeśli chodzi o synchronizację towarów, to wystarczy w Subiekcie zaznaczyć towary "do serwisu aukcyjnego" i pojawią się one w Sello. Te towary powiązane z Subiektem należy następnie powiązać z aukcjami korzystając z opcji Powiąż z towarem.

 

Następnie pobrane transakcje będą wiedziały, których towarów dotyczą aukcje z których pochodzą, więc będą w stanie utworzyć dokumenty w Subiekcie.

 

Edycja: #nieczytamtematów ;)

Link to postu

Automatycznie będą dodawane zmiany oczekujące - widoczne na dolnej zakładce Zmiany w aukcjach trwających. Zmiany te należy wysłać ręcznie wybierając Wyślij/Odbierz > Serwisy aukcyjne > Wyślij i wybrać w oknie Zmiany oczekujące.

 

Dokładniej jest to opisane tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=8393.0

Link to postu

Przy okazji tematu synchronizacji stanów ....

 

Czy jest szansa na automatyczne wystawianie aukcji w Sello, dla produktów które w Subiekcie zmieniły stan zerowy na dodatni? :)

 

Trochę z innej beczki, pierwszy raz zdarzyło mi się, że Sello pokazuje mi mniejsza ilość wystawionych aukcji (trwających) niż jest w rzeczywistości, ok 1%. Czy u Was też występują takie problemy?

 

Link to postu
Czy jest szansa na automatyczne wystawianie aukcji w Sello, dla produktów które w Subiekcie zmieniły stan zerowy na dodatni? Uśmiech

 

Podbijam, przydałoby mi się to samo dla Allegro, (na eBay można włączyć kontrolę stanów magazynowych wobec czego aukcje się nie zakańczają)

 

plus automatyczną wysyłanie zmian np co 1h i byłoby cudownie  ::)

Link to postu
Czy jest szansa na automatyczne wystawianie aukcji w Sello, dla produktów które w Subiekcie zmieniły stan zerowy na dodatni? Uśmiech

Staramy się unikać takich automatycznych funkcji, które działają poza świadomością użytkownika, które mogą narażać na straty finansowe. Znam niestety wiele przykładów różnego oprogramowania oprogramowania, które albo zaniżyło wartość towaru, albo też pozamykało oferty w serwisie, potem samoczynnie powystawiało. Więc póki co raczej jesteśmy bardziej skłonni wspomagać użytkownika w takich działaniach niż robić to kompletnie bez jego wiedzy. Niestety algorytmy bywają zawodne w różnych okolicznościach ;).

 

Taki automat jest mocno podatny na wszelkie problemy z dostępem do serwisu. Wystarczy, że zwrócone zostaną raz niepoprawne dane, człowiek tego nie wyłapie, ale maszyna od razu wystawi aukcje ponownie i już mamy w aukcjach duble.

 

Wspomnianą tutaj sytuację raczej widziałbym tak, że Sello mogło by przygotować aukcję (w stanie przygotowanym) z szablonu jeśli dany towar (bądź aukcja) byłby oznaczony. Można to jednak w tej chwili zrobić kilkoma kliknięciami w filtrach więc czy faktycznie taka funkcja byłaby potrzebna?

 

Automatyczne wysyłanie zmian na aukcje wprowadzimy, być może w kolejnej wersji. W 1.21 jeszcze tego nie będzie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam ...

 

Już wyjaśniam z czego wynikało moje pytanie dot. automatycznego wystawiania aukcji produktów dla których stan zmienił się z zerowego na dodatni ...

 

Raz na 1-2 tygodnie robimy przyjecie towaru do Subiekta, wtedy robię zestawienie czego nie ma wystawionego na aukcji i porównuję z tym co mam w Subiekcie, a potem wystawiam na Allegro towar z szablonu (dla każdej aukcji mam osobny szablon, ok. 900 sztuk). Założenie jest takie, że wszystkie produkty zaimportowane z Subiekta do Sello mają być wystawione na Allegro. Czynność ręcznego wystawiania aukcji trzeba powtarzać tyle razy, ile mamy przyjecie towaru w Subiekcie. W sezonie trwającym ok 3-4 miesięcy mamy po kilka przyjęć towaru dziennie, więc robi się dodatkowo więcej pracy przy samym wystawianiu aukcji.

 

Nie wiem jak dla innych, ale dla nas zautomatyzowanie tego procesu, kosztem nawet kilku przypadkowych dubli na Allegro jest do zaakceptowania. Może chociaż dałoby się wprowadzić opcję dla wybranych towarów, które automatycznie będą się same wystawiać? Jakby co jestem chętny na taką funkcjonalność i testy ;)

 

Link to postu

..dla każdej aukcji mam osobny szablon, ok. 900 sztuk...

Rozumiem, że w takim wypadku do każdego z towaru masz przypisany domyślny szablon

 

Czynność ręcznego wystawiania aukcji trzeba powtarzać tyle razy, ile mamy przyjecie towaru w Subiekcie.

Jeżeli masz powiązane szablony z towarem, to wystarczy w zakładce przefiltrować towary:

o statusie w serwisach aukcyjnych: niewystawione

o stanie: niezerowym z rezerwacją

 

Na liście CTRL+A, następnie CTRL+SHIFT+W dwa kliknięcia i WYŚLIJ

 

 

Automat nie uzupełni za Ciebie nowych parametrów specyficznych, więc lepiej robić to ręcznie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...