Skocz do zawartości

realizowanie zamówień w Subiekcie

Polecane posty

Jakie byłyby negatywne skutki, gdyby po dodaniu przez Sello zamówienia do Subiekta zostało ono zrealizowane bezpośrednio w Subiekcie bez dalszego udziału Sello?

 

W szczególności:

- Jeśli to odbiór osobisty i płatność na miejscu to chyba w ogóle nie ma problemu.

- Jeśli to pobranie lub płatność przelewem to w zasadzie chyba też nie powinno być problemu (?), o ile oczywiście zadbamy o poprawnie wystawiony list przewozowy i bezbłędny adres/kwotę. (To i tak generuje nam automat bezpośrednio z Subiekta.)

- Jeśli to płatność Allegro, to naturalnie jest kwestia weryfikacji czy rzeczywiście wpłynęła, ale co poza tym...? nic? (??) To w sumie jak przelew z góry - trzeba sprawdzić czy przyszedł i tyle - można wysyłać... :-)

 

Czy Sello zadba o poprawne "pozamykanie" transakcji w takim wypadku?

Link to postu

Jakie byłyby negatywne skutki, gdyby po dodaniu przez Sello zamówienia do Subiekta zostało ono zrealizowane bezpośrednio w Subiekcie bez dalszego udziału Sello?

 

W szczególności:

- Jeśli to odbiór osobisty i płatność na miejscu to chyba w ogóle nie ma problemu.

- Jeśli to pobranie lub płatność przelewem to w zasadzie chyba też nie powinno być problemu (?), o ile oczywiście zadbamy o poprawnie wystawiony list przewozowy i bezbłędny adres/kwotę. (To i tak generuje nam automat bezpośrednio z Subiekta.)

- Jeśli to płatność Allegro, to naturalnie jest kwestia weryfikacji czy rzeczywiście wpłynęła, ale co poza tym...? nic? (??) To w sumie jak przelew z góry - trzeba sprawdzić czy przyszedł i tyle - można wysyłać... :-)

 

Czy Sello zadba o poprawne "pozamykanie" transakcji w takim wypadku?

 

 

Nie zadba. Polecam załatwić to przez Sello.

Tam praktycznie wszystko załatwisz, wystawisz fakturę, wpiszesz numer paczki i ustawisz status transakcji jako zakończona, a Sello roześle za Ciebie maile z fakturami i linkami do paczek.

Bez mailingu zaraz zaczniesz dostawać tony maili z zapytaniami pt "czy już Pan wysłał? Jaki numer paczki? jaki kurier?"

 

Robiąc ręcznie w Subiekcie tracisz mnóstwo informacji potem w Sello, które na dalszym etapie mogą być potrzebne przy dalszej pracy z Sello, np powiązanie numeru paczki z dokumentem sprzedaży, powiązanie dokumentu sprzedaży z datą wpłaty i całą masę innych informacji. Zrobisz bałagan i nie będziesz za chwilę wiedział co jest na jakim etapie co do pakowania, co do zafakturowania, co do wysłania, co już załatwione. Odradzam.

Link to postu

Do sello podchodzę już 3 raz na przestrzenie 4 lat i za każdym razem jest coś, co mnie zniechęca. A dokładnie niestabilna praca. Może to problem z ustawieniami u mnie, może łącze z serwerem, nwm. Ale zawsze coś jest..

 

Od lat pracuje na subiekcie + ProstaPaczka. Działa bardzo dobrze i przyzwyczaiłem się do tego rozwiązania. Maile idą z ProstejPaczki. Minus jest taki, że klient nie ma możliwość pobrania sobie faktury. Ale myślę, że gdyby zagadał dobrze [PLN] z producentem programu, to da się wszystko zrobić :)

 

Teraz wracam do sello i próbuję kolejny raz zautomatyzować pobieranie transakcji z allegro. Plan jest taki:

-zaciągam transakcję z formularzami

-grupuję po formularzach

-wystawiam dokument wstępny w subiekcie (ZK)

-z ZK już realizują na magazynie, wystawiają odpowiedni dokument końcowy

-ProstaPaczka drukuje etykiety.

 

W sello, żeby się nie pogubić włączam filtr dla transakcji, żeby pokazywało tylko, te bez dokumentu początkowego. Transakcja z przypisanym ZK, jest już w subiekcie, więc dalej obsługiwana jest z poziomu subiekta

 

Nie wiem jak innym, ale dla mnie przydałaby się możliwość automatycznego grupowania transakcji po formularzu. Wtedy mógłbym wrzucić automat do wystawiania ZK. Zaoszczędziłbym sporo czasu.

 

Link to postu

Z mojego punktu widzenia cały mechanizm obsługi wysyłek w Sello to ogromy przerost formy nad treścią. On działa zapewne idealnie w firmie wysyłającej setki paczek, ale dla mnie Allegro to tylko mało znaczący dodatek. Polegam przede wszystkim na mechanizmach wbudowanych w Subiekta (wraz z paroma dodatkami automatycznie generującymi listy przewozowe). W zasadzie z Sello przydatna byłaby dla mnie tylko integracja z Paczkomatami.

 

Jednakże realizując dokumenty w Subiekcie chciałbym zarazem nie mieć w Sello śmietnika... :-(

Link to postu

Z mojego punktu widzenia cały mechanizm obsługi wysyłek w Sello to ogromy przerost formy nad treścią. On działa zapewne idealnie w firmie wysyłającej setki paczek, ale dla mnie Allegro to tylko mało znaczący dodatek. Polegam przede wszystkim na mechanizmach wbudowanych w Subiekta (wraz z paroma dodatkami automatycznie generującymi listy przewozowe). W zasadzie z Sello przydatna byłaby dla mnie tylko integracja z Paczkomatami.

 

Jednakże realizując dokumenty w Subiekcie chciałbym zarazem nie mieć w Sello śmietnika... :-(

 

Rozumiem, że chcesz minimalną funkcjonalność.

Zatem proponuję po wystawieniu dokumentu do transakcji chociaż jedynie ustawić zlecenie jako zamknięte (zmiany zbiorcze - albo każde zlecenie oddzielnie) i to wszystko w takim razie.

Będziesz sobie mógł dalej w Subiekcie działać.

Link to postu

Jak się opanuje Sello i poustawia w nim wszystko jak należy to praca z nim to sama przyjemność i dosłownie parę minut obróbki partii transakcji. Niestety jak każdy rozbudowany program wymaga czasu na zapoznanie się z nim. Wiem to, bo moje początki z Sello też nie były łatwe, z tym że Sello sprzed kilku lat, a teraz to wiele, wiele, wiele... usprawnień i dużo łatwiejszy start - choćby ze względu na poradniki na tym forum ;) Ja nie miałem takich luksusów i musiałem wszystko rozgryzać samemu ;)

 

I Sello właśnie dlatego jest dobre, że jest dla małych jak i wielkich firm. Zaczynasz z małą liczbą transakcji to się uczysz Sello i ustawiasz wszytko pod siebie, i wraz ze wzrostem liczby transakcji wprowadzasz coraz więcej usprawnień i automatyzacji.

 

No i wszystko jest w jednym programie - np. w zeszłym tygodniu dzwoni klientka i pyta się co z jej zamówieniem więc proszę o nicka Allegro i w parę sekund mówię jej, że:

-"Pani ostatnie zamówienie zostało wysłane dnia 4 listopada 2016r, już sprawdzę pani status przesyłki... ehm... chwileczkę ale o jakim zamówieniu pani mówi bo to zamówienie jest z listopada  2016?

-"A nie bo ja u Was dużo kupuję i myślałam, że ten przedmiot to mąż też zamówił u Was, a on musiał kupić u tego innego sprzedawcy, przepraszam za pomyłkę..."

;)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...