Skocz do zawartości

Polecane posty

plenin - aby coś sprzedać muszą być jeszcze klienci a tych na ebay.pl zwyczajnie brakuje.

 

 

 

Tak, brakuje, bo ostatnio zaglądałem i nie było żadnych sprzedawców z Polski  :D

 

Tak więc na ebay.pl panuje ta sama pułapka co w Sello.

 

Ale jak się przeniesiemy na ebaya to i klienci się znajdą.

Link to postu

 

Bartek start_video_recording;
{
create Object_Pączki;
put Object_Pączki in Room_Korytarz;
activate Debugger;
put Debugger in Room_Korytarz;

Programiści_w_TeamSello = 5; //lucky guess 
while (Programiści_w_TeamSello = 10)
{
  if Programista_z_Innego_Teamu grab Object_Pączki;
  then Debugger grab Programista_z_Innego_Teamu; 
  place Programista_z_Innego_Teamu in Room_TeamSello;
  hack Programista_z_Innego_Teamu to Programiści_w_TeamSello;
  Programiści_w_TeamSello = +1;
}
deactivate Debugger;
}
Bartek end_video_recording;
Bartek upload video on onixarts.pl;

 

 

 

 

No kurde nie mogę 5190.gif

Link to postu

A ja powtórzę wcześniejszą opinię (nie tylko moją): licencja Sello jest za tania i to dlatego jest takie zacofane... Chcąc prowadzić profesjonalny biznes żądam podniesienia ceny i wprowadzenia niezbędnych zmian (np. obsługa eBay)

 

Sello jest za tanie, ale w przypadku Allegro wcale nie jest zacofane.

Wręcz ma kilka unikalnych rozwiązań, których nie ma nigdzie (jak pola własne i modyfikatory).

 

Co do ebay - no cóż, wygląda na to, że Sello nie znajdzie środków na te zmiany.

Póki co musimy się chyba z tym pogodzić i patrzeć, czy Allegro nas jeszcze chce.

A potem....zobaczymy, być za rok może wcale nie będziemy chcieli sprzedawać na ebayu tylko np. na Aliexpress, jak wejdzie do naszego kraju 3 świata. :)

Link to postu

@PBB: IndexOutOfBoundException at line 8 ;)

A bo ja policzyłem wszystkie biurka ;)

Spoko, podszkolę się z programowania to i na taki błąd znajdę obejście ;)

 

No kurde nie mogę

Może wyjdzie kiedyś z tego fajna gra? ;)

 

 

Odnośnie ceny to macie rację, ale nie mogą podnieść ceny bo jest duża konkurencja w rozwiązaniach do Allegro i stale się powiększa. Właściwie to każdy lepszy sklep internetowy ma teraz w standardzie integrację z Allegro, a nawet Ebayem czy Amazonem, pewnie z innymi serwisami też.

 

Gdy zamawiam coś na Allegro i dostaję maile z Menedżera Sprzedaży to dziwię się jak dużo osób z niego korzysta. Zobacz jaki jest tani, a dodatkowo Allegro może go w każdej chwili odpalić za darmo ;) Czy jest lepszy od Sello? Oczywiście że nie, ale wielu osobom wystarcza ;)

 

Wg mnie problemem nie jest cena detaliczna Sello, a cena w hurcie i przez to mniejsze faktyczne zyski dla Insertu ;)

 

Zgadzam się, że pasowałoby pomyśleć nad zyskownością Sello ale temat był już przerabiany i jeśli nie udało się wtedy nic wymyślić to tym bardziej nie uda się tego zrobić teraz, gdy szykują się takie zmiany na Allegro. Dla wielu drobnych sprzedawców co sami nic nie importują, ani nic nie produkują - ostatnie zmiany Allegro - to koniec istnienia na Allegro! Będzie decydować tylko cena! Oczywiście wystawianie i zdjęcia będą za darmo ale ile osób kupi na aukcjach małych sprzedawców? Zwłaszcza gdy już teraz każdy kradnie od każdego zdjęcia i cała lista to przecież te same oferty więc w którą kupujący będą wchodzić? W tą co będzie najtaniej :( A jak znikną mali sprzedawcy z Allegro to i użytkownicy Sello mogą zacząć się wykruszać :(

 

 

Link to postu

Problemem Sello jest brak reklamy.

 

Kto wie o Sello ?

 

Lub inaczej - kto wie, że Sello ma tyle fajnych funkcjonalności, których nie ma konkurencja.

 

A wydaje mi się, że nawet jak ktoś już trafi na stronę Sello, to widzi tam kolejny program do obsługi Allegro. ::)

 

Może wspólnymi siłami napsalibyśmy jakiś content opisujący możliwości Sello, bo obecny chyba był pisany przez osoby nie mające zbyt wiele wiedzy o Sello, lub był pisany na odwal się przez dział marketingu, przez osobę, która spóźnia się do pracy i musiała jakoś to odrobić  :D :D

 

Przydałaby się np. infografika pokazująca cykl (tzw. wzorcowy) pracy z Sello.

 

Link to postu

Witam,

Powracam do tematu stricte dotyczącego Ebay'a.

Czy jest możliwość aby Sello nie wysyłało automatycznych maili do klientów Ebay ?

Te które mamy są podpięte pod Allegro i przede wszystkim po Polsku. Czy można je włączyć tylko na konta które się chce? Czy działa wyłącznie możliwość albo wszystkie konta albo żadno?

 

Link to postu

Witam,

Powracam do tematu stricte dotyczącego Ebay'a.

Czy jest możliwość aby Sello nie wysyłało automatycznych maili do klientów Ebay ?

Te które mamy są podpięte pod Allegro i przede wszystkim po Polsku. Czy można je włączyć tylko na konta które się chce? Czy działa wyłącznie możliwość albo wszystkie konta albo żadno?

 

 

Podejrzewam, że wystarczy przeredagować treść maili przy użyciu modyfikatorów.

Ew ktoś podał fajny pomysł z wpisaniem błędnego maila konta w EBAY tak, aby Sello nie mogło wysyłać maili ;D

Innych pomysłów nie mam, bo nie znam dokładnie tematu.

Link to postu

Witam,

Ale gdzie to jest , gdyż w szablonach wiadomości nie ma możliwości rozróżnia różnych mail z różnych kont Allegro.

Mam przypisane:

I Konto Allegro -> sklep@

II konto Allegro -> allegro@

Ebay (.de/co.uk/.pl) -> shop@

 

W parametrach mam zaznaczone, że jeśli nie ma maili podpiętego pod konto, to ma wysyłać z sklep@ (tak jak pisałem, ja mam podpięte)

 

I klient zamiast otrzymywać z shop@ to i tak dostawał z sklep@

Link to postu

Witam,

Ale gdzie to jest , gdyż w szablonach wiadomości nie ma możliwości rozróżnia różnych mail z różnych kont Allegro.

Mam przypisane:

I Konto Allegro -> sklep@

II konto Allegro -> allegro@

Ebay (.de/co.uk/.pl) -> shop@

 

W parametrach mam zaznaczone, że jeśli nie ma maili podpiętego pod konto, to ma wysyłać z sklep@ (tak jak pisałem, ja mam podpięte)

 

I klient zamiast otrzymywać z shop@ to i tak dostawał z sklep@

 

 

Modyfikatory.

To duży temat jeśli nie wiesz co to są modyfikatory, to możesz mieć problem, aby szybko to zrobić. Jak najbardziej Modyfikatory rozróżnią z jakiego konta pochodzi aukcja i wstawią właściwy tekst zdefiniowany wcześniej, na zasadzie:

IF ALLEGRO THEN WSTAW TEKST POLSKI

IF EBAY PISZ PO NIEMIECKU

 

 

To duży temat:

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7271.msg51362#msg51362

 

Link to postu

Jako takiej opcji wyłączenia wiadomości dla konta nie ma. Można wstawić inną treść w zależności od konta za pomocą wspomnianych modyfikatorów do tagów. Trochę brutalnie, ale można również usunąć domyślne konto mailowe dla wybranego konta aukcyjnego i dalej ustawić błędne dane dla konta ogólnego ustawionego w parametrach wiadomości automatycznych - ale to będzie powodowało błędy przy próbie wysyłania wiadomości.

 

Inna możliwość - programistyczna, to w bazie danych dorobić trigger, który będzie ustawiał w transakcji aby nie tworzyła wiadomości automatycznej dla konta - ale tutaj nie jestem pewien, czy trigger przy dodawaniu nowej transakcji nie będzie wywołany zbyt późno.

Link to postu

Trochę brutalnie, ale można również usunąć domyślne konto mailowe dla wybranego konta aukcyjnego i dalej ustawić błędne dane dla konta ogólnego ustawionego w parametrach wiadomości automatycznych - ale to będzie powodowało błędy przy próbie wysyłania wiadomości

 

No tak, ale jak dobrze rozumiem, to nie wyśle żadnego maila do żadnego z konta?

Link to postu

Witam,

Panie Bartku, nie do końca mnie Pan chyba zrozumiał :).

Mistrzem programowania jestem żadnym. Aby nie wysyłało mi maila ebay'owego to usunąłem pocztę wychodzącą smtp i po prostu jej nie wysyła przez co pokazuje mi ciągle błędy ;/

Wolę to, niż słuchanie Hansów, co to znaczy, dlaczego jest Po Polsku , itd.

 

Link to postu

Dlatego mówią, ze rozwiązania są dwa. Albo zrobić maile wysyłane do wszystkich ale w różnych językach albo ustawić błędny serwer SMTP dla konta domyślnego i dla kont eBayowych ustawić brak maila - wtedy będzie używany ten niepoprawny. Dla reszty kont aukcyjnych należy ustawić poprawne konta e-mail, które będą używane do wysyłania wiadomości. W tym jednak rozwiązaniu Sello będzie generowało błędy dla wiadomości z tego niepoprawnego konta.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...