Skocz do zawartości

Adresy zagraniczne w formularzu Allegro

Polecane posty

Witam

Czy tylko czegoś nie widzę/nie umiem włączyć, czy Sello (najnowsze, 1.21) nie pobiera kraju dostawy z formularza?  W mejlu mam "Nazwisko, adres, Wielka Brytania", a w zakładce formularze tylko "Nazwisko, adres" - a jak wpiszę nazwę kraju ręcznie a następnie przeniosę dane z formularza to nazwa kraju jest usuwana z danych transakcji.

Oczywiście kompletnym kretynizmem jest już fakt, że Allegro pozwala w ogóle wybrać kraj docelowy dla przesyłki krajowej (nie korzystam z cenników zagranicznych), ale to oddzielny temat.  Jeśli klient już tak zrobi chciałbym chociaż mieć tę informację w Sello.

Link to postu

Mam dokładnie taki sam przypadek z wczoraj ;) Może ta sama klientka ;)

 

Mam jeszcze starą wersję 1.20 i mam tak samo, czyli w fodzie nie ma podanego kraju. Musiałem go dopisać ręcznie w adresie i zatwierdź formularz pomimo różnic. Sprawdziłem też wcześniejsze transakcje z początku tego roku i nigdzie w fodach w ogóle nie ma podanego kraju (nawet Polski). Wprawdzie w adresie do wysyłki wstawia się Polska ale nie wiem skąd się bierze ta Polska ??? Czyli problem musi się ciągnąć już od jakiegoś czasu w Sello.

 

W każdym razie gdybym nie zauważył tego dziwnego adresu to pewnie nadałbym ją z automatu jako krajową ;)

 

 

I druga sprawa jest dokładnie taka sama - klientka wybrała wysyłkę listem poleconym ekonomicznym za 5zł i za taki od razu zapłaciła, a w adresie do wysyłki wpisała wysyłkę do Wielkiej Brytanii. I jeszcze jaka zdziwiona gdy kazaliśmy jej dopłacić ;)

Link to postu

Mam dokładnie taki sam przypadek z wczoraj ;) Może ta sama klientka ;)

 

Mam jeszcze starą wersję 1.20 i mam tak samo, czyli w fodzie nie ma podanego kraju. Musiałem go dopisać ręcznie w adresie i zatwierdź formularz pomimo różnic. Sprawdziłem też wcześniejsze transakcje z początku tego roku i nigdzie w fodach w ogóle nie ma podanego kraju (nawet Polski). Wprawdzie w adresie do wysyłki wstawia się Polska ale nie wiem skąd się bierze ta Polska ??? Czyli problem musi się ciągnąć już od jakiegoś czasu w Sello.

 

W każdym razie gdybym nie zauważył tego dziwnego adresu to pewnie nadałbym ją z automatu jako krajową ;)

 

 

I druga sprawa jest dokładnie taka sama - klientka wybrała wysyłkę listem poleconym ekonomicznym za 5zł i za taki od razu zapłaciła, a w adresie do wysyłki wpisała wysyłkę do Wielkiej Brytanii. I jeszcze jaka zdziwiona gdy kazaliśmy jej dopłacić ;)

 

 

Hmm.......

 

Coś się chyba pozmieniało w Allegro.

 

Bo kiedyś było "Nie zgadzam się na wysyłkę zagranicę", a teraz jest

"Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua"

 

I co teraz ?

Ja nie wysyłam zagranicę i nie chcę aby mi tłumoki wpisywały kraje (u mnie często chcą kupować Białorusini, albo Ukraińcy, na szczęście dzwonią albo piszą maile wcześniej).

??? ???

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...