Skocz do zawartości

Brak transakcji po pobraniu

Polecane posty

Proszę się upewnić, że nie jest to kwestia wybranych filtrów. Filtry w Sello występują w trzech miejscach. Pierwszy, najbardziej oczywisty, to filtry nad listą transakcji - najlepiej je wyzerować w razie problemów, klikając w przycisk z trójkącikiem po lewej stronie.

 

Drugie, to kontekst konta, okno wyboru na górze po prawej stronie, jeśli Sello obsługuje kilka kont to żeby widzieć transakcje z innych kont, należy wybrać odpowiednie konto lub (wszystkie).

 

Trzecie miejsce, to mały przycisk obok raportu na dole, z symbolem głowy. Tym filtrem można wyświetlać obiekty, w których użytkownik zalogowany jest opiekunem, lub obiekty wszystkich użytkowników.

 

No i również należy pamiętać o klawiszu F5 - odśwież widok, choć jeśli synchronizacja jest przeprowadzona na tym komputerze to widok ten powinien się sam odświeżyć po pobraniu danych, lub przy przełączaniu zakładek.

Link to postu

Proszę się upewnić, że nie jest to kwestia wybranych filtrów. Filtry w Sello występują w trzech miejscach. Pierwszy, najbardziej oczywisty, to filtry nad listą transakcji - najlepiej je wyzerować w razie problemów, klikając w przycisk z trójkącikiem po lewej stronie.

 

Drugie, to kontekst konta, okno wyboru na górze po prawej stronie, jeśli Sello obsługuje kilka kont to żeby widzieć transakcje z innych kont, należy wybrać odpowiednie konto lub (wszystkie).

 

Trzecie miejsce, to mały przycisk obok raportu na dole, z symbolem głowy. Tym filtrem można wyświetlać obiekty, w których użytkownik zalogowany jest opiekunem, lub obiekty wszystkich użytkowników.

 

No i również należy pamiętać o klawiszu F5 - odśwież widok, choć jeśli synchronizacja jest przeprowadzona na tym komputerze to widok ten powinien się sam odświeżyć po pobraniu danych, lub przy przełączaniu zakładek.

 

 

Sprawdziłem filtry, o których pisałeś. Ustawione mam odpowiednio

w górnych filtrach wszystkie "nieokreślone" lub "dowolny" poza jednym, "dokument wstępny - do utworzenia". Ten też zerowałem dla sprawdzenia, czy to nie on blokuje

filtr konta, prawy górny róg ustawiony na "wszystkie"

filtr dolny, ikonka postaci "Bieżący widok - obiekty wszystkich postaci".

 

Nadal nie mam jakby automatycznego odświeżania. F5 też nie pomaga. Wyłącz i włącz program pomaga :)

 

 

 

Bartek, jak jest z pobieraniem transakcji? Ustawiłem co 10 min, pełne pobieranie co 2 synchronizacje, ale bardzo często nie mam transakcji do których maila z Allegro przyszły już godzinę wcześniej. Coś przestawić? Może 10 min to za często i nie zdązy skończyć jednej synchronizacji gdy uruchamia już kolejną od początku?

Link to postu

Witam, podłącze się do tego wątku, wprawdzie z nie takim ale podobnym problemem. Do tej pory Sello pobierało mi wszystkie aukcje bez problemu. Wczoraj zauważyłem, że nie pobrało mi jednej aukcji. Próbowałem szukać jakiejś charakterystycznej rzeczy ale nie znalazłem. Transakcja dotyczyła Przesyłki Pobraniowej / Paczka 48. Klient też zaznaczył fakturę. Inne aukcje pobraniowe/paczka 48 przechodzą tak jak trzeba prócz tej jednej. Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Zaznaczę od razu, że zastosowałem się do powyżych instrukcji.

Link to postu

Pełne pobieranie transakcji może nie wyrobić w 10 minut, bo u wielu osób trwa to co najmniej kilkadziesiąt minut. Zresztą łatwo to sprawdzić obserwując czy kółeczko po lewej stronie na dole się kręci ciągle czy przestaje.

 

Co do transakcji to zazwyczaj pojawiają się one w API z opóźnieniem w stosunku do faktycznego zakupu, gdzie maile wysyłane są wprost z Allegro w momencie zakupu.

Link to postu

Wynika to z dziur w dzienniku zdarzeń Allegro, które pojawiają się zazwyczaj w okolicach przerw serwisowych (ale nie tylko). Dlatego w Sello pojawiła się opcja pobierania pełnych danych co określoną ilość pobrań szybkich, aby wyeliminować takie zagubione transakcje.

 

Dodatkowo w najnowszej wersji jest możliwość wymuszenia pobrania transakcji dla wskazanych aukcji oraz wiadomości e-mail - jeśli te są powiązane z aukcją. Można się również posłużyć tym mechanizmem aby przyspieszyć pobranie takich transakcji.

Link to postu

Dziś mam idealny przykład tej sytuacji z brakami w pobieraniu. Część zakupów z 20.02, 19.02, 18.02 pobrało, ale mam 3 z 19.02, 2 szt. z 18.02 i jedną z 17.02, które nadal nie zaciągnęły się do sello.

 

Do jednego z kont znalazłem przyczynę z dzisiaj: blokada dostępu z powodu zbyt dużej liczby błędnych logowań. Swoją drogą nie wiem dlaczego były błędne, skoro dane są prawidłowe, nic nie zmieniałem i teraz idzie dobrze. Co do pozostałych braków, nie udało mi się znaleźć przyczyny. Próbuję drugi raz ręcznego pobierania.

 

Jeszcze nie znalazłem tego o czym Bartek pisał, a dokładnie wymuszenia pobrania konkretnych transakcji. Ktoś pomoże? Żebym nie tracił godziny na poszukiwania.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...