Skocz do zawartości

Zmiany szablonów w aukcjach trwających

Polecane posty

Po wypuszczeniu 1.23 skupimy się na implementacji nowego opisu, trzeba do niego stworzyć edytor i pozmieniać wiele mechanizmów istniejących w Sello. Stare opisy HTML będą z Allegro wycofane więc tutaj już nic nie będziemy robić.

 

W dalszej kolejności będziemy dodawać kolejne zmiany w aukcjach trwających, w tym również i opis - ale będzie to dotyczyło raczej nowego opisu.

Link to postu

Po wypuszczeniu 1.23 skupimy się na implementacji nowego opisu, trzeba do niego stworzyć edytor i pozmieniać wiele mechanizmów istniejących w Sello.

I do tego obiecało się to w pierwszej połowie tego roku ;) Chociaż pewnie już się plany zdążyły zmienić?

 

Absolutnie nie żebym się czepiał :) Ale też by mi się przydały te opisy w czerwcu bo od lipca chciałbym już wszystko wystawiać na nowym koncie z nowymi zasadami, a stare raczej zlikwiduję. Dużo łatwiej będzie wystawić aukcje od nowa na nowym koncie niż przerabiać stare aukcje na starym koncie.

Link to postu

Absolutnie nie żebym się czepiał :) Ale też by mi się przydały te opisy w czerwcu bo od lipca chciałbym już wszystko wystawiać na nowym koncie z nowymi zasadami, a stare raczej zlikwiduję. Dużo łatwiej będzie wystawić aukcje od nowa na nowym koncie niż przerabiać stare aukcje na starym koncie.

 

 

Nie ma jeszcze oczekiwanej zmiany w cenniku Allegro do miniaturek - mają je sukcesywnie obniżać do zera. Póki co to mnie blokuje, bo zacząłem już dłubać przez Allegro - tam można wystawiać w nowym formacie - oczywiście jeszcze za miniaturki Cię skoszą - na razie płatne. To główny hamulec.

Link to postu

 

Nie ma jeszcze oczekiwanej zmiany w cenniku Allegro do miniaturek - mają je sukcesywnie obniżać do zera. Póki co to mnie blokuje, bo zacząłem już dłubać przez Allegro - tam można wystawiać w nowym formacie - oczywiście jeszcze za miniaturki Cię skoszą - na razie płatne. To główny hamulec.

 

 

Tak się zastanawiam czy Allegro dobrze to wszystko sobie policzyło.

Hostując miniaturki u siebie sprawią, że ruch u nich będzie wiele razy większy niż obecnie.

 

Teraz większość użytkowników hostuje na swoich serwerach, wykupionych u tysięcy różnych dostawców.

Przeniesienie tego do jednego miejsca to olbrzymie koszty dla Allegro.

 

Jak im się to opłaca ? :D

Link to postu

 

Nie ma jeszcze oczekiwanej zmiany w cenniku Allegro do miniaturek - mają je sukcesywnie obniżać do zera. Póki co to mnie blokuje, bo zacząłem już dłubać przez Allegro - tam można wystawiać w nowym formacie - oczywiście jeszcze za miniaturki Cię skoszą - na razie płatne. To główny hamulec.

 

 

Tak się zastanawiam czy Allegro dobrze to wszystko sobie policzyło.

Hostując miniaturki u siebie sprawią, że ruch u nich będzie wiele razy większy niż obecnie.

 

Teraz większość użytkowników hostuje na swoich serwerach, wykupionych u tysięcy różnych dostawców.

Przeniesienie tego do jednego miejsca to olbrzymie koszty dla Allegro.

 

Jak im się to opłaca ? :D

 

 

 

Utrzymanie i dbanie o wizerunek marki Allegro nie jest tanie.

Wszelkie hostingi nie będą już mogły się reklamować na Allegro.

 

Do tego otworzy się rynek sprzedaży na urządzeniach mobilnych dzięki temu.

Link to postu
I do tego obiecało się to w pierwszej połowie tego roku Mrugnięcie Chociaż pewnie już się plany zdążyły zmienić?

Zawsze zapominam, że pierwsza połowa roku kończy się w czerwcu ;)

 

Postaramy się wypuścić wersję jak tylko będzie gotowa a zajmiemy się tym w pierwsze kolejności.

 

Jak im się to opłaca ? Chichot

Jak Ty nic nie rozumiesz :), to jest podyktowane względami bezpieczeństwa! :) Bezpieczeństwo kupujących ponad wszystko.

 

Wystawiłem ostatnio jedną moją prywatno-testową aukcję z nowym opisem - trzeba się trochę namęczyć, żeby za pomocą możliwości jakie daje Allegrowy edytor poskładać to jakoś sensownie, ale takie opisy mają swój urok. Jako kupujący wchodzę i widzę tylko to co mnie interesuje w samym towarze. Przeglądanie natomiast aukcji z czcionkami 26 w zielonym kolorze czy nawet i ładnych profesjonalnych szablonów, gdzie 90% treści to opis wysyłek i linki do innych aukcji a o samym towarze raptem kilka linii - ja takie opisy jako kupujący odbieram negatywnie raczej :).

 

Link to postu

Zawsze zapominam, że pierwsza połowa roku kończy się w czerwcu ;)

To lepiej nie będę dopytywał dalej tylko czekamy na super-hot-update z nowymi opisami :)

 

Wystawiłem ostatnio jedną moją prywatno-testową aukcję z nowym opisem - trzeba się trochę namęczyć, żeby za pomocą możliwości jakie daje Allegrowy edytor poskładać to jakoś sensownie, ale takie opisy mają swój urok. Jako kupujący wchodzę i widzę tylko to co mnie interesuje w samym towarze. Przeglądanie natomiast aukcji z czcionkami 26 w zielonym kolorze czy nawet i ładnych profesjonalnych szablonów, gdzie 90% treści to opis wysyłek i linki do innych aukcji a o samym towarze raptem kilka linii - ja takie opisy jako kupujący odbieram negatywnie raczej :).

Zgadzam się z Tobą w 100% i przyznaję, że sam popełniłem ten sam błąd i przesadziłem z liczbą dodatkowych opisów w aukcjach. Chociaż są klienci, którym takie pełne opisy też się podobają.

 

Z nowymi opisami Allegro na pewno będzie klientom łatwiej, szkoda tylko, że odbędzie się to naszym kosztem i z całkowitą likwidacją naszych wyrobionych nicków Allegro :( Już teraz z białymi miniaturkami ludzie się gubią, a co dopiero będzie jak wszystkie opisy będą czarno - białe? Ktoś będzie chciał kupić na Allegro, a przez pomyłkę kupi... u mnie ;):)

Link to postu

Z nowymi opisami Allegro na pewno będzie klientom łatwiej, szkoda tylko, że odbędzie się to naszym kosztem i z całkowitą likwidacją naszych wyrobionych nicków Allegro :( Już teraz z białymi miniaturkami ludzie się gubią, a co dopiero będzie jak wszystkie opisy będą czarno - białe? Ktoś będzie chciał kupić na Allegro, a przez pomyłkę kupi... u mnie ;):)

 

 

Faktycznie jeszcze bardziej będę się gubił ... ehhh

Link to postu

Myślę, że po wejściu na taką "konkurencyjną" aukcję będzie się wyświetlało ostrzeżenie, że wchodzisz na aukcję niewiadomego sortu, oraz duży link do oferty Allegro.

 

Wszystko dla bezpieczeństwa kupujących.

:D :D :D

 

Szkoda, że na tym forum nie można lajkować postów, bo nie chce mi się na każdy odpisywać, a można się naprawdę nieźle pośmiać ;D ;D ;D

Allegro nie ma u nas łatwo ;)

Link to postu

 

Wystawiłem ostatnio jedną moją prywatno-testową aukcję z nowym opisem - trzeba się trochę namęczyć, żeby za pomocą możliwości jakie daje Allegrowy edytor poskładać to jakoś sensownie, ale takie opisy mają swój urok. Jako kupujący wchodzę i widzę tylko to co mnie interesuje w samym towarze. Przeglądanie natomiast aukcji z czcionkami 26 w zielonym kolorze czy nawet i ładnych profesjonalnych szablonów, gdzie 90% treści to opis wysyłek i linki do innych aukcji a o samym towarze raptem kilka linii - ja takie opisy jako kupujący odbieram negatywnie raczej :).

 

 

Częściowo masz rację, bo rzeczywiście niektórzy mają przerost formy nad treścią, ale z drugiej strony nie musisz wielu informacji szukać w zakładkach allegrowych.

Z nowym opisem jest ten problem, że nie będzie "na wierzchu" danych kontaktowych, a u mnie sporo zakupów jest poprzedzonych telefonem z pytaniem o jakiś "nieopisowy" szczegół lub cechę, o którą nigdy nikt nie pytał. Nie wszystko da się też zawrzeć z zwykłym, tekstowym opisie, wiele rzeczy o wiele łatwiej zobrazować, umieszczając grafikę pomiędzy linijkami tekstu.

 

PS. Wystawiłem w nowym szablonie kilka bardzo rotujących produktów. Mimo, że były chyba wyżej w trefności, jak myślicie, ile sztuk sprzedałem? Dla podpowiedzi dodam, że na starych warunkach była to liczba bliska 100 w skali miesiąca.

Link to postu

Tak się zastanawiam czy Allegro dobrze to wszystko sobie policzyło.

Hostując miniaturki u siebie sprawią, że ruch u nich będzie wiele razy większy niż obecnie.

 

Teraz większość użytkowników hostuje na swoich serwerach, wykupionych u tysięcy różnych dostawców.

Przeniesienie tego do jednego miejsca to olbrzymie koszty dla Allegro.

 

Jak im się to opłaca ? :D

 

Sprawią, że będą mieć to u siebie i pełne wsparcie dla HTTP2 (przyspieszy to też całe allegro).

AWS to nie problem jako CDN.

Biorąc pod uwagę jakie prowizje trzepią, to stać ich na taki ruch i w sumie popieram ;)

Link to postu
PS. Wystawiłem w nowym szablonie kilka bardzo rotujących produktów. Mimo, że były chyba wyżej w trefności, jak myślicie, ile sztuk sprzedałem? Dla podpowiedzi dodam, że na starych warunkach była to liczba bliska 100 w skali miesiąca.

 

Podejrzewam, że klienci obecnie nie wiedzą o nowych opisach i jak widzą tekstowy opis to traktują go jako stary opis bez szablonu - co może oznaczać niezbyt zaufanego sprzedawcę, którego nawet nie stać na ładny szablon ;). Jeśli jednak wszyscy będą mieli takie opisy to klienci powinni przestać na to zwracać uwagę.

 

Z drugiej strony wydaje mi się, że prędzej czy później Allegro doda kolejne możliwości w opisach, odkrywając HTML na nowo. Podobnie jak było np z systemem Windows Phone. Microsoft wymyślił, że wszystko będzie proste, czarne i kwadratowe z jednym kolorem akcentu. Z biegiem czasu zaczęli dodawać okrągłe elementy, kolorowe i nawet z graficznym tłem. Po prostu taka moda na upraszczanie, która jednak po czasie mija.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...