Skocz do zawartości

Jak zorganizować pracę zdalną z Sello

Polecane posty

Nie wiem, czemu piszecie o Subiekcie. Ja go nie mam, bo nie potrzebuję.

 

Czekam jeszcze na Bartka, co powie o scalaniu dwóch baz danych.

 

A jeśli chodzi o zdalny pulpit, to jakie jest rozwiązanie najlepsze wg Was, ale takie aby udostępnić tylko możliwość pracy zdalnej na Sello - nie cały pulpit.

Link to postu

Nie wiem, czemu piszecie o Subiekcie. Ja go nie mam, bo nie potrzebuję.

Dlatego bo Subiekt ma możliwość importu a Sello takowego nie ma.

 

Czekam jeszcze na Bartka, co powie o scalaniu dwóch baz danych.

 

Nie ma potrzeby abyś czekał na odpowiedź, bo taka odpowiedź już padła dwa dni temu:

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9352.msg62503#msg62503

 

Link to postu

 

Nie ma potrzeby abyś czekał na odpowiedź, bo taka odpowiedź już padła dwa dni temu:

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9352.msg62503#msg62503

 

 

Dziękuję za zaangażowanie. Odpowiedź wymaga uszczegółowienie wg. mnie. Zadałem tam pytanie.

 

A tak na marginesie, jaki program obsługuje bazę danych Sello?

Link to postu

Dziękuję za zaangażowanie. Odpowiedź wymaga uszczegółowienie wg. mnie. Zadałem tam pytanie.

Ale o jakie uszczegółowienia chodzi ?, zlecasz pracę/zatrudniasz znajomego informatyka, który zna się na bazach i tyle.

Dokumentacja bazy jest ogólnie dostępna https://forum.sello.pl/index.php?topic=9133.0

 

A tak na marginesie, jaki program obsługuje bazę danych Sello?

 

jeżeli chodzi o silnik to Microsoft SQL

Link to postu

 

Ale o jakie uszczegółowienia chodzi ?, zlecasz pracę/zatrudniasz znajomego informatyka, który zna się na bazach i tyle.

Dokumentacja bazy jest ogólnie dostępna https://forum.sello.pl/index.php?topic=9133.0

 

 

Ach myślałem, że to jakiś specjalny Serwisant od Producenta Sello. Zatem nie musi to być nawet informatyk, byleby człowiek znał się na bazach danych.

 

Dobrze zrozumiałem?

Link to postu

 

Tak

 

To szukam człowieka, który zna się na bazie danych.

 

Jest tu ktoś i za ile mnie nauczy scalać bazy danych Sello?

 

Eprofisie scalanie baz danych to zadanie bardzo skomplikowane, obsługuje je wprawdzie SQL Server, ale chyba tylko w wersji Enterprise i nazywa to replikacją.

 

Tobie chodzi o import danych do bazy danych.

 

Obecnie nie ma żadnego programu, który umiałby dodawać produkty z pliku np. XML czy Excela do bazy danych Sello.

 

Napisanie takiego programu z pewnością nie byłoby tanie ani szybkie z uwagi na bardzo dużą ilość opcji znajdujących się w Sello jak pola własne towarów i modyfikatory tych pól, z których następnie można utworzyć opis aukcji.

 

Tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie VPN i po tym VPNie udostępniony pulpit albo przez wspomniany tutaj RDP albo VNC (ja używam RealVNC - jest tani a dobry).

 

Co do udostępniania całego pulpitu - inaczej się nie da.

Możesz natomiast utworzyć dla danego użytkownika osobne konto w Windowsie, ponadawać odpowiednie uprawnienia blokujące, tak aby mógł uruchomić tylko Sello.

 

To już kwestia do omówienia z osobą, która będzie to dla Ciebie robić.

 

Ustawienie VPN i zdalnego pulpitu może dokonać dowolna osoba, nie musi znać się na Sello.

Zadaj pytanie na oferii ile taka konfiguracja kosztowałaby.

 

Możesz także spróbować samemu. W internecie są wszelkie informacje na ten temat.

Link to postu

 

 

Eprofisie scalanie baz danych to zadanie bardzo skomplikowane, obsługuje je wprawdzie SQL Server, ale chyba tylko w wersji Enterprise i nazywa to replikacją.

 

Tobie chodzi o import danych do bazy danych.

 

Obecnie nie ma żadnego programu, który umiałby dodawać produkty z pliku np. XML czy Excela do bazy danych Sello.

 

Napisanie takiego programu z pewnością nie byłoby tanie ani szybkie z uwagi na bardzo dużą ilość opcji znajdujących się w Sello jak pola własne towarów i modyfikatory tych pól, z których następnie można utworzyć opis aukcji.

 

Tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie VPN i po tym VPNie udostępniony pulpit albo przez wspomniany tutaj RDP albo VNC (ja używam RealVNC - jest tani a dobry).

 

Co do udostępniania całego pulpitu - inaczej się nie da.

Możesz natomiast utworzyć dla danego użytkownika osobne konto w Windowsie, ponadawać odpowiednie uprawnienia blokujące, tak aby mógł uruchomić tylko Sello.

 

To już kwestia do omówienia z osobą, która będzie to dla Ciebie robić.

 

Ustawienie VPN i zdalnego pulpitu może dokonać dowolna osoba, nie musi znać się na Sello.

Zadaj pytanie na oferii ile taka konfiguracja kosztowałaby.

 

Możesz także spróbować samemu. W internecie są wszelkie informacje na ten temat.

 

I to jest wspaniała odpowiedź Księże Robaku!

 

A co Ksiądz wie o pgAdmin? Też nim nie da rady połączyć dwie bazki od Sello?

Link to postu

Można jeszcze poszukać rozwiązań polegających na importowaniu produktów np. z plików CSV i tworzyć takie pliki w Excelu np. Kilka razy na forum wspominał ktoś o wczytywaniu towarów do Sello z zewnętrznego źródła.

 

Sama synchronizacja/scalanie pomiędzy dwiema bazami to skomplikowane zadanie, da się to oczywiście napisać ale jeśli ktokolwiek się tego podejmie, nie będzie to tańsze niż zdalny pulpit.

Link to postu

Można jeszcze poszukać rozwiązań polegających na importowaniu produktów np. z plików CSV i tworzyć takie pliki w Excelu np. Kilka razy na forum wspominał ktoś o wczytywaniu towarów do Sello z zewnętrznego źródła.

 

Tak, ale ten Ktoś robił własne rozwiązanie, raczej nie przeznaczone do komercyjnej dystrybucji :D

 

Ja w każdym bądź razie nie kojarzę niczego gotowego do importu towarów do Sello.

Link to postu

Jeśli chodzi o masowe dodanie produktów to najprostszym rozwiązaniem jest import np. z excela do subiekta (możesz wgrać wszystko razem z opisami, zdjęciami, cenami, itp.) Z subiekta do sello to już samo się zaciągnie.

 

 

Pod warunkiem, że komuś wystarcza prosty opis, jaki oferuje Subiekt, bez pól własnych, bez modyfikatorów....

 

Poza tym nawet w takim wypadku - robienie opisu HTML na aukcję w Excelu.....hmmmm.... :D

 

Subiekt to jednak program magazynowy z zupełnie innymi założeniami, niezbyt nadaje się jako program do przygotowywania opisów aukcji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...