Skocz do zawartości

Problem ze stanami Sello <-> Subiekt Nexo

Polecane posty

Witam

 

borykam się z problemem stanów magazynowych a dokładnie chodzi mi o to że sello nie zlicza mi stanów takich jakie są w subiekcie nexo i co najgorsze nie zakańcza mi aukcji czyli towar rzeczywiście sprzedany a w sello i allegro dalej dostępny . Kolejna sprawa to to że towar który jest sprzedany przez allegro zmienia się na towar nie powiązany z systemem i ląduje w zakładce towary do ponownego wystawienia Prosze was o pomoc bo zaczyna mi się robić bałagan ....

Link to postu

Alwin wiem właśnie tylko dziwi mnie to dlaczego tak to jest , ponieważ najpierw dodaję towar do subiekta później go ustawiam aby wstawić do sello to musze miec wszystko zrobione czyli tytuł opis zdjęcia wycene wtedy daję znacznik do serwisu aukcyjnego i dopiero ląduje do sello czyli od tak sobie aukcja nie wyladuje w sello ale co najsmieszniejsze jest ze towar ktory ktos kupil poprzez allegro dostaje tzw "impuls" który usuwa mi powiązanie i ten towar laduje do ponownego wystawienia i nie ma juz powiazania z systemem ...

stan.thumb.png.38edc87847485210d93a2df2bca171e7.png

Link to postu

Czy w towarach Sello są w ogóle jakiekolwiek powiązane towary (kolumna S)?

Prawidłowy przebieg jest taki, żeby wystawić na aukcji towar, który ma w kolumnie S znacznik. Wtedy w aukcji pojawi się ten towar powiązany - widoczny będzie w kolumnie Towar na liście aukcji.

 

Proszę również sprawdzić, czy w kartotece nie ma przypadkiem dwóch towarów o tej samej nazwie, przy czym jeden jest powiązany a drugi nie (kolumna S).

Link to postu

Bartek no właśnie te towary wcześniej miały ten znacznik ale po dokonanej sprzedaży jak ktoś mi kliknął na allegro to zrywa powiazanie zanika nie ma go wogóle.

Wczoraj klient kupil od mnie dysze spryskiwacza zaznaczyłem na screenie i dzis patrze towar nie powiazany no szlak moze trafic . Jestes w stanie mi pomóc ?? kazdy towar jaki wypuszczam na allegro ma powiazanie a jak go ktos kupi to znika to powiazanie dlaczego ??

 

 

SSS.thumb.png.658f42be7c708c7d9ceaf5e7b6ae5dd5.png

Link to postu

1. Czy dla transakcji są tworzone jakieś zamówienia?

2. Jak są one ustawione w nexo w konfiguracji dokumentów?

3. Czy tworząc transakcję ręcznie z towarem powiązanym również ten problem występuje?

4. Która wersja nexo?

5. Czy jest powiązanie tego problemu z liczbą sztuk na stanie równą 1? Czy jeśli jest więcej sztuk to problem nie występuje?

6. Czy w momencie tworzenia dokumentów w Subiekcie na stanie jest ten towar czy jest on przyjmowany dopiero później?

Link to postu

Bartek sprawa polega na tym że po aktualizacji sello do wersji 1.23.0 i subiekta nexo do 15.0.0 usuneło mi powiązanie towaru z zewnętrznym systemem sprzedaży pomprostu 7831 pozycji nie ma w tym momencie powiązania zamowienia tworzyły się pięknie nie było problemów tylko po aktualizacji zaczeły wyskakiwać błędy takiego typuy ze towar nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedazy

Link to postu

5. Czy jest powiązanie tego problemu z liczbą sztuk na stanie równą 1? Czy jeśli jest więcej sztuk to problem nie występuje?

 

A czy tu jest jakiś problem? U mnie przy dokumentach z sello (może i przy wystawionych tylko z nexo, ale tego nie sprawdzałem), mimo stanu równego 1, program nie widzi tej sztuki. Przy poprawkach - raz czy dwa tak było - jedyna opcja to dodanie fikcyjnej sztuki na stan. Czy to ma związek z sello?

 

PS

jak tam rozwój nowego synchro?

Link to postu
Bartek sprawa polega na tym że po aktualizacji sello do wersji 1.23.0 i subiekta nexo do 15.0.0 usuneło mi powiązanie towaru z zewnętrznym systemem sprzedaż

Czyli to nie jest kwestia zakupu tylko wszystkie towary straciły powiązanie w momencie aktualizacji? Sprawdzamy to dokładniej u nas. Czy obie bazy zostały zaktualizowane w tym samym czasie czy może został zaktualizowany jeden z programów (który) i w tym czasie była wykonana aktualizacja towarów?

 

A czy tu jest jakiś problem?

Nie powinien, ale warunki brzegowe (przejście na 0, na -1, na maksymalną wartość) zawsze są potencjalnie bardziej narażone na błąd niż zwykłe przejście z 10->9 czy 120->118. Tutaj widzę, że wszystkie są po 1 sztuce więc warto się upewnić.

 

jak tam rozwój nowego synchro?

Jeszcze nie mam dobrych wieści, ale prace trwają.

 

 

Link to postu

Firma która jest moim opiekunem co do Subiekt Nexo i Sello też rozłożyła ręce i baza dziś wędruje do Instertu z tego co mi wiadomo po dziśiejszym telefonie do opiekuna. Sam on obstawia że w Sello poszło coś nie tak z aktualizacją i przez najbliższy czas mająto zweryfikować tylko szkoda że to ja jestem teraz królikiem doświadczalnym :/

Link to postu

No właśnie nie takie, bo Sello i nexo to dwie różne technologie i wymaga innego podejścia niż dotychczas. Dodatkowo sam proces synchronizacji w tle będzie działał inaczej niż obecnie. Przy tym nowy konektor musi działać zarówno z Subiektem GT, Navireo i Subiektem nexo.

 

MOTOEXPERT, proszę o odpowiedź:

Czy obie bazy zostały zaktualizowane w tym samym czasie czy może został zaktualizowany jeden z programów (który) i w tym czasie była wykonana aktualizacja towarów?

 

Aktualizację obu programów sprawdziliśmy i nie spowodowało to usunięcia powiązań, więc jakiś dodatkowy punkt w scenariuszu musiał wystąpić.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...