Skocz do zawartości

Nie pobiera wszystkich zdjęć

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Na początku wspomnę, że zapoznałem się z problemami/odpowiedziami na forum i nic z podanych rozwiązań nie skutkuje.

 

Mam problem z pobieraniem aukcji a jest ich sporo bo ok 12k, ok 11k aktywnych. Nie do wszystkich pobiera miniaturki a w zasadzie to w sporej części ich brakuje. Robiłem wszystko co możliwe ale nie pobiera fotek, które oczywiście w każdej aukcji są. Wymuszenie pobierania skutkuje nawet kilkugodzinne odbieranie danych a mimo to nadal brakuje fotek. Przy próbie podmiany miniaturki na aukcji bez miniaturki w sello (a faktycznie są na allegro) wywala błąd.

W samym sello zdecydowanie brakuje opcji wymuszenia aktualizacji jednej aukcji a nie wszystkich na raz. W ten sposób może udałoby się uzupełnić brakujące dane ręcznie.

 

Tak to wygląda:

 

ddc9204dbbb5d95d.png

 

Przykładowo, pierwsza aukcja bez miniaturki to http://allegro.pl/show_item.php?item=5852860004

 

Info techniczne:

pc: i7, 16gb ram, ponad 20gb wolnego na ssd (tam gdzie jest baza), win 10, łacze 100mb

Baza - sql express ten sam co w instalce sello 1.22

Subiekt GT - brak sparowanej bazy.

 

Jak mogę rozwiązać ten problem?

Będę wdzięczny za pomoc.

 

 

Edit:

 

Pobieranie kończy się 120 błędami...

Jeden taki:

Zapisanie aukcji xxxxxxxx nie powiodło się.

Unknown Error

 

pozostałe:

Zapisanie obrazów do aukcji xxxxxxxxxx nie powiodło się.

Parametr jest niepoprawny.

 

Tylko o jaki parametr się rozchodzi?

 

Link to postu

U mnie też przez chwilę ginęły miniaturki szczególnie po podmianie na nowe, ale pobrałem wszystkie dane z Allegro i się wreszcie pokazały - no odświerzałem po drodze wiele razy listę klawiszem F5 i widziałem jak w trakcie pobierania z Allegro wskakują te brakujące jedna po drugiej, nawet jak kliknąłem sortowanie po miniaturkach to ustawiły się kolejno najpierw te brakujące, po pobraniu z Allegro od nowa - obecnie nie ma problemu.

Link to postu

Panowie,

 

Tak jak pisałem - próbowałem wszystkiego co sugerowaliście w innych wątkach, również to co napisaliście wyżej. Wybierałem przeróżne opcje w parametrach odbierania, i tak i siak i dupa.

Posortowałem wg miniaturek i okazuje się ze na 11143 trwających aukcji brakuje miniaturek w 4700! Obłęd! Tylko nieco ponad połowa ma fotki....

Klikanie F5 przez ponad godzinę (tyle zajmuje pełna synchronizacja) wydaje się być nieco niepoważnym bo jak to ma wpłynąć na pobranie fotek?

Może sello nie jest przystosowane do obsługi takiej ilości aukcji? A może to wina SQL'a?

Spróbuję jeszcze zainstalować nowszego expressa i utworzę bazę od nowa.

Szkoda, że nie da się ręcznie wymusić pobrania pełnych info o aukcji tylko na wybranej sztuce...

 

Link to postu

Jasne, rozumiem i dziękuję ale jak wspomniałem - nic to nie daje.

 

Świeża instalacja sql exp 2014 + świeża instalka Sello, pierwsze pobieranie:

- wybrane opcje odbierania: aukcje trwające, aukcje bez sprzedaży, pełne inf o aukcjach

- 1h20m później: 6013 z 11471 aukcji BEZ pobranych miniaturek

- ok 30 błędów o treści:

  - zapisywanie obrazów nie powiodło się - parametr nie poprawny

  - zapisywanie nie powiodło się - należy podać opis aukcji

  - i coś nowego: operacja nie powiodła się - Microsoft Cursor Engine - za mało pamięci

Link to postu

Jasne, rozumiem i dziękuję ale jak wspomniałem - nic to nie daje.

 

Świeża instalacja sql exp 2014 + świeża instalka Sello, pierwsze pobieranie:

- wybrane opcje odbierania: aukcje trwające, aukcje bez sprzedaży, pełne inf o aukcjach

- 1h20m później: 6013 z 11471 aukcji BEZ pobranych miniaturek

- ok 30 błędów o treści:

  - zapisywanie obrazów nie powiodło się - parametr nie poprawny

  - zapisywanie nie powiodło się - należy podać opis aukcji

  - i coś nowego: operacja nie powiodła się - Microsoft Cursor Engine - za mało pamięci

 

Baza oczywiście ma mniej niż 10GB ?

Link to postu
W samym sello zdecydowanie brakuje opcji wymuszenia aktualizacji jednej aukcji a nie wszystkich na raz

Mamy to w planach. Postaramy się dodać tę funkcję możliwie szybko.

 

Może sello nie jest przystosowane do obsługi takiej ilości aukcji? A może to wina SQL'a?

Ilość aukcji nie powinna mieć znaczenia, będzie to trwać po prostu dłużej.

 

Proszę zrobić tak:

1. Pobrać tylko aukcje trwające z pełnymi danymi

2. Po zakończeniu sprawdzić jaka jest liczba brakujących miniaturek

3. Pobrać ponownie tylko trwające z pełnymi danymi oraz z zaznaczoną opcją "tylko dla niekompletnych aukcji"

 

Czy po takim zabiegu zmniejsza się liczba aukcji bez miniaturek?

 

Problemem może być również samo API, które nie zwraca czasami obrazków przy pobieraniu. Sello natomiast odróżnia pełne dane o aukcjach od niepełnych tylko po samej obecności opisu, więc jeśli opis się pobierze a zdjęcia z jakiegoś powodu nie, to pobieranie z włączoną opcją "tylko dla niekompletnych" pominie te aukcje.

 

Link to postu

Mogę też potwierdzić, że dziś pokazała się, nie wiadomo skąd, stara miniaturka w jednej z ofert, której tym razem nie mam w "towarach", więc nie wiem skąd teraz się wzięła.

 

 

Na Allegro jest jednak OK - tylko nowa miniaturka. Na pewno u mnie serwer chodzi 24h/dobę i synchronizuje cały czas, podejrzewam, że jutro się to samo "naprawi" zatem.

Link to postu

No dobra, jest już jutro i nie poprawiła się ta "stara miniaturka" na nową, mimo iż na aukcji na Allegro wyświetlana jest cały czas poprawnie jako nowa, dziwne, nic - podmienię ręcznie poprzez Sello, bo Sello jej nie pobiera też w takim razie czy co? Restarty serwera też nie pomogły. Nie ma dramatu, ale coś jest nie tak (Sello pokazuje starą, Allegro zaś nową). W TOWARACH jest czystko, nie ma śladu nawet po starej miniaturce, zresztą w tym towarze nie było nigdy żadnych grafik (mam je w Dropbox'ie). Po podmianie znów ręcznie w Sello jest już teraz OK :D

Link to postu

Jakie zdjęcia są widoczne w aukcji na zakładce zdjęcia?

Mówimy o aukcji, nie o transakcji jak rozumiem?

 

 

 

Tak o aukcji. Generalnie nie jest to u mnie przynajmniej jakiś wielki problem, ale są w niewielkiej ilości aukcje, gdzie wyświetlają się stare miniaturki po jakimś czasie nawet jak się je kilka razy zaktualizuje, oraz też są aukcje, gdzie znikają miniaturki zupełnie (Sello pokazuje białe pole) i znów po pewnym czasie się pojawiają.

U nas nie jest to jakaś wielka liczba i nie przeszkadza to, ale takie rzeczy na pewno się dzieją.

Link to postu

Moim zdaniem jest to jakiś problem z Allegro, jeśli w aukcji nie ma załączonego starego zdjęcia miniaturki (na zakładce Zdjęcia) a pobierane są pełne dane z Allegro i nagle pojawia się stara miniaturka.

 

 

Tak dokładnie tak, przy czym w aukcji Allegro jest nowa a w Sello stara. Tak jak napisałem nie jest to jakiś dramat, aczkolwiek mam już wszystkie miniaturki poprawione na nowe - więc można takie sprawy zwyczajnie wychwycić - szczególnie jak się posortuje po miniaturkach. OK wiemy już zatem, że poprzez API dzieją się różne chochliki z miniaturkami.

Link to postu

A czy to nie działa tak, że jak jest włączone pełne pobieranie danych o aukcjach co kilka pobrań to wtedy Allegro nie zwraca tych danych prawidłowo (lub zwraca niepełne dane) i aukcja zmienia się w Sello na "niekompletną".

 

I Sello uznaje ją właśnie za niekompletną/z brakiem miniaturki więc bierze dla niej miniaturkę z towarów?

Link to postu

I Sello uznaje ją właśnie za niekompletną/z brakiem miniaturki więc bierze dla niej miniaturkę z towarów?

 

No właśnie to już ustaliliśmy że w TOWARACH nie ma żadnej miniaturki do tego towaru. Tak to chyba faktycznie jest coś z API bo dotyczy kilku tych samych aukcji. Miniaturka, która na dodatek w innej aukcji powiązana jest z tym samym towarem i tam nie ma problemu tylko przy jednej konkretnej aukcji stara miniaturka przywraca się co parę dni. Raczej problem jest powiązany jakby z aukcją, stąd cóż ... Nie jest to problemem, ale zwracam uwagę, że takie fakty mają miejsce.

Link to postu

Aby Sello uznało aukcję za niepełną, musiałby zniknąć opis. Dodatkowo w aukcji wyświetlane są tylko zdjęcie z aukcji.

 

A jaka miniaturka wyświetla się wtedy na dole w podglądzie szegułów aukcji? Również stara?

 

 

Muszę poczekać aż znów to wskoczy, bo chwilę temu aktualizowałem i przez jakiś czas jest po aktualizacji OK, ale chyba w obu miejscach wyświetlane bywa źle. Dam znać.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Mogę też potwierdzić, że dziś pokazała się, nie wiadomo skąd, stara miniaturka w jednej z ofert, której tym razem nie mam w "towarach", więc nie wiem skąd teraz się wzięła.

 

 

Na Allegro jest jednak OK - tylko nowa miniaturka. Na pewno u mnie serwer chodzi 24h/dobę i synchronizuje cały czas, podejrzewam, że jutro się to samo "naprawi" zatem.

 

 

Znowu to wystąpiło ;D ;D ;D

 

Wcześniej podejrzewałem, że może Allegro co z backupu przywracało, teraz to może crash z tym ma coś wspólnego  ??? ??? ???

 

 

Ale tylko jedna miniaturka, poprawię ręcznie, na Allegro jest poprawnie  ;D ;D ;D

Link to postu

Mogę też potwierdzić, że dziś pokazała się, nie wiadomo skąd, stara miniaturka w jednej z ofert, której tym razem nie mam w "towarach", więc nie wiem skąd teraz się wzięła.

 

 

Na Allegro jest jednak OK - tylko nowa miniaturka. Na pewno u mnie serwer chodzi 24h/dobę i synchronizuje cały czas, podejrzewam, że jutro się to samo "naprawi" zatem.

 

 

Znowu to wystąpiło ;D ;D ;D

 

Wcześniej podejrzewałem, że może Allegro co z backupu przywracało, teraz to może crash z tym ma coś wspólnego  ??? ??? ???

 

 

Ale tylko jedna miniaturka, poprawię ręcznie, na Allegro jest poprawnie  ;D ;D ;D

Sprawdź czy to nie będzie problem z odświeżeniem miniaturek, np. czy stara miniaturka jest w towarach. Trochę ciężko to zlokalizować ale wg mnie to będzie powodem, chociaż Bartek uważa inaczej:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=9808.msg66752#msg66752

Link to postu

Sprawdź czy to nie będzie problem z odświeżeniem miniaturek, np. czy stara miniaturka jest w towarach.

 

No właśnie na bank nie, gdzieś ta jedna wskakuje co jakiś czas, no może wskakuje częściej, tzn ja gram z nią w ganianego. Dzisiaj miałem crash Sello i może też zwyczajnie zacząłem się bardziej przyglądać i ją znów zauważyłem, tzn może ona wskakuje częściej a ja ją tylko raz na crash zauważam...

 

 

Nie ma dramatu, póki to tylko jedna miniaturka, ale sprawa wciąż zagadkowa.

 

Inną zagadką jest, że różnie się tego problemu idzie pozbyć, dzisiaj poprostu pobrałem FULL wszystko z Allegro i się naprawiła "sama". Dziwne.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...