Skocz do zawartości

Kończą się aukcje (do wyczerpania) po aktualizacji do 1,21

Polecane posty

Porównaj czy aukcje zakończone w Sello są faktycznie zakończone w Allegro. I upewnij się czy nie kliknąłeś coś przez pomyłkę, np. zaplanuj zakończenie aukcji lub nie ustawiłeś aukcji na 30 dni.

 

Musisz też napisać coś więcej i dokładniej bo nikt nie zgłosił takiego błędu.

Link to postu

Dzisiaj (i wczoraj) działo się w zakładce aukcje trwające (na allegro a co za tym idzie i w sello) bardzo różnie. Ilość trwających aukcji zmieniała się po każdym pobraniu danych. Sprawdzone też w innym programie. Wynika, że trzeba spokojnie czekać aż allegro się unormuje... (co ja piszę... unormuje... :) )

 

Wg mnie, akurat instalowanie nowego sello zbiegło się z problemami serwisu...

Link to postu

Dzisiaj (i wczoraj) działo się w zakładce aukcje trwające (na allegro a co za tym idzie i w sello) bardzo różnie. Ilość trwających aukcji zmieniała się po każdym pobraniu danych. Sprawdzone też w innym programie. Wynika, że trzeba spokojnie czekać aż allegro się unormuje... (co ja piszę... unormuje... :) )

 

Wg mnie, akurat instalowanie nowego sello zbiegło się z problemami serwisu...

Faktycznie masz rację.

Przed chwilą znowu pobrałem pełne dane o aukcjach i aukcje przeskakują jak chcą.

Czyli jak zwykle wina Allegro i jak zwykle musimy czekać na jego unormowanie się ;)

Link to postu

Porównaj czy aukcje zakończone w Sello są faktycznie zakończone w Allegro. I upewnij się czy nie kliknąłeś coś przez pomyłkę, np. zaplanuj zakończenie aukcji lub nie ustawiłeś aukcji na 30 dni.

 

Musisz też napisać coś więcej i dokładniej bo nikt nie zgłosił takiego błędu.

 

 

 

Ilość aukcji trwających na Allegro jest o ok 10% mniejsza od aukcji jakie pokazuje Sello. Aukcji wznowionych nie ściąga Sello. Aukcje kończą się tylko w Sello w związku z tym są towary niewystawione. Ciężko to ogarnąć (kilka tyś. aukcji).

Przez noc zrobiłem pełne pobieranie i nic się nie zmieniło.

Pozdrawiam,

bakiek

Link to postu

Dziś unormowła się ilość aukcji trwająćych. Jak na razie mam OK.

 

Ale sprawdźcie sobie, czy ilość sztuk na allegro jest równa temu, co pokazuje sello. Najwyraźniej przez to zamieszanie z aukcjami sello podaje w niektórych aukcjach inną ilość dostępnych sztuk niż jest na allegro. U siebie sprawdzałem przez pobranie pełnych danych w sello i potem funkcja 'przelicz stany' - w 3% pojawiły się błędy. Po wysłaniu tych 'rzekomych' zmian na allegro na razie jest porządek w danych.

Link to postu

A u mnie popołudniu sytuacja znów wymagała zaciągnia danych. I doszedłem do wniosku, że sello nie zlicza sprzedanych sztuk z aukcji w aukcjach, których aktualnie nie ma w zakładce 'trwające'. Widocznie w ciągu dnia, gdy zaciągają się transakcje, to sytuacja się rozjeżdża. Tak mi się wydaje. Popołudniu znów musiałem "regulować" sello ręcznie...

Link to postu

A u mnie popołudniu sytuacja znów wymagała zaciągnia danych. I doszedłem do wniosku, że sello nie zlicza sprzedanych sztuk z aukcji w aukcjach, których aktualnie nie ma w zakładce 'trwające'. Widocznie w ciągu dnia, gdy zaciągają się transakcje, to sytuacja się rozjeżdża. Tak mi się wydaje. Popołudniu znów musiałem "regulować" sello ręcznie...

Ja co jakiś czas mam towary oczekujące na synchronizację i po prostu co jakiś czas muszę ręcznie wysyłać zmiany do Allegro, mimo że nic z tymi towarami nie robiłem w SGT.

 

Nie chciało mi się rozgryzać i testować działania tej funkcji ale podejrzewam, że coś z nią jest nie tak. Bo dlaczego muszę wysyłać zmiany na Allegro z aukcji na której była normalna sprzedaż? Nie rozumiem tego, a zdarza mi się to dość często:

-Sprzedałem na aukcji 1szt - ilość z aukcji zeszła o tą 1szt.

-W SGT wystawiłem normalnie dokument i ilość też zeszła o 1szt.

Czyli ilość na aukcji z ilością w SGT powinna się zgadzać. A tu aukcja pokazuje mi się jako oczekująca na synchronizację? Dlaczego?

 

Jak już pisałem nie chce mi się tego rozgryzać ale coś jest nie tak.

 

 

Link to postu

Czyli ilość na aukcji z ilością w SGT powinna się zgadzać. A tu aukcja pokazuje mi się jako oczekująca na synchronizację? Dlaczego?

 

Jak już pisałem nie chce mi się tego rozgryzać ale coś jest nie tak.

 

No właśnie u mnie się nie "pomarańczowi". Dopiero jak wywołam "przelicz stany". Odkryłem to teraz, bo aukcje się mieszają i chcę mieć porządek. Jeśli tak było wcześniej, jak piszesz, to u mnie nic się nie zaznaczało do synchronizacji.

 

Najwyraźniej obecnie (chwilowo?) sello nie radzi sobie z prawidłowym pokazywaniem ilość dostępnych sztuk w aukcji (dane z allegro zapewne).

Link to postu

dodam, że na starszych wersjach sello też sytuacja ma miejsce.

 

aukcja do wyczerpania zapasów widzi jako zakończone mimo, że po wejsciu w portal te dalej są aktualne.

 

Lipa:(

 

 

Taka sytuacja ma miejsce od zawsze.

 

No, od zawsze odkąd są aukcje do wyczerpania :D

 

Nie sądzę, że to błąd. A przynajmniej nie po stronie Sello.

 

Zobaczcie, że aukcja na Allegro po wygaśnięciu także znika na jakiś czas.

 

Po prostu Allegro nie traktuje aukcji jako wystawionych do końca świata, tylko nadal zakańcza i wznawia aukcje, tyle, że z zachowaniem adresu i stanu sprzedanych z ostatnich 30 dni.

 

A jak czegoś nie ma w WebApi to w Sello też tego nie ma.

Przecież Sello ma datę wygaśnięcia aukcji i ją przenosi do zakończonych.

A gdy aukcja pojawi się znowu na Allegro, to ją przenosi ponownie do trwających.

 

Moim zdaniem wszystko jest w porządku, tylko na Allegro są duże opóźnienia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...