Skocz do zawartości

Allegro InPost

Polecane posty

Wcale  ;D

 

Trzeba to robić ręcznie na stronie Menedżera InPostu, następnie kopiować numery nadawcze do Sello i uważać aby się nie pomylić.

 

Rozpracowywaliśmy to jakiś czas temu i wyszło, że dane czasowe w Menedżerze Paczek są takie same jak dane czasowe transakcji zwróconej z Allegro.

Więc można po tym prawdopodobnie powiązać transakcje z Sello z paczkami do wygenerowania z Menedżera Paczek.

Link to postu

"Aby z niej skorzystać niezbędne jest przekazanie do API identyfikatorów sprzedawcy Allegro oraz transakcji z systemu PayU ... Powyższa para danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację transakcji systemu Allegro oraz weryfikację nabycia praw do skorzystania z wysyłki przesyłki objętej ofertą Allegro Paczkomaty InPost, bądź Allegro Polecony InPost".

 

transactionId - indetyfikator_transakcji_użytkownika_w_serwisie_payu

 

Czy identyfikator płatności PayU trafia do Sello?

 

BTW. Czy wszystkie przesyłki "Allegro InPost" muszą być w formie przedpłaty?

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Tutaj chodzi o identyfikator sprzedającego, więc bardziej może chodzić o:

reg__Registration -> reg_SvcUserId

(Identyfikator konta użytkownika w serwisie aukcyjnym)

 

Nie pytałeś o którego użytkownika Ci chodzi, jeżeli chodzi o sprzedającego to tak jak napisałeś, wszelkie dane są w tabeli reg__Registration

 

Przy okazji ktoś, kiedyś wspominał właśnie o jakimś identyfikatorze potrzebnym do allegro poleconych, tak aby zakupy na allegro można było powiązać z konkretnym klientem.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zabiorę głos w temacie. Może niekoniecznie o inpost.

 

1. Integracja z allegro inpost działa sprawnie.

 

2. Niestety nie działa prawidłowo integracja z firmowymi poleconymi.

  Mając w ofercie firmowe polecone i priorytetowe tylko 1 z nich można drukować na podstawie mapowania.

U nas żeby zrobić priorytety trzeba wybrać "Do firmowej poleconej z edycją co już dokłada klikania.

 

3. Nie eksportuje adresu @ w kurierze GLS - brak powiadomień klienta. Można zrobić to z sello ale po co skoro GLS wysyła taką informację.

 

4. W ruchu są paczki Mini - brakuje mi sprawnego rozwiązania żeby taką paczkę nadać.

Można by np. zrobić rozpoznawanie po wadze paczki i automatyczne oznaczenie jej jako Mini . Lub dorobić kolumnę w której po prostu zaznaczymy że jest to Mini.

 

 

5. Najlepsza opcja to drukowanie dokumentów końcowych które zostały wcześniej automatycznie utworzone w sello. Oszczędza całą masę czasu i uzyskujemy efekt jak na jednym z filmików prezentowanych tu na forum - etykietę i paragon razem.

 

6. W zakładce GlS oraz inpost  mam opcję "Przygotuj nowy" - czasmai trzeba zrobić coś ręcznie.

  Nie znalazłem tej opcji dla paczki w ruchu.

 

Link to postu
4. W ruchu są paczki Mini - brakuje mi sprawnego rozwiązania żeby taką paczkę nadać.

Można by np. zrobić rozpoznawanie po wadze paczki i automatyczne oznaczenie jej jako Mini . Lub dorobić kolumnę w której po prostu zaznaczymy że jest to Mini.

 

Z tą paczką w ruchu to inny problem jest. Robiłem sobie kiedyś transformatę i tam po prostu przy imporcie nie ma pola w którym można było by umieścić informację , że to mini. Oznaczało się to już na stronie po zaimportowaniu. Jeśli jakoś przeoczyłem to proszę o sprostowanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...