Skocz do zawartości

Zmiana rachunku / konta bankowego

Polecane posty

Witam.

Chcę zmienić numer rachunku bankowego w Sello.

Wszedłem w Moje dane -> Moja firma -> w zakładce Bank podałem nowy numer rachunku, zapisałem, ustawiłem jako Domyślny1.

Przy próbie wystawienia nowej aukcji na karcie 'Płatność i wysyłka' mam ciągle stary numer konta.

Dlaczego tak jest, czy trzeba to jeszcze gdzieś zmienić, abym w nowo wystawianych aukcjach miał już nowy numer konta?

Proszę o pomoc.

Link to postu

Kurcze ciekawe ;D

 

U mnie przy kliknięciu "nowa aukcja" też wstawiają się we wszystkich polach jakieś domyślne wartości łącznie z kategorią Allegro, wystawianą ilością itd. ale nie wiem gdzie się ustawia parametry domyślne dla tego kliknięcia "nowa aukcja". Nie używałem tego wieki i chyba zapomniałem? ;D

 

Może ktoś inny pomoże?

Link to postu

Kurcze ciekawe ;D

 

U mnie przy kliknięciu "nowa aukcja" też wstawiają się we wszystkich polach jakieś domyślne wartości łącznie z kategorią Allegro, wystawianą ilością itd. ale nie wiem gdzie się ustawia parametry domyślne dla tego kliknięcia "nowa aukcja". Nie używałem tego wieki i chyba zapomniałem? ;D

 

Może ktoś inny pomoże?

 

 

Z pewnością tego nie było przedtem, bo pamiętam jak nawet kiedyś pisałem, czy można dodać domyślne miasto i województwo.

 

Teraz się to ustawia i kategoria też w miarę sensowna, tzn. taka której używam.

 

Ale na liście zmian w Sello nie pamiętam takiej modyfikacji.

I też nie wiem skąd on to bierze :P

Link to postu

Dane wstawiają się domyślnie takie, jak w ostatnio robionej aukcji (kategoria, wysyłka, kod pocztowy, numer rachunku, etc.)

 

Stwórz nową aukcję, uzupełnij poprawnie nr konta i wyślij aukcje do serwisu. Przy tworzeniu kolejnej wartość w numerze konta powinna już być poprawna (chyba że powielasz starą aukcję, wtedy będzie trzeba wpisać dane ponownie.)

Link to postu

Ale w ostatnio robionej aukcji z przycisku nowa aukcja? Czy może też z ostatnio wystawionej aukcji (także z szablonu)? No i czy wystarczy wystawić aukcję czy trzeba ją też wysłać do serwisu? A jak wystawia się naraz X aukcji to z której będą brane dane?

 

Ogólnie trochę to nie ten teges ;) i taki chyba undocumented feature bo nigdzie nic nie ma na ten temat ;)

Link to postu

Ale w ostatnio robionej aukcji z przycisku nowa aukcja? Czy może też z ostatnio wystawionej aukcji (także z szablonu)? No i czy wystarczy wystawić aukcję czy trzeba ją też wysłać do serwisu? A jak wystawia się naraz X aukcji to z której będą brane dane?

 

Ogólnie trochę to nie ten teges ;) i taki chyba undocumented feature bo nigdzie nic nie ma na ten temat ;)

 

Lepsiejszym wyjściem byłoby dodanie do "szablonów" specjalnego szablonu np. "Domyślna nowa aukcja" z której Sello kopiowałoby dane.

Link to postu

Dane wstawiają się domyślnie takie, jak w ostatnio robionej aukcji (kategoria, wysyłka, kod pocztowy, numer rachunku, etc.)

Zgadza się, tak właśnie jest.

 

Stwórz nową aukcję, uzupełnij poprawnie nr konta i wyślij aukcje do serwisu. Przy tworzeniu kolejnej wartość w numerze konta powinna już być poprawna (chyba że powielasz starą aukcję, wtedy będzie trzeba wpisać dane ponownie.)

Powielam starą aukcję, a w zasadzie to taki mój prywatny szablon, gdzie mam już część rzeczy ustawionych, tak więc nr konta też tam zaktualizowałem.

I gdy robię tak, jak napisałeś, to po wpisaniu w szablonie nowego nr konta działa to poprawnie, w nowych aukcjach numer konta jest już poprawny.

 

Rozwiązanie się więc znalazło, ale tak czy siak, nie działa to tak jak powinno, bo skoro:

1. nr konta zaktualizowałem w danych firmy na nowy,

2. stary numer konta całkiem wyrzuciłem z Sello,

to z jakiej paki stary numer, którego już nie ma w Sello, pojawiał się w nowo wystawianych aukcjach?

Tak jak napisał PanBanBan "trochę to nie ten teges".

Ale dziękuję za wsparcie! :)

Link to postu

Numery kont umieszczone w danych firmy są wyłącznie do obsługi za pomocą tagów [Podmiot::RachunekDomyslny1] i [Podmiot::RachunekDomyslnyNr1] itp. Gdyby były one wstawione w szablonie aukcji i z niej generowane byłyby aukcje to zmiana numeru by zadziałała.

 

Natomiast przy ręcznym dodawaniu aukcji część danych jest uzupełniana z ostatnio dodanej aukcji w tym samym serwisie przez konkretnego użytkownika. Stąd zapewne brał się ten stary numer rachunku.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...