Skocz do zawartości

Dropbox kończy udostępnianie plików w folderze PUBLIC

Polecane posty

No i doigrałem się serwis Dropbox zmienia zasady gry.

 

 

Darmowe hostowanie grafik w sklepach używających folderu PUBLIC + 20GB transferu/dobę bez limitów, bardzo duża przestrzeń dyskowa w gratisie. Co prawda bardzo szybkie serwery, darmowa usługa i bardzo wygodna aplikacja jak i dość intensywna promocja w portalach tematycznych "z kręgów Allegro" zachęciły mnie do używania, jednak sklepy od marca 2017 przestają istnieć ...

Pilnie przenosimy infrastrukturę na FTP ... :(

 

Jeśli ktoś jeszcze używa - ostatnia chwila do ucieczki.

Link to postu

A nie masz własnego hostingu ?

 

 

Już teraz mam, tylko wszystkie oferty trzeba teraz przeprogramować. Nieciekawie bo dali mało czasu. Bywało, że 20GB/ dobę brakowało wówczas dopłacałem do 200GB dobę. Ale tylko kilka razy jakoś tak było, raczej kilka razy w roku tylko. CHyba przede wszystkim było wygodne, bo trzymałem wszystkie grafiki na moim PC i każda zmiana się w mig synchronizowała, bardzo wygodne to było.

 

 

 

 

 

Ale kurde mam jak najgorsze zdanie nt. "darmowych" rozwiązań w firmie. Już mnie nikt nie namówi na "darmowy" hosting, a czytałem trochę od jakiegoś czasu, ofert jest masę. Wiele firm oferuje hosting w cenie za np szablon itd, już mnie nikt nie naciągnie na pseudo-darmowe. Płatny hosting byle własny!unhappy-025.gif

 

 

 

 

 

Czas zapoznać się z funkcjami Sello "typu wyślij na serwer FTP" itd. Ehhhh...

Link to postu

Tylko odwołuj się do obrazków po swojej domenie, a nie darmowej domenie hostingu typu "firmakrzak1202.superhosting24.pl".

 

 

:o :o :o :o

O super dzięki za wskazówki. Ja sobie nie wyobrażam, żeby jeszcze w przyszłości znów trzeba to było poprawiać, bo już teraz sytuacja jest poważna.

Link to postu

Obecnie grafiki można wysłać tylko dla aukcji przygotowanych przed ich wysłaniem. Powoduje to dosyć spory śmietnik na FTP. Dzięki nowej funkcji będzie można usunąć wszystkie pliki z FTP (dla bezpieczeństwa najpierw przenieść do innego folderu) a następnie wysłać ponownie pliki tylko używane przez opisy aukcji trwających.

Link to postu

Obecnie grafiki można wysłać tylko dla aukcji przygotowanych przed ich wysłaniem. Powoduje to dosyć spory śmietnik na FTP. Dzięki nowej funkcji będzie można usunąć wszystkie pliki z FTP (dla bezpieczeństwa najpierw przenieść do innego folderu) a następnie wysłać ponownie pliki tylko używane przez opisy aukcji trwających.

 

No ja jestem właśnie na etapie grzebania przy FTP, więc dam znać jak to w praktyce będzie działać. A czy wówczas te grafiki muszą być w bazie Sello, bo ja mam wszystko na dysku :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...