Skocz do zawartości

Zbiorcza zmiana miniaturek Allegro

Polecane posty

Jak poinformowało Allegro, od lutego 2017 prawie wszystkie miniaturki będą musiały być na białym tle i mają być pozbawione dodatkowych tekstów typu "WYSYŁKA 24h" itp.

 

Czy jest możliwość zrobienia tego automatycznie poprzez sello, a jeżeli nie to chyba przydałaby się taka funkcja, ponieważ zmienianie kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy miniatur może zająć sporo czasu.

 

Jest to ważna sprawa, ponieważ od lutego Allegro będzie usuwało oferty niespełniające wymogów nowych miniaturek.

 

Pozdrawiam

Marek

Link to postu

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9025.0

 

Obecnie nie ma takiej możliwości przez API, więc i Sello nic tutaj nie pomoże. W zasadzie to te miniaturki w Sello trzeba będzie i tak ręcznie podmienić każdą z osobna, więc zysk z posiadania Sello w tym wypadku będzie niewielki, bo możliwość taka ma się pojawić wkrótce przez stronę Allegro.

Link to postu

Obecnie nie ma takiej możliwości przez API, więc i Sello nic tutaj nie pomoże. W zasadzie to te miniaturki w Sello trzeba będzie i tak ręcznie podmienić każdą z osobna, więc zysk z posiadania Sello w tym wypadku będzie niewielki, bo możliwość taka ma się pojawić wkrótce przez stronę Allegro.

Wow, wow, wow... chwilunia :o co ja tutaj słyszę ???

Wiem że temat jest ciężki ale może ustalmy coś od razu bo już zapowiada się, że w lutym (być może ciut później) użytkownicy Sello będą delikatnie ujmując mocno narzekać ;)

1. Czyli w sprawie podmiany miniaturek w aukcjach trwających:

a) Allegro nie udostępnia tej funkcji przez stare WebAPI ale czy będzie udostępniało przez nowe WebAPI? Macie kontakt z nimi, możecie przecież dopytać ;)

b) Mimo wszystko Allegro zapewne udostępni tą funkcjonalność przez nowe WebAPI końcem tego/początkiem przyszłego roku - to mamy rozumieć, że Sello i tak nie będzie jej obsługiwało jeszcze przez kilka miesięcy od jej udostępnienia? I albo podmienimy miniaturki ręcznie przez www albo usuną nam aukcje?

 

2. Jak ma się sprawa pozostałych zmian w aukcjach trwających które są sukcesywnie udostępniane przez Allegro w nowym API, np. zmiana opisu? Czy o starym API już słuch zaginął i już jest przeżytkiem?

 

3. W ogóle ile czasu będziecie potrzebować (ST) na przeróbkę obsługi obecnego API na nowe API? Domyślam się, że raczej nie jest to 15 minutówka, a i kilka miesięcy to pewnie za mało :(

 

4. Czy to oznacza, że moje (już od kilku miesięcy) smutne nastawienie właśnie znalazło potwierdzenie? :(

 

5. Czy to nie jest wystarczający powód aby Insert przynajmniej na czas tak intensywnych zmian przesunął choćby na 1 rok dodatkowych ludzi do pomocy ST?

 

Teraz to już idzie się rozpłakać. Czy tylko ja widzę w jaką stronę to zmierza?

crying-022.gif

Link to postu

Oj oj, robi się gorąco.

Przed nami 2,5 miesiąca najintensywniejszej działalności w całym roku i jeśli do tego dołożymy przygotowania na zmiany w allegro, to ... leżymy bez pomocy ST.

Ratujta nas pany, bo się pochlastamy bez was!

Sądząc po determinacji Allegro, to w lutym 2017 roku będzie wycinka każdego, kto choć trochę będzie niezgodny z ich wytycznymi. Już teraz usuwają mi aukcje, które od 3 lat funkcjonowały bez zastrzeżeń (chociaż naciągały regulamin).

Link to postu
a) Allegro nie udostępnia tej funkcji przez stare WebAPI ale czy będzie udostępniało przez nowe WebAPI? Macie kontakt z nimi, możecie przecież dopytać Mrugnięcie

Przy tego typu pytaniach nigdy nie ma jasnej odpowiedzi, o wszystkim poinformują w stosownym czasie.

 

b) Mimo wszystko Allegro zapewne udostępni tą funkcjonalność przez nowe WebAPI końcem tego/początkiem przyszłego roku - to mamy rozumieć, że Sello i tak nie będzie jej obsługiwało jeszcze przez kilka miesięcy od jej udostępnienia?

Nie napisałem, że nie będzie :). Jeśli będziemy mieć techniczne możliwości do tego czasu i będzie to w API to będzie i w Sello.

 

. Jak ma się sprawa pozostałych zmian w aukcjach trwających które są sukcesywnie udostępniane przez Allegro w nowym API, np. zmiana opisu? Czy o starym API już słuch zaginął i już jest przeżytkiem?

Nowe "API" obecnie potrafi tylko zmieniać cenę. W mojej ocenie Allegro chce przeforsować nowe API na siłę i zmusić wszystkich do jego implementacji, dodając nowe funkcje tylko do nowego API, co często wiąże się z olbrzymimi kosztami dla tych co utrzymują kod. Nie wiem tylko dlaczego założyli, że autorzy rozwiązań ucieszą się z powodu nowego fajnego rest api, i nie wzięli pod uwagę, że muszą oni cały kod wyrzucić do śmieci i przerobić na nowy ;). A różnego rodzaju rozwiązania działają w tysiącach firm. W żadnej z nich nie siedzi programista i nie czeka na nowe API, więc raczej dorzucili im dodatkową pracę.. o ile w ogóle taki programista jest ;).

 

3. W ogóle ile czasu będziecie potrzebować (ST) na przeróbkę obsługi obecnego API na nowe API? Domyślam się, że raczej nie jest to 15 minutówka, a i kilka miesięcy to pewnie za mało Smutny

Na szczęście nie wyrzucają od razu całego starego API do kosza a nowe ma tylko jedną funkcję jak dotąd. Największy problem jest taki, że musieliśmy zaktualizować część naszej infrastruktury programistycznej, by sprostać wymaganiom nowego API. Teraz trzeba opanować nieużywaną dotąd w Sello technologię, przerobić trochę kodu, dopisać trochę nowego, przerobić serwer licencji (w związku ze specyficzną autoryzacją dostępu do nowego API) ;) i będzie można myśleć o implementowaniu nowych funkcji Allegro. Zajmie to, jak słusznie oceniasz więcej niż 15 minut, ale póki co jestem nastawiony optymistycznie - przynajmniej do póki nie otworzyłem tej puszki.

 

4. Czy to oznacza, że moje (już od kilku miesięcy) smutne nastawienie właśnie znalazło potwierdzenie? Smutny

Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam. Za mało w tej chwili wiem aby stwierdzić czy za tą górą jest kolejna. Póki co, wchodzimy na nią.

 

 

Link to postu

Ja w sumie czegoś nie rozumiem, z góry zakładacie, że  dnia na dzień trzeba będzie przepisywać cały kod, a przecież jasno napisali, że stare API jest nadal głównym interfejsem wymiany danych oraz dalej będzie utrzymywane.

 

Faktem jest, że nowe funkcje będą pojawiać się tylko w REST, więc już dziś należy przystosować SELLO do nowego API tak aby w miarę szybko wdrażać nowe rzeczy.

 

 

Link to postu

Rozumiem, że na chwilę obecną nie ma możliwości zmiany miniaturek z Sello do Allegro, ale taka funkcja mogłaby być w samym sello, żeby dla 100 aukcji jednego produktu podmienić zdjęcie nr 1. Nowe rozwiązanie wrzucania zdjęć przyspieszy to o kilka sekund ale przy kilkunastu tysiącach ofert można się zaklikać.

 

 

Link to postu

Ja w sumie czegoś nie rozumiem, z góry zakładacie, że  dnia na dzień trzeba będzie przepisywać cały kod, a przecież jasno napisali, że stare API jest nadal głównym interfejsem wymiany danych oraz dalej będzie utrzymywane.

 

Faktem jest, że nowe funkcje będą pojawiać się tylko w REST, więc już dziś należy przystosować SELLO do nowego API tak aby w miarę szybko wdrażać nowe rzeczy.

Znasz sprawę lepiej ode mnie ;) To jest ten odwieczny problem - za mało Sello Team w Sello Team ;) Gdyby było ich wystarczająco dużo to dorabialiby wszystko na bieżąco bez zastanawiania się czy Allegro utrzyma daną funkcjonalność czy nie, np. multioferty w butach, które Allegro może zaraz wyrzuć jak wdroży oferty wielowariantowe. Wtedy każdy kawałek kodu można by przepisywać lub wyrzucać po kilka razy na miesiąc.

 

A tak, jest ich za mało i muszą do takich niepewnych funkcji podchodzić z dystansem, np. łudząc się, że to Allegro ulegnie i jednak udostępni te nowe funkcje przez stare API ;) A jak nie ulegnie to będzie to co przepowiadam :( Do pełni szczęścia to nam jeszcze tylko brakuje decyzji Allegro, że w ciągu kilku miesięcy wyłączą stare API na rzecz nowego ;) Dokładnie takiej samej decyzji jak ta z miniaturkami ;) Spodziewał się jej ktoś? ;)

 

 

Wiemy, że ST ma swoje braki kadrowe ale główny problem jest po stronie Allegro, które z niewiadomych powodów narzuciło wręcz szaleńcze tempo zmian - wymiana miniaturek, wprowadzanie całej masy nowych funkcji przy okazji wymiany API, aukcje wielowariantowe... Przecież mogli to rozłożyć na kilka lat, a nie w parę miesięcy próbować przerobić całe Allegro.

Link to postu

Rozumiem, że na chwilę obecną nie ma możliwości zmiany miniaturek z Sello do Allegro, ale taka funkcja mogłaby być w samym sello, żeby dla 100 aukcji jednego produktu podmienić zdjęcie nr 1. Nowe rozwiązanie wrzucania zdjęć przyspieszy to o kilka sekund ale przy kilkunastu tysiącach ofert można się zaklikać.

 

A w ogóle to ciekawa sprawa. Czy ktoś wie - czy jak z poziomu Allegro podmieni się zdjęcia w aukcji, to czy przy pełnym pobieraniu danych o aukcjach do Sello te zdjęcia też podmienią się w Sello? Chyba nie, bo przecież do tej pory nie było tej funkcjonalności na Allegro więc Sello raczej tego nie potrafi? Ktoś wie?

Link to postu

Wg mnie na dzień dzisiejszy każdy niech obmyśli swój sposób ratowania się i działania. Każdy sobie jakoś poradzi. Na razie to jest plan długofalowy (czas do końca lutego - pół roku!) Nie czekać na sello tylko działać (i to nie jest wypowiedź pejoratywna względem sello)! Jeśli ST nie zdąży pokonać trudności (mimo wysiłków) to co zrobimy? Jeśli w lutym się okaże, że w sello czegoś nie będzie to co ze sprzedażą? (i tak nie wiadomo... sic!) A jak sello w obliczu nowych "gór" sobie poradzi z zadaniami to będzie nam po prostu łatwiej...

Link to postu

Ja w sumie czegoś nie rozumiem, z góry zakładacie, że  dnia na dzień trzeba będzie przepisywać cały kod, a przecież jasno napisali, że stare API jest nadal głównym interfejsem wymiany danych oraz dalej będzie utrzymywane.

 

Faktem jest, że nowe funkcje będą pojawiać się tylko w REST, więc już dziś należy przystosować SELLO do nowego API tak aby w miarę szybko wdrażać nowe rzeczy.

 

 

 

Obawiam się, że trudno będzie brać część z jednego api a inną część z drugiego api.

Pewnie wszystko będzie od siebie zależne tak, że albo będziemy pobierali wszystkie dane 2x, aby potem Sello zbiło to w jedną całość (czyli długie godziny przed nami), albo wybierzemy jedno api i będzie fajnie.

 

Można też spróbować inaczej - pominąć REST api i zaczekać, aż wyjdzie kolejne, zyskując na przeróbkach ;D ;D ;D

Żartuję :D :D :D;D ;D ;D

Link to postu

Wg mnie na dzień dzisiejszy każdy niech obmyśli swój sposób ratowania się i działania. Każdy sobie jakoś poradzi. Na razie to jest plan długofalowy (czas do końca lutego - pół roku!) Nie czekać na sello tylko działać (i to nie jest wypowiedź pejoratywna względem sello)! Jeśli ST nie zdąży pokonać trudności (mimo wysiłków) to co zrobimy? Jeśli w lutym się okaże, że w sello czegoś nie będzie to co ze sprzedażą? (i tak nie wiadomo... sic!) A jak sello w obliczu nowych "gór" sobie poradzi z zadaniami to będzie nam po prostu łatwiej...

Jedyny plan ratowania jaki mi przychodzi do głowy to używanie w Sello w aukcjach trwających linku "zmiana opisu, zakończenie aukcji" celem zalogowania się do Allegro do konkretnej aukcji - no i jej ręczna zmiana z poziomu Allegro.

 

Oczywiście sama taka zamiana miniaturek potrwa wieki ale to chyba będzie jedyne wyjście. Tak samo z aukcjami wariantowymi - ręczne ich grupowanie. Pamiętacie jak było z aukcjami do wyczerpania i z nabijaniem popularności? Kto porobił to jako pierwszy, ręcznie z poziomu Allegro - ten zyskał na tym najwięcej. Później gdy sytuacja się uspokoiła to dopiero wtedy pojawiło się to w Sello. Dlatego tak jak mówisz, lepiej przygotować sobie plan działania wcześniej. Chwała Bartkowi, że jest z nami w miarę możliwości szczery to wiemy przynajmniej na co się nastawiać - czyli ręczna zamiana :(

Link to postu

 

Znasz sprawę lepiej ode mnie ;) To jest ten odwieczny problem - za mało Sello Team w Sello Team ;) Gdyby było ich wystarczająco dużo to dorabialiby wszystko na bieżąco bez zastanawiania się czy Allegro utrzyma daną funkcjonalność

 

To jest odwieczny i nieodłączny problem każdego z nas: KOSZTY. Wiemy ile nas kosztuje miesięcznie/rocznie Sello i że jak za takie funkcjonalności, to kwota jest całkiem przyzwoita. Dziś wielu z nas wie, że pewnie bylibyśmy w stanie zapłacić kilka zł więcej za to, co nam się oferuje, ale tzw. "świeżaków" cena z pewnością by odstraszała i tu managerowie Insertu musieli znaleźć złoty środek. Do tego dochodzi współpraca z Allegro które ciągle coś zmienia. @Bartek, czy działanie na poziomie B2B wygląda tak jak obsługa nas, śmiertelników?

Link to postu
ale taka funkcja mogłaby być w samym sello, żeby dla 100 aukcji jednego produktu podmienić zdjęcie nr 1.

W większości przypadków do aukcji chyba są różne zdjęcia, więc i tak trzeba będzie podmieniać te zdjęcia ręcznie w konkretnych aukcjach. Jeśli będzie się dało coś usprawnić i będziemy mieli na to czas to usprawnimy, ale mimo wszystko pamiętajcie, że to nie my zgotowaliśmy taki los ;).

Link to postu

ale mimo wszystko pamiętajcie, że to nie my zgotowaliśmy taki los ;).

Tak wiemy, że to nie Wy (Sello Team). Wszyscy wiedzą kto jest winny - kierownictwo Insertu  :D

 

No przecież muszę jakoś lobbować za większą ekipą więc lobbuję ;)

 

 

No bo zaraz nie wyrobię ;D  ;D ;D  ;D ;D

 

 

Z drugiej strony musimy pamiętać, że powinnyśmy się cieszyć, że Sello jeszcze jest. Bo kto wie ile razy pan Prezes myślał o przeniesieniu tego za drzwi, i wsadzeniu Bartka do nexo ::)

Link to postu

Z drugiej strony musimy pamiętać, że powinnyśmy się cieszyć, że Sello jeszcze jest. Bo kto wie ile razy pan Prezes myślał o przeniesieniu tego za drzwi, i wsadzeniu Bartka do nexo ::)

Też kiedyś się nad tym zastanawiałem bo Bartek często wspominał o niskiej opłacalności Sello. I tak sobie myślę, że to jest tak samo jak u mnie z Allegro. Skupiam się głównie na sklepie tradycyjnym bo to tutaj nadal mam wysoką marżę i łatwiejszą pracę. Wykładam ziemniaki, przychodzi klient, widzi co mam, płaci gotówką, bierze ziemniaki i wychodzi. Logiczne więc, że nie jestem w stanie w takim samym stopniu skupiać się na Allegro i w sumie to nie zależy mi tak bardzo bo konkurencja jest olbrzymia, marża niska, koszty wysokie, towar trzeba spakować, no i cały czas trzeba coś "grzebać" w komputerach. A tradycyjnie - wykładam ziemniaki i cały dzień flirtuję z Marysią od pomidorów ;)

 

Oczywiście gdybym się przyłożył na 120% do Allegro to opłacalność handlu Allegro wzrosłaby na tyle, że zyski przewyższyłyby te ze sklepu stacjonarnego, nie mówiąc już o obrotach. No ale ja jestem sam i doba już od dobrych kilkunastu lat jest dla mnie za krótka ;) A i poza firmą mam kilka własnych hobby/projektów którymi też chciałbym się w końcu zająć na poważnie.

 

I tak samo jest z Sello. Insert zarabia na nim ale nie tyle co na innych programach więc woli tam inwestować swoje zasoby. Różnica jest tylko taka, że ja jestem sam bo nikt za mnie nie będzie się bawił w programistę (czyt. nie stać mnie na zatrudnienie takowego bo ja małą firmą jestem), ale dla Insertu wywalenie tych dodatkowych 5-10 tysięcy miesięcznie na Sello to nie problem. A na pewno czysty zysk z Sello jest liczony w tysiącach - przecież nikt by nie dopłacał do programu. Do tego zyski za licencje Subiekta wykupione dzięki integracji z Sello też powinny być liczone do Sello, a nie do Subiekta ;) Bez Sello nie ma obecnie Subiekta bo wszyscy idą online, a nie ma lepszego tandemu do organizacji transakcji niż Sello-Subiekt, o obsłudze Allegro już nawet nie wspominając. Dlaczego więc inwestuje się w Subiekta nie widząc że stanowi część tandemu i to, z punktu widzenia handlu internetowego, tą mniej istotną ;) I tego cały czas nie mogę zrozumieć :(

 

A ludzi do ST potrzeba teraz więcej niż kiedykolwiek wcześniej :( Allegro narzuciło szaleńcze tempo zmian. Obsługa Ebay'a to już leży od kilku lat, a właśnie teraz by się przydała bardziej niż kiedykolwiek wcześniej :( Ech... :( Po prostu wydrukujcie to i wsuńcie kartkę pod drzwi prezesa ;)

 

 

Tak, wciąż lobbuję bo ktoś musi... ;)

Dobra, wracam do Marysi... ehm... tzn. do ziemniaków...

 

Link to postu

:( Ech... :( Po prostu wydrukujcie to i wsuńcie kartkę pod drzwi prezesa ;)

 

 

 

Właśnie. Może powinniśmy sami polobbować u Prezesa ?

Bo być może Prezes nie ma pełnej świadomości co do potencjału Sello.

 

A zbliża się bardzo niebezpieczny moment.

Po prostu Bartek i koledzy mogą nie być w stanie nie tylko rozwijać programu, ale wręcz sprawić, aby jakkolwiek działał.

 

I Bartek jako dyrektor Sello pójdzie do Prezesa mówiąc,że jak nie dostanie 2 ludzi to Sello nie będzie działało przez 6 miesięcy, bo tyle potrzebują na zrobienie niezbędnych prac, które zaplanowało Allegro.

 

A Prezes weźmie przychody z Sello, nie policzy licencji z Subiekta i wyjdzie mu, że skoro już teraz ledwo co zarabia, to dodać 30 tys. miesięcznie na 2 programistów mu się nie opłaca.

-Zamknąć to w chol***  ;D ;D ;D

 

Mniej więcej jak w Alternatywach 4, gdzie tracono 150% ciepła. Zakręcić!

 

Cała rzecz polega na rozreklamowaniu Sello, bo wielu zwykłych użytkowników nie ma o nim pojęcia, a jak wchodzą na stronę Sello i widzą lata 90, to myślą, że dostaną program o podobnym zakresie pomocy.

:D :D :D

 

Link to postu

Mając przed oczami słupki łatwiej zrozumieć dlaczego inwestycja idzie akurat tak :). Pamiętajcie, że porównujecie dwa programy, które dzieli przepaść, zarówno jeśli chodzi o liczbę użytkowników jak i dochody. Dla Was są to dwie podobne aplikacje na pulpicie, ale od kuchni patrząc to są dwa różne światy. Pewne doświadczenie w branży pozwala stwierdzić, że nagły dodatkowy programista nie spowoduje, że przychody się zwiększą o tyle, aby było to opłacalne. Weźcie kalkulator i podzielcie przykładowo 10 tys. przez koszt abonamentu Sello netto za jeden miesiąc. Podpowiem, to jest około 800 dodatkowych licencji Sello, które musiałyby przybyć w miesiąc - a wiadomo, że tak się nie stanie, a już na pewno nie w miesiąc (chyba, żebyśmy dodali obsługę pokemonów  ::) ). A co miesiąc opłacić programistę trzeba a i jeszcze testera trzeba doliczyć, bo ktoś to musi testować :).

Gdyby ktoś opierał na tym istnienie swojej firmy to pewnie warto spróbować, ale w tym wypadku, nie warto ponosić tego ryzyka obecnie. Weźcie też pod uwagę inne duże inwestycje jak nexo oraz vendero.

 

Co do strony z lat 90, nie jest ona pod moim bezpośrednimi rządami ;), ale również boli mnie jej wygląd. Temat już został poruszony i szanse są, że powstanie nowa.

 

Póki co jedziemy na tym wozie i... pozdrowienia dla Marysi :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...