Skocz do zawartości

Dwie transakcje są opłacone w S, a faktycznie tylko jedna opłacona

Polecane posty

Klient kupuje towar X. Wypełnia formularz, ale nie płaci.

 

Po kilku dniach klient kupuje ponownie towar X, wypełnia formularz, przychodzi płatność Payu (płatność tylko za ten drugi zakup).

 

Sello automatycznie oznacza jako opłacone obydwie transakcje.

 

Używamy "grupuj wg klienta, koszt najwyższy" i w takim przypadku Sello podaje komunikat "Nie można zgrupować transakcji już opłaconych" - co jest sygnałem, że może być coś nie tak. Jeśli nie wychwycimy tego, robione są dokumenty, idzie do paczek. Jeśli pakowacz nie wychwyci tego, to klient otrzymuje drugą przesyłkę z gratisowym towarem.

 

Czy tylko ja mam taki problem? Może coś mam źle poustawiane .... ?

 

Przez ostatni tydzień dwa takie przypadki.

Link to postu

Sello automatycznie oznacza jako opłacone obydwie transakcje.

 

 

Zgadza się, u nas walczymy z tym problemem - Grupowaniem, ponoć pakowacz jak zgrupuje jakoś, to twierdzi że znajduje takie błędy, ale nie znam dokładnie szczegółów. Czekam raczej na nowe podejście Sello w łączeniu FODa z transakcją, bo ta obecna metoda prawdopodobnie dopasowuje po wartości transkacji, czyli "na chybił - trafił", jest parę byków. Wydaje mi się szczególnie istotne to co napisałeś

Po kilku dniach klient kupuje ponownie towar X
, bo chyba przy drugim zakupie tego samego dnia tego problemu nie ma, ja na pewno widziałem nie raz przy zakupie kolejnym następnego dnia.

 

 

Na szybko spróbuj zgrupować inną metodą, jeśli dobrze przypuszczam, to błąd zobaczysz po tym, że się kwoty w FODzie rozjadą.

Link to postu

nie wiem czy jest to duży problem... bo kwoty się nie zgadzają i przy przenoszeniu danych pokazuje niezgodność więc wyłapanie tej sytuacji nie wydaje się być szczególnie trudnym.

 

Nie wyłapiesz tego nie widać. Obie transakcje są pokazywane jako zgodne formularze, opłacone itd, nic nie widać na pierwszy rzut oka. Podobno po grupowaniu dopiero się rozjeżdża, ale tego nie jestem na 100% pewien. Na pewno na pierwszy rzut oka obie transakcje są przez Sello ładnie oznaczone jako opłacone, mimo, że formularz płatności tylko jeden do jednej transkacji jest, a druga zakupiona następnego dnia - tak samo jest oznaczona - no to już błąd jest. W najgorszym wypadku możesz tego w ogóle nigdy nie wyłapać. Ja rozliczam (póki co ręcznie rozrachunki - bo w Sello tego nie ma) z kart płatności PAYU, więc na etapie rozliczania płatności, widzę na wydruku jedną płatność PAYU, a Sello pokazuje dwie i dwa paragony itd, wtedy już wiem, że Klient dostał gratisa drugi raz bez płatności.

Link to postu

nie wiem czy jest to duży problem... bo kwoty się nie zgadzają i przy przenoszeniu danych pokazuje niezgodność więc wyłapanie tej sytuacji nie wydaje się być szczególnie trudnym.

 

Trudno to wykryć.

 

Bo trzeba każdą transakcję tego samego klienta sprawdzać, czy jest to ta sama transakcja, czy też druga.

 

Przy grupach zakupów upilnowanie tego jest jeszcze trudniejsze.

Zwykle grupuje się transakcje wg. Formularzy, a nie wg klienta.

Wówczas w 2 czy 3 takich samych transakcjach nie pokażą się żadne różnice w wysokości wartości transakcji - po prostu będziemy mieli 2 lub więcej takich samych, różnych transakcji, wszystkich wg Sello opłaconych :P

 

Weźmy przypadek weekendowy.

W piątek wieczorem klient kupuje 5 towarów. Nie płaci.

 

W sobotę kupuję to samo. Nie płaci.

 

W niedzielę kupuje to samo, płaci.

 

Pomiędzy tymi transakcjami są dziesiątki lub setki innych transakcji.

 

W poniedziałek mamy 3 transakcje tego klienta, wszystkie opłacone.

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9123.0

 

Wyjściem jest sprawdzanie maili przy każdej transakcji, co poradził PanBanBan w powyższym wątku.

Jeżeli nie ma maila, że otrzymałeś wpłatę, należy transakcję sprawdzić, czy aby na pewno wpłata jest ;)

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

nie wiem czy jest to duży problem... bo kwoty się nie zgadzają i przy przenoszeniu danych pokazuje niezgodność więc wyłapanie tej sytuacji nie wydaje się być szczególnie trudnym.

 

 

Weźmy przypadek weekendowy.

W piątek wieczorem klient kupuje 5 towarów. Nie płaci.

 

W sobotę kupuję to samo. Nie płaci.

 

W niedzielę kupuje to samo, płaci.

 

Pomiędzy tymi transakcjami są dziesiątki lub setki innych transakcji.

 

W poniedziałek mamy 3 transakcje tego klienta, wszystkie opłacone.

 

 

 

Biorąc pod uwagę fakt że po weekendzie gdupujesz tranzakcje formularz musi się rozjechać.

Link to postu

My musimy miec podgląd w każdą trakzakcję wiec tego nie używamy. Ale racja przy auto księgowaniu jest problem.

 

Ten problem może też dotyczyć przypadku przesyłek pobraniowych. Tylko wtedy klient otrzyma 2 paczki pobraniowe i jednej nie odbierze. Tutaj strata tylko na kosztach wysyłki ale tez strata.

Link to postu

Proponuję zatem pokombinować z emSzmal3.

Ja używam tego do rozliczania wszelkich pobrań i do wpłat bezpośrednio na konto, oraz do rozliczania bloków wpłat PAYU.

 

Zaś pojedyncze wpłaty PAYU obsługuję póki co innymi metodami, ale korespondowałem z emSzmalem i twierdzą, że pobiera wpłaty PAYU. Spróbujcie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...