Skocz do zawartości

Zmiana serwera z Subiektem Nexo -> brak możliwosci zmiany w Sello

Polecane posty

Witam,

Zmienialiśmy serwer w firmie i odtworzyliśmy na nim archiwum subiekta Nexo.

Odtworzyłem też bazę sello, zainstalowałem ją na tym samym serwerze. Jednak niestety sello w ustawieniach połączenia z systemem sprzedaży wciąż ma nazwę starego serwera i próbuje się z nim łaczyć.

Niestety rozwiązania z tematu ponizej:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=649.0

Są nie do wdrożenia, bo nigdzie nie widze opcji zmień, wszelkie drzewa wyboru są nieklikalne. Czy istnieje jakieś rozwiązanie problemu?

Beztytuu.png

jedyne na co wpadłem to zmiana nazwy komputera na taką jaką miał poprzedni serwer, ale nie wiem czy to nie spowoduje jakichś rozjazdów baz czy innych problemów.

 

Link to postu

He, dziwne.

 

Nie mam Nexo więc może w Nexo się nie da, ale w GT na wysokości belki z napisem "Parametry bazy danych systemu sprzedaży" jest mały link "Zmień".

 

I tam można zmienić.

 

::)

 

Też nie mam Nexo, ale nie wygląda to rozsądnie. Masz może na tym koncie, co jesteś tam zalogowany wszystkie uprawnienia?

Link to postu

Nexo działa niestety inaczej niż Subiekt i tutaj tego linka nie ma. Jedyna możliwość obecnie to zmiana poprzez bazę danych.

 

Na przyszłość podpowiem tylko, że dane te zapisane są w tabeli ep_RegData w parametrach zapsianych w kolumnie erd_Name o nazwach:

ServerName, DatabaseName dla erd_RegId = 3 (nexo).

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...