Skocz do zawartości

Sello a minotory 4K

Polecane posty

Podpiąłem sobie monitor 4K o rozdzielczości ok 4000 pix x 1920 pix "21:9" czy jakoś tak.

Fajna zabawa w Sello można kupę kolumn wyświetlić w TRANSAKCJACH niestety po powrocie do starego monitora o zwykłej rozdzielczości 1400x1050 nie mogę znaleźć okna od Sello. Tzn pokazuje się miniaturka obok zegarka ale kliknięcie jej prawdopodobnie uruchamia Sello poza ekranem (pamiętając ustawienia monitora 4K). Problem jednak nie dotyczy innych programów np SGT się "odnalazł" na starej rozdzielczości. Nie pomogło też uruchomienie Sello w trybie SAFE z klawiszem CTRL.

Chwilowo stworzyłem nowe konto w systemie Windows, gdzie się loguję pracować z Sello i tam otwiera się OK i wszystko wyświetla normalnie.

Nie mam pomysłu jak uruchomić Sello w obecnej - niższej - rozdzielczości aby znów pracować na moim zwykłym koncie i na starym monitorze. Dzięki za sugestie.

Link to postu

Możesz też spróbować podpiąć z powrotem tamten monitor i zmniejszyć na nim okno Sello do małego rozmiaru gdzieś na środku ekranu, a potem zamknąć je. Podmienić monitor i Sello powinno być na środku.

 

 

Ja mam Windows 7 i jaja jakie wyprawia z monitorami i oknami to niekiedy taka masakra, że aż ręce opadają, zwłaszcza że stary Windows XP nie miał tych problemów. Najbardziej mnie denerwuje hot-plug gdy chcę tylko używać wybranych monitorów, a Windows przerzuca wszystkie pozostałe okna/programy na aktywne monitory - trzeba stosować przerabiane przejściówki, itp. :(

Link to postu

U nas wszystkie stanowiska pracy są 2-monitorowe (winxp lub win8). Czasami po odłączeniu drugiego monitora rzeczywiście windows wywala domyślnie okna poza pole widzenia. Wówczas pomagało tylko podpięcie z powrotem drugiego monitora.

 

A tak z ciekawości to powiedz jak Ci się pracowało na tym 40"? Przy tej rozdzielczości jest bardzo mała plamka. Znając windowsy i problemy ze skalowaniem, czy komfortowo Ci się na nim pracowało? Nie były za małe ikony i litery? W jakiej odległości siedzieć przed takim monitorem, żeby oczy nie bolały?

 

U nas mamy stanowiska 2x19" i 2x24"(1920x1200) i jakieś 80-100cm od monitora się pracuje. Jest komfort i dobre monitory, by oczy nie bolały pracowników po 8h pracy dziennie

Link to postu

A tak z ciekawości to powiedz jak Ci się pracowało na tym 40"? Przy tej rozdzielczości jest bardzo mała plamka. Znając windowsy i problemy ze skalowaniem, czy komfortowo Ci się na nim pracowało? Nie były za małe ikony i litery? W jakiej odległości siedzieć przed takim monitorem, żeby oczy nie bolały?

 

 

Rewelacja - otworzone 3 okna - np: Sello + SGT + Maile albo Excell.

Super nic nie było za małe wszystko idealnie widać, po prostu ogromna przestrzen, ale żadnych problemów ze skalowaniem, ale niestety właśnie oczy bolą, no to jest kurde niezła żarówa w oczy od białego tła, a nie pamiętam, żeby mnie kiedyś oczy bolały, odległość normalna na biurku jak zwykły monitor. Ale format 21:9 jest super. Idealnie się pracuje na 3 a nawet 4 programach. Ja się bałem, że CPU nie wydoli, ale spokojnie daje radę, żadnych lagów. Jeśli będę miał możliwość pokażę screeny jak chcesz ja polecam :D tylko Sello nie mogę znaleźć chwilowo jeszcze poszukam w rejestrze tego klucza co przesłał Alwin może to pomoże. Subiekt i inne programy się odnalazły, myślę, że chociaż tryb SAFE z controlem powinien używać jakichś normalnych współrzędnych monitora - umożliwiających uruchomienie Sello w takich przypadkach.

Link to postu

Jest jeszcze jedno "kombo", które pozwoli przywrócić okno spoza ekranu.

1. kliknąć na taskbarze w ikonkę programu, tak aby program ten był aktywny (kafelek z programem się podświetli).

2. Nacisnąć ALT+Spacja

3. Kursor w dół

4. Enter

5. Kursor w dół

6. Poruszając myszką powinno dać się wyciągnąć okno spoza ekranu :). Jeśli myszką się nie da, to można spróbować kursorami. Nie należy klikać myszką bo okno się odczepi i trzeba będzie procedurę zacząć od nowa.

 

Jeśli to nic nie daje, może to oznaczać, że okno jest na pełnym ekranie. Wtedy należy wykonanać dodatkowo:

2a) Enter po czym powtórzyć wszystko według poprzedniego schematu od punktu 2.

Link to postu

Super procedura Bartek :)

 

To ja jeszcze dopowiem, że gdy Windows wywala mi jakieś okno poza aktywny monitor, a pozostałe monitory mam wyłączone (w sumie mam 4 monitory), to żeby szybko zlokalizować gdzie wywalił mi okno bez konieczności włączania każdego z nich wystarczy zrobić zrzut ekranu, wkleić do pierwszego lepszego pliku jpg tylko żeby zobaczyć na nim wszystkie 4 monitory i zgubione okno ;)

Link to postu

Super procedura Bartek :)

 

To ja jeszcze dopowiem, że gdy Windows wywala mi jakieś okno poza aktywny monitor, a pozostałe monitory mam wyłączone (w sumie mam 4 monitory), to żeby szybko zlokalizować gdzie wywalił mi okno bez konieczności włączania każdego z nich wystarczy zrobić zrzut ekranu, wkleić do pierwszego lepszego pliku jpg tylko żeby zobaczyć na nim wszystkie 4 monitory i zgubione okno ;)

 

Wow, to zrzut ekranu zrzuca podzielony obraz na poszczególne monitory ?

Nie wiedziałem :)

Link to postu

Jest jeszcze jedno "kombo", które pozwoli przywrócić okno spoza ekranu.

1. kliknąć na taskbarze w ikonkę programu, tak aby program ten był aktywny (kafelek z programem się podświetli).

2. Nacisnąć ALT+Spacja

3. Kursor w dół

4. Enter

5. Kursor w dół

6. Poruszając myszką powinno dać się wyciągnąć okno spoza ekranu :). Jeśli myszką się nie da, to można spróbować kursorami. Nie należy klikać myszką bo okno się odczepi i trzeba będzie procedurę zacząć od nowa.

 

Jeśli to nic nie daje, może to oznaczać, że okno jest na pełnym ekranie. Wtedy należy wykonanać dodatkowo:

2a) Enter po czym powtórzyć wszystko według poprzedniego schematu od punktu 2.

 

Ja mam taka procedurkę - już mi super działa nawet po przepięciu na mniejszy monitor:

krok 1: ALT + TAB - tak aby okno Sello było aktywne

krok 2: ALT + SPACJA + S - jest to skrót maksymalizacji okna w windowsie UFFF :D

 

 

 

 

Wstrzeliwuje się idealanie w monitor :D :D :D

Link to postu

A korzystacie z monitorów pod USB czy przejściówek USB->VGA? Na Youtubach jest film gdzie w ten sposób podłączonych jest 17 monitorów ;)

 

Ja pracowałem na przejściówkach USB ---> HDMI na których można było do 7 monitorów odpalić z jednego PC przy czym jest jedna która działa nawet po WIFI oraz po LAN + USB dają możliwość dodatkowo enkapsulować wiele urządzeń USB tj karty pamięci + video + audio po IP = przedłużając zwykły kabel USB / HDMI do długości takiej jak sieć lokalna. Dla WiFi to odległości mogą być bardzo duże teoretycznie. Opóźnienie zauważalne ale takie jak opóźnienie w sieci jakieś ułamki sekundy.

Link to postu

@ PanBanBan - masz spięte 4 monitory do 1 komputera? Korzystasz z 2-ch kart graficznych spiętych razem?

Nie, ja mam jedną kartę graficzną z 4-ema różnymi wyjściami  - taka niskobudżetowa Nvidia GeForce GTX 970. Zresztą moja obecna konfiguracja i tak nie jest jeszcze tym co chciałbym ale w obecnych warunkach już więcej nie zrobię :(

 

Kombinowałem z wieloma przejściówkami, ale o przejściówkach USB na VGA nie słyszałem jeszcze, muszę się nimi zainteresować :)

 

A mógłbyś polecić jakieś rozwiązanie aby podczepić monitor dotykowy (wyjście USB z dotykiem) do PC przez skrętkę na odległość 10-20m?

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale tu masz ciekawe rozwiązanie do przesyłania HDMI i USB po skrętce (źródło sygnału nie musi być z rejestratora):

http://www.dipol.com.pl/konwerter_sygnalu_hdmi_na_ip_z_przedluzaczem_usb_H3613.htm

 

 

Link to postu

Nie wiem czy to takie dobre rozwiązanie usb->hdmi. Zresztą ogólnie hdmi to nie za bardzo się nadaje do monitorów z większą rozdzielczością niż 1920x1080. Są z tym problemy, kabel może Ci przycinać rozdzielczości właśnie do tej. Jedynie na DVI i DisplayPort nie będzie problemu. Stąd było moje pytanie o spięcie 4-ch monitorów.

Link to postu

A ja mam przy okazji pytanie: czasem pracuję na 2 monitorach (przez przejściówkę hdmi > vga). Dotąd nigdy nie udało mi się przenieść głównego ekranu (z całym paskiem u dołu) na zewn. monitor a laptopowy używać jako pusty do innych zadań). Czy to wogóle możliwe?

 

Aktualnie jak sobie poprzenoszę potrzebne aplikacje na zewn. monitor a potem uśpię laptopa to po odpaleniu w innej konfiguracji (wszystko na zewn. monitor) gubią się skalowania okien...

 

PS

a jeśli rozważacie czy na takim a takim monitorze dobrze widać, to jeszcze by trzeba napisać jaką (czy) posiadacie wadę wzroku... :)  Dla mnie parę lat temu też nie było problemu, a teraz coraz częściej okularki...

Link to postu

A ja mam przy okazji pytanie: czasem pracuję na 2 monitorach (przez przejściówkę hdmi > vga). Dotąd nigdy nie udało mi się przenieść głównego ekranu (z całym paskiem u dołu) na zewn. monitor a laptopowy używać jako pusty do innych zadań). Czy to wogóle możliwe?

 

Aktualnie jak sobie poprzenoszę potrzebne aplikacje na zewn. monitor a potem uśpię laptopa to po odpaleniu w innej konfiguracji (wszystko na zewn. monitor) gubią się skalowania okien...

To są te problemy z Windowsami 7 i wyżej ;)

 

Np. pasek zadań można mieć na wszystkich monitorach ale trzeba zewnętrznych programów, np. https://www.displayfusion.com/

Generalnie jak masz miesiąc wolnego, masę kasy na różne przejściówki i programy to istnieje szansa że osiągniesz z monitorami wszystko co będziesz chciał. Ale jak nie masz to radzę nie ruszać monitorów ;) Ile ja kląłem na Microsoft za debilne rozwiązania z monitorami to... ;)

 

Przy okazji używam jeszcze tego:

http://rammichael.com/7-taskbar-tweaker

Np. umożliwia przenoszenie programów na pasku zadań

 

PS

a jeśli rozważacie czy na takim a takim monitorze dobrze widać, to jeszcze by trzeba napisać jaką (czy) posiadacie wadę wzroku... :)  Dla mnie parę lat temu też nie było problemu, a teraz coraz częściej okularki...

U mnie ze wzrokiem na razie w porządku, chociaż już zaczynam odczuwać zmęczenie przy dłuższym czytaniu lub pisaniu na komputerze.

Link to postu
chociaż już zaczynam odczuwać zmęczenie przy dłuższym czytaniu lub pisaniu na komputerze.

 

U nas był ten problem jak  mieliśmy budżetowe monitory na matrycach TN. Poszliśmy po rozum do głowy i zainwestowaliśmy w Eizo i Nec (matryce PVA i IPS). Teraz praca po 8-12h dziennie nie sprawia nikomu problemu. Różnica jest naprawdę kolosalna.

Link to postu

chociaż już zaczynam odczuwać zmęczenie przy dłuższym czytaniu lub pisaniu na komputerze.

 

U nas był ten problem jak  mieliśmy budżetowe monitory na matrycach TN. Poszliśmy po rozum do głowy i zainwestowaliśmy w Eizo i Nec (matryce PVA i IPS). Teraz praca po 8-12h dziennie nie sprawia nikomu problemu. Różnica jest naprawdę kolosalna.

Mam Eizo :) Raczej piłem do tego że się starzeję ;):)

Link to postu

Nie wiem czy to takie dobre rozwiązanie usb->hdmi. Zresztą ogólnie hdmi to nie za bardzo się nadaje do monitorów z większą rozdzielczością niż 1920x1080. Są z tym problemy, kabel może Ci przycinać rozdzielczości właśnie do tej. Jedynie na DVI i DisplayPort nie będzie problemu. Stąd było moje pytanie o spięcie 4-ch monitorów.

 

Są też przejściówki USB ---> DisplayPort oraz USB ---> DVI, USB---> DVI-I (video+audio).

Faktycznie na monitorze 4K coś był problem z HDMI przy maksymalnych ustawieniach i w instrukcji monitora polecali DisplayPort dla wyciągnięcia maksa z monitora.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...