Skocz do zawartości

wstaw szablon w bieżące miejsce ( zamiast zastępować wiadomość )

Polecane posty

Flagi są tylko dwie, z góry zdefiniowane. Można natomiast zdefiniować grupy wiadomości o do nich przypisywać wiadomości. Grupy można wyświetlić również w widoku wiadomości i można po nich filtrować.

 

Zapamiętywanie pstryczka dopisane do sugestii.

Link to postu

U mnie działa oznaczania kilku jako przeczytanych/nieprzeczytanych.

 

Oj nie nie nie  ;D ;D ;D

 

Działa, ale nie działa.

 

Z tym jest koszmar.

 

Zrób sobie Bartek eksperyment.

Ustaw oznaczanie wiadomości jako przeczytanych po 1 sek.

 

Natępnie pobierz sobie 60 maili, tak aby nie były naraz na jednym ekranie.

 

Są nieprzeczytane.

 

Chcesz je wszystkie zaznaczyć jako przeczytane.

 

Klikasz na mailu nr 1.

Robi się przeczytany.

 

Przwijasz na sam dół, aby znaleźć maila 60.

 

Klikasz go z shiftem, aby zaznaczyć wszystkie maile.

 

W tym momencie robi się przeczytany, a zaznaczenie znika.

 

Musisz zaznaczyć od nowa.

 

Idziesz do góry znowu do maila 1, który już jest przeczytany.

Robisz to samo od nowa, z tą różnicą, że mail nr 60 jest już też przeczytany, więc tym razem zaznaczenie nie znika.

 

Klikasz ppm....a tam "Oznacz jako nieprzeczytane".

 

Przypomnę, że chcesz oznaczyć jako "przeczytane".

 

Więc klikasz to co jest i dopiero za drugim razem jest "Oznacz jako przeczytane".

 

Brawo, już oznaczyłeś.  ;D ;D ;D

 

 

Z tego względu często, przy 20 czy 30 mailach, szybciej jest je przeklikać, niż zaznaczać razem do wspólnego oznaczenia.

 

PS. Już kiedyś o tym pisałem  :D

 

 

Rozwiązanie:

-Sello nie powinno oznaczać maili jako przeczytanych gdy jest więcej zaznaczonych niż 1 oraz gdy jest wciśnięty jakikolwiek przycisk modyfikujący na klawiaturze np. shift lub ctrl.

 

Jak już jestem przy głosie to powiem, że fajnie jak by jeszcze była opcja "Oznacz jako przeczytane po otwarciu maila", gdzie otwarcie to po prostu pojawienie się wiadomości w dolnym okienku.

Link to postu

Ale co Wy piszecie że nie działa, jak oznaczanie jako przeczytane działa :) Używam tego codziennie.

 

Trzeba wejść w zakładkę nieprzeczytane, kliknąć F5, zaznaczyć dowolny mail, kliknąć Ctrl+A i spod ppm wybrać "oznacz jako przeczytane" i już wszystkie się oznaczają. Hmm... może trzeba to wykonywać właśnie w tej zakładce "nieprzeczytane" bo ja zawsze tutaj je oznaczam jako przeczytane. A zacząłem je tutaj oznaczać jako przeczytane bo w zakładce odebrane chyba nie do końca działało ???;)

Link to postu

Ale co Wy piszecie że nie działa, jak oznaczanie jako przeczytane działa :)

 

No zobacz jak mi działa - klikam CTRL+A - czyli zaznacz wszystkie i co widzę?

Bardzo uciążliwe, tym bardziej, że jak pokazałem w innym poście nie działają też reguły wiadomości, którymi można by się pozbyć maili których nie trzeba czytać. Nawet mały sklepik dostaje po 100 maili dziennie, większości z nich nie potrzeba czytać typu PAYU czy komentarze, póki co nie mamy rozwiązania.

 

 

przeczytano.png

Link to postu

Ale co Wy piszecie że nie działa, jak oznaczanie jako przeczytane działa :) Używam tego codziennie.

 

Trzeba wejść w zakładkę nieprzeczytane, kliknąć F5, zaznaczyć dowolny mail, kliknąć Ctrl+A i spod ppm wybrać "oznacz jako przeczytane" i już wszystkie się oznaczają. Hmm... może trzeba to wykonywać właśnie w tej zakładce "nieprzeczytane" bo ja zawsze tutaj je oznaczam jako przeczytane. A zacząłem je tutaj oznaczać jako przeczytane bo w zakładce odebrane chyba nie do końca działało ???;)

 

To spróbuj to zrobić na pojedynczych grupach maili  :D

Link to postu

Nawet mały sklepik dostaje po 100 maili dziennie, większości z nich nie potrzeba czytać typu PAYU czy komentarze, póki co nie mamy rozwiązania.

 

Maile, które mnie nie interesują tzn. zakończenie,wznowienie,twoja aukcja trwa dalej, komentarze są filtrowane na serwerze, tym sposobem w ogóle nie trafiają do Sello.

Link to postu

Dzisiaj rano sprawdziłem, oznaczyłem je na kilka sposobów i u mnie działa zbiorcze oznaczanie maili jako przeczytane więc nie wiem o czym piszecie ;)

 

Może spróbujcie je oznaczać tak jak ja napisałem i zobaczycie czy u Was też działa ten sposób?

Link to postu

Chodzi o to, że wśród zaznaczonych wiadomości jest też wiadomość przeczytana. Wtedy funkcja "wyszarzająca" domyślnie uznaje, że w takim wypadku należy wyszarzyć funkcję oznacz jako przeczytane - ma to widocznie wyższy priorytet.

 

Możemy w ogóle znieść to ograniczenie i nie wyszarzać żadnej z opcji.

Link to postu

Chodzi o to, że wśród zaznaczonych wiadomości jest też wiadomość przeczytana. Wtedy funkcja "wyszarzająca" domyślnie uznaje, że w takim wypadku należy wyszarzyć funkcję oznacz jako przeczytane - ma to widocznie wyższy priorytet.

 

Możemy w ogóle znieść to ograniczenie i nie wyszarzać żadnej z opcji.

Tak to chyba ten powód. Tak jak piszesz działają chyba programy pocztowe, można by to zrobić tak samo.

Link to postu

Chodzi o to, że wśród zaznaczonych wiadomości jest też wiadomość przeczytana. Wtedy funkcja "wyszarzająca" domyślnie uznaje, że w takim wypadku należy wyszarzyć funkcję oznacz jako przeczytane - ma to widocznie wyższy priorytet.

 

Możemy w ogóle znieść to ograniczenie i nie wyszarzać żadnej z opcji.

 

 

Ok, a co z automatycznym odznaczaniem zaznaczonych wiadomości po oznaczeniu ostatniej wiadomości przez Sello jako przeczytanej ?

Link to postu

Ok, a co z automatycznym odznaczaniem zaznaczonych wiadomości po oznaczeniu ostatniej wiadomości przez Sello jako przeczytanej ?

 

Z modułu transakcje w dolnym oknie odznaczam wiadomości jako przeczytane, następnie wchodzę do modułu wiadomości nieprzeczytane i pierwszy z góry mail jest "oznaczony" jako przeczytany.

 

Czy o to chodzi ?

 

Jeśli tak, to stary błąd polegający na błędnym odświeżaniu grida o którym Bartek kiedyś wspominał.

 

Ja już nauczony jestem, że zawsze naciskam F5 ;)

Link to postu

Nie, mi chodzi o to zachowanie, o którym pisałem wcześniej w tym wątku - przy próbie zaznaczenia wielu wiadomości naraz.

 

Rozumiem, że używasz "Oznacz wiadomość jako przeczytaną po upływie: 1s", u mnie ta opcja od razu została wyłączona, ponieważ pracujemy na kilku stanowiskach i takie automatyczne odznaczanie przynosiło tylko problemy.

 

Moja propozycja wyłącz to w cholerę albo zwiększ czas w tej opcji  ;D

 

Jak już jestem przy głosie to powiem, że fajnie jak by jeszcze była opcja "Oznacz jako przeczytane po otwarciu maila", gdzie otwarcie to po prostu pojawienie się wiadomości w dolnym okienku.

 

Przypomniała mi się stara praca, gdzie dziewczyny były zadowolone Lotus Notes gdzie podgląd wiadomości nie oznaczał jej jako przeczytanej i tym samym nie wysyłał potwierdzenia dostarczenia wiadomości :)

Link to postu

 

 

Rozumiem, że używasz "Oznacz wiadomość jako przeczytaną po upływie: 1s", u mnie ta opcja od razu została wyłączona, ponieważ pracujemy na kilku stanowiskach i takie automatyczne odznaczanie przynosiło tylko problemy.

 

Moja propozycja wyłącz to w cholerę albo zwiększ czas w tej opcji  ;D

 

 

 

No tak, ale jednak często chcę poczytać co ludzie napisali, inaczej mówiąc czy to jest reklama i wówczas chciałbym, aby ta wiadomość jednak oznaczyła się jako przeczytana.

 

Z dwojga złego to już wolę robić te ceregiele z zaznaczaniem po kilka razy i klikaniem ppm po kilka razy  :D

 

5429.gif

 

Jak czytam, niedługo odpadnie przynajmniej ppm  ;D

Link to postu
i to już ? ot tak poprawione ?  Duży uśmiech

Nie ot tak, tylko trochę czasu na to poświęciłem ;) a jeszcze przetestować trzeba.

 

I nawet nie było gadania o 15 minutach Mrugnięcie

A zajęło tak z 15 minut właśnie ;). Nie, żebym twierdził, że w 15 minut da się coś zrobić :D

 

Jak klient wysyła żądanie potwierdzenia o dostarczeniu wiadomości, czy Sello je wysyła ?

Potwierdzenie dostarczenia wiadomości generuje serwer odbierający pocztę w momencie jej odebrania, gdy ustawiony jest odpowiedni nagłówek. Natomiast klient poczty powinien obsługiwać potwierdzenie przeczytania. W praktyce klienty pocztowe obsługują to różnie, traktując oba te potwierdzenia tak samo. Klient pocztowy w Sello nie obsługuje wysyłania potwierdzeń.

 

tak i czy pobiera natychmiast wszystkie grafiki do maila?

Pobiera. Z obrazkami chodzi nie tyle o bezpieczeństwo co o możliwość śledzenia numeru IP odbiorcy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...