Skocz do zawartości

Sello a minotory 4K

Polecane posty

Prawdę mówiąc to fajne macie problemy :)

Ja się ledwo mieszczę z jednym monitorem 24"  ;D ;D

 

I prawdę mówiąc uważam, że 24" jest najwygodniejsze.

 

Kiedyś próbowałem pracować na telewizorze 32" i stwierdziłem, że to za dużo, trzeba kręcić głową, aby wszystko zobaczyć.

 

Co oczywiście nie wyklucza możliwości posiadania monitora 4K o wielkości 24", no może 26".

 

Tylko wtedy, aby czcionki były widoczne konieczne byłoby, aby wreszcie windowsy umiały powiększać to co się widzi niezależnie od rozdzielczości.

 

W chwili obecnej istnieje taka możliwość w teorii.

W praktyce każdy kto próbował, wie o co chodzi :D

Link to postu

Domyślam się, że te przejściówki również obsługują hot-plug i nie ma w ich ustawieniach możliwości jego wyłączenia?

 

Czyli jak wyłączy się ten dodatkowy monitor to Windows przerzuci wszystkie okna z niego na inny aktywny monitor?

 

Monitory z którymi pracowałem są on-line zarządzane przez Windowsa w menu PPM ---> Rozdzielczość ekranu. Tutaj nie wiem ja się zachowa przy odpięciu monitora.

Nie spotkałem się nigdy z problemami w wyświetlaniu czcionek czy innych elementów - to po prostu "inne" monitory. Problem to był faktycznie po podpięciu TV bez HD, ale monitora nigdy.

Link to postu

 

Ks. Robak - Ja mam na laptopie na windows 10 powiększenie 200% bo inaczej nie da się pracować i nie zauważyłem by coś było nie tak - może na starszych systemach ?

 

i tak samo - raczej nie ma problemu z wyświetlaniem elementów ;)

 

Co do rozmiarów monitora / Tv to zalezy od odległości z jaką pracujecie. Nawet na TV 60" z UHD można pracować... ale nie przy odległości 1m od ekranu :D

Link to postu

@ PanBanBan - masz spięte 4 monitory do 1 komputera? Korzystasz z 2-ch kart graficznych spiętych razem?

 

Aby podłączyć 4 monitory do jednej karty można użyć np Nvidia NVS 440. Ja używam 4 monitorów 2 x 30" + 2 x 23" na 2 kablach DMS59 -> 2 x DVI i spokojnie daje sobie radę. Z doświadczenia wiem, że karty graficzne na USB lubią robić problemy.

 

Praca na 1 ekranie to udręka, z innej strony to dobrze, bo przynajmniej nie mając 4 ekranów w domu odpuszczam sobie pracę bo jest mało produktywna :)

 

Link to postu

 

Wow! Dzięki za informację. Na niektórych stanowiskach mamy podpięte DVI + D-SUB ze względu na brak wyjść na karcie. Powiedz mi proszę, czy nie ma problemu na pracy z pulpitem rozszerzonym na takim kablu? Czy może tylko klonowanie?

 

Z DMS 59 można wyjść na 2 x DVI, 2 x VGA lub mieszane.

 

https://www.google.pl/search?q=dms+59&espv=2&biw=1920&bih=974&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi-9eGlmN3RAhUGWywKHbIPCwQQ_AUIBigB

 

Na NVS 440 są to 4 niezależnie obsługiwane wyjścia wideo. Inne karty jak np Quadro 2000 czy 4000 mają 3 wyjścia wideo jednak aktywne jednocześnie mogą być tylko 2.

 

Wyjścia te możesz konfigurować dowolnie, w Windows 7 trzeba używać zewnętrznych programów aby usprawnić pracę na kilku monitorach, natomiast 10 ma już wbudowane niektóre przydatne  funkcje.

Link to postu

Wow! Dzięki za informację. Na niektórych stanowiskach mamy podpięte DVI + D-SUB ze względu na brak wyjść na karcie. Powiedz mi proszę, czy nie ma problemu na pracy z pulpitem rozszerzonym na takim kablu? Czy może tylko klonowanie?

Tylko żebyś dobrze zrozumiał - to nie jest rozdzielka DVI na 2 DVI. Do tych kabli musi być odpowiednia karta graficzna z takim właśnie wyjściem. Takie karty graficzne z tym gniazdem to najczęściej montują w komputerach markowych producentów jak HP, itp. A popularne karty graficzne dostępne na rynku nie mają go.

 

Ja mam właśnie w jednym kompie HP kartę NVidia Quadro z tym wyjściem i taką rozdzielkę na 2 gniazda DVI.

Link to postu

Tylko żebyś dobrze zrozumiał - to nie jest rozdzielka DVI na 2 DVI

 

Hmmm... chyba będę musiał kupić i sprawdzić. W stacjonarnym mam jakiegoś GeForce z wyjście DVI a pozostałe to stacje dokujące Dell starszego typu, co mają 1 wyjście DVI. Nowe stacje z nowszymi lapkami mają już 2x dvi i tam nie ma problemu.

 

Jeśli masz wolne wyjścia USB możesz sprawdzić też adapter USB ---> DVI. Adapter taki pociągnie obraz po USB z zainstalowanej już karty graficznej.

Link to postu

Ej chłopaki bo mieszacie :)

 

Te adaptery z USB na DVI/D-SUB, itp to są w końcu adaptery, które w magiczny sposób korzystają z naszej karty graficznej, czy są to osobne karty graficzne na USB?

 

Są to adaptery które korzystają z karty graficznej, ich sterownik wyrzuca stream video na porty USB. Nie potrzeba dodatkowej karty graficznej. Wystarczy jedna karta graficzna z jednym portem video, oraz wolne porty USB na płycie głównej należące do płyty głównej PC. Jedyne ograniczenie takiej technologii to 6 portów USB i maksymalna rozdzielczość nie pójdzie większa niż produkuje GPU.

Maksymalne jakie znam rozdzielczości to 5K.

Wystarczy tylko wolne gniazdo USB które sterownik adaptera zamieni sobie na DVI, DVI-I, HDMI, Displayport itd. W najnowszych adapterach potrafią one też wyrzucać stream video na LAN lub WiFI, który adapter z drugiej strony sieci przechwytuje i zamienia na audio - video. Koszt ok 200-500 zł w zależności od modelu i maksymalnej wspieranej rozdzielczości (nie większej jednak niż rozdzielczość posiadanego GPU) - Koniec kropka :P

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...