Skocz do zawartości

zmiana cen na wielu aukcjach allegro

Polecane posty

Funkcja zmian cen na aukcjach ze sprzedażą będzie dostępna niedługo.

 

Ja mogę dodać, że około 500 ofert ceny zmieniałem cały dzień (w tym czasie trzeba było przeliczyć też cenniki po nowym kursie USD + same zmiany cen za pomocą Sello). O ile oferty w których nie było zakupu poszły migiem max 1h, to reszta niestety ręcznie zabrała mi całą zmianę do końca czyli ok 7h lub nawet trochę dłużej. Znaleźć cały dzień na to to graniczy z cudem, czekałem na taki ok pół roku. A to tylko sama aktualizacja cen krytycznie ważnych, nie mówię o jakichś trendach typu +/-3% z okazji świąt, promocji, Black Friday'ów, czy "promocja na weekend" itd. O zaawansowanych zmianach cen nie ma mowy. Dodatkowo wahania walut zmuszają teraz często do przeliczeń, stąd ta funkcja z mojego punktu widzenia to byłby priorytetem obecnie. Oczywiście obiektywnie: bez Sello to każda zmiana cen przy skali 500 ofert doprowadziła by do strasznego bałaganu szczególnie przy kilku sklepach, stąd narzędzie (Sello) jest, tylko potrzeba je udoskonalić

Link to postu

W jaki sposób można w SELLO zmienić ceny na aukcjach ze sprzedażą, pojedynczo jak to Pan napoisał? Próbowałem i nie szło. Wyłącznie wejście na aukcję , zmień dane i ręczne klepanie tego.

 

 

 

No właśnie też długo nie wiedziałem, ale fajny pomysł podał PanBanBan niedawno w jednym z postów. W oknie Aukcje ---> Trwające klikamy na: "Zmiana opisu, zakończenie aukcji". Otwiera się tutaj Allegro w przeglądarce i podajemy nową cenę. Ten tym zmiany powyżej nazwałem "pojedynczo". Mało wygodne, ale najważniejsze, że jest możliwe. Po takiej podmianie należy pobrać wszystkie aukcje z serwisu do Sello, ale po pobraniu jest wszystko bardzo czytelnie pokazane z nowymi cenami, tzn można sobie posortować w Sello i sprawdzić dzięki temu, czy się gdzieś nie pomyliliśmy.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Co do zmian cen..

 

jeśli  ma być nie długo na aukcjach trwających to nie zapomnijcie o zmianę tych cen w przygotowanych

 

oraz aby dało się zmienić-ceny grupowo z mnożnikiem z zaokrągleniem do pełnej zł.

 

np. cena towaru x 0,9    czyli ( -10%) ale aby nie dało groszy...

 

tak się składa że od lutego mam co 3 miesiące wystawiać 3tys aukcji na 2 tygodnie z inną ceną ....

Link to postu

Zachęcam do poszukiwań, często zdarza się, że w Sello są już funkcje o które dostajemy pytania tutaj czy na skrzynkę mailową :).

 

O wszelkich nowościach również informujemy przy każdej nowej wersji - w wersji obrazkowej więc warto chociaż rzucić okiem co nowego :). Gorzej jeśli aktualizację robi się przez kilka wersji, wtedy pewne nowości mogą pozostać niezauważone.

Link to postu

Coś wiadomo w związku ze zbiorowa zmianą cen w aukcjach trwających ze sprzedażą, mam setki aukcji wystawionych do wyczerpania zapasów w około 80% aukcji mam sprzedaż i chciałbym podnieść ceny bo po nowym roku były podwyżki.

Czy jest szansa że uda się to uaktywnić w tym miesiącu bo jeżeli nie to muszę się za to zabrać ręcznie :(

Link to postu

Coś wiadomo w związku ze zbiorowa zmianą cen w aukcjach trwających ze sprzedażą, mam setki aukcji wystawionych do wyczerpania zapasów w około 80% aukcji mam sprzedaż i chciałbym podnieść ceny bo po nowym roku były podwyżki.

Czy jest szansa że uda się to uaktywnić w tym miesiącu bo jeżeli nie to muszę się za to zabrać ręcznie :(

Bartek pisał, że z powodu błędów nowego API KEX-GEIS nowa wersja Sello przesunęła się na koniec marca więc sam zdecyduj czy czekać czy robić to ręcznie.

 

Jak będziesz robić ręcznie to najszybsza metoda z poziomu Sello - w aukcjach trwających masz link "Zmiana opisu, zakończenie aukcji". Nie jest to automat ale i tak duże usprawnienie w ręcznym poprawianiu aukcji bo od razu przenosi do poprawy konkretnej aukcji. Kilka godzin i 1000 aukcji zmienionych.

 

Link to postu

Coś wiadomo w związku ze zbiorowa zmianą cen w aukcjach trwających ze sprzedażą, mam setki aukcji wystawionych do wyczerpania zapasów w około 80% aukcji mam sprzedaż i chciałbym podnieść ceny bo po nowym roku były podwyżki.

Czy jest szansa że uda się to uaktywnić w tym miesiącu bo jeżeli nie to muszę się za to zabrać ręcznie :(

 

Ja nie mogłem już dłużej czekać bo podwyżki były poważne i pojechałem ręcznie. Jakiś jeden cały dzień zajęło ręcznie. Ale z automatu poszła część ofert się udało i tu poszło migusiem :D

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Pytanko odnośnie ręcznej zmiany cen.

Zmieniłem cenę w ok. 40 aukcjach ze sprzedażą ale czerwony kwadracik za nic nie chce się zmienić w zielonych haczyk po pełnym pobraniu danych. Dla mnie o tyle jest to utrudnienie, że nie wiem które aukcje rzeczywiście mają zmienioną cenę a które nie... Dodam, że po pobraniu pełnych danych cena w Sello się zmieniła ...

Link to postu

Pytanko odnośnie ręcznej zmiany cen.

Zmieniłem cenę w ok. 40 aukcjach ze sprzedażą ale czerwony kwadracik za nic nie chce się zmienić w zielonych haczyk po pełnym pobraniu danych. Dla mnie o tyle jest to utrudnienie, że nie wiem które aukcje rzeczywiście mają zmienioną cenę a które nie... Dodam, że po pobraniu pełnych danych cena w Sello się zmieniła ...

 

 

No to - jeśli dobrze zrozumiałem - jest chyba cały czas zmiana oczekująca. Tak sądzę. Tam po prawej stronie jak zaznaczysz czerwony haczyk, wciśnij przycisk ANULUJ - powinno usunąć zmianę oczekującą.

Link to postu

Pytanko odnośnie ręcznej zmiany cen.

Zmieniłem cenę w ok. 40 aukcjach ze sprzedażą ale czerwony kwadracik za nic nie chce się zmienić w zielonych haczyk po pełnym pobraniu danych. Dla mnie o tyle jest to utrudnienie, że nie wiem które aukcje rzeczywiście mają zmienioną cenę a które nie... Dodam, że po pobraniu pełnych danych cena w Sello się zmieniła ...

 

 

No to - jeśli dobrze zrozumiałem - jest chyba cały czas zmiana oczekująca. Tak sądzę. Tam po prawej stronie jak zaznaczysz czerwony haczyk, wciśnij przycisk ANULUJ - powinno usunąć zmianę oczekującą.

 

Hmmm... rzeczywiście. Myślałem, ze jak się ceny zsynchronizują (tj. ta sama w sello i pobrana z allegro) to się samo odhaczy.

Link to postu

Pytanko odnośnie ręcznej zmiany cen.

Zmieniłem cenę w ok. 40 aukcjach ze sprzedażą ale czerwony kwadracik za nic nie chce się zmienić w zielonych haczyk po pełnym pobraniu danych. Dla mnie o tyle jest to utrudnienie, że nie wiem które aukcje rzeczywiście mają zmienioną cenę a które nie... Dodam, że po pobraniu pełnych danych cena w Sello się zmieniła ...

 

 

No to - jeśli dobrze zrozumiałem - jest chyba cały czas zmiana oczekująca. Tak sądzę. Tam po prawej stronie jak zaznaczysz czerwony haczyk, wciśnij przycisk ANULUJ - powinno usunąć zmianę oczekującą.

 

Hmmm... rzeczywiście. Myślałem, ze jak się ceny zsynchronizują (tj. ta sama w sello i pobrana z allegro) to się samo odhaczy.

 

Te co Allegro przyjmuje to się odhaczają, te odrzucone oczekują i są oznaczane na czerwono.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...