Skocz do zawartości

Może było może nie ale pilne selo i Zamówienia zaliczkowe

Polecane posty

Być może nawet sam pisałem...

 

Jak zmusić sello aby robiło zamówienia zaliczkowe. Temat jest mega pilny.

 

A i nastraszę innych... jeśli jeszcze tego nie robią - księgowania/fiskalizowania płatności nie w momencie wysyłki towaru a w momencie otrzymania płatności (payu, etc...) US zaczynają kontrolować....

Link to postu

Tak zgadza się, ale to nic nowego. Słyszałem nie raz o drakach, jak ktoś zapomniał wystawić faktury w danym miesiącu i była kontrol z US.

 

Oczywiście robi się fakturę zaliczkową.

 

Taką wystawiam w SGT.

Robisz ofertę i realizujesz jako fakturę zaliczkową (chyba cząstkową).

To jest zwykła "zaliczka". Potem robi się jeszcze raz do tej faktury zwykła fakturę końcową.

 

Jest na to czas zwykle do końca miesiąca kalendarzowego.

 

Jak firma rozlicza konta bankowe to nie ma możliwości, aby przegapić. Polecam do tego program EMSZMAL 3 za kilkadziesiąt PLN - wczytuje wszystkie przelewy do Subiekta i do Sello - rozpoznaje Klientów numery pobrań podłącza do paczek i numery kont poznaje bankowych klientów w SGT, zaś w Sello sam odhacza pobrania które znajdzie na koncie bankowym jako zapłacone i wpłaty itd... Przynajmniej ja używam z EN. W zasadzie po ostatnich aktualizacjach w większośći rozwiązał moje problemy z rozliczaniem rozrachunków w Sello.

Link to postu

Tak jak napisał HotKey, od zaliczkowych jest Subiekt.

 

Przy sprzedaży na Allegro czy we własnym sklepie przypadki konieczności wystawienia zaliczek są niezwykle rzadkie.

Jedynie podczas otrzymania zamówienia przez email lub telefon i tylko od firmy.

 

Pamiętaj, że jeżeli ktoś wpłaci na konto forsę, ale nie złoży zamówienia, to nie musisz wystawiać na to zaliczki.

 

A paragony trzeba wystawiać codziennie, lub w najbliższym dniu roboczym, jeżeli zamówienie jest z dnia wolnego.

Link to postu

Polecam do tego program EMSZMAL 3 za kilkadziesiąt PLN - wczytuje wszystkie przelewy do Subiekta i do Sello - rozpoznaje Klientów numery pobrań podłącza do paczek i numery kont poznaje bankowych klientów w SGT, zaś w Sello sam odhacza pobrania które znajdzie na koncie bankowym jako zapłacone i wpłaty itd... Przynajmniej ja używam z EN. W zasadzie po ostatnich aktualizacjach w większośći rozwiązał moje problemy z rozliczaniem rozrachunków w Sello.

 

Które z modułów e-szmal potrzebuję? Wersję PRO + biznes + ecommerce?

 

Da się "wsadzać" mu plik z wyciągiem pdf (bez podawania login/hasło do banku)?

Link to postu

Polecam do tego program EMSZMAL 3 za kilkadziesiąt PLN - wczytuje wszystkie przelewy do Subiekta i do Sello - rozpoznaje Klientów numery pobrań podłącza do paczek i numery kont poznaje bankowych klientów w SGT, zaś w Sello sam odhacza pobrania które znajdzie na koncie bankowym jako zapłacone i wpłaty itd... Przynajmniej ja używam z EN. W zasadzie po ostatnich aktualizacjach w większośći rozwiązał moje problemy z rozliczaniem rozrachunków w Sello.

 

Które z modułów e-szmal potrzebuję? Wersję PRO + biznes + ecommerce?

 

Da się "wsadzać" mu plik z wyciągiem pdf (bez podawania login/hasło do banku)?

 

 

hmmm do Sello to chyba e-commerce. Ja taką mam. Można mu chyba wsadzić plik CSV z banku, oraz format wyciągów też obsługuje jakoś taki MT-940 czy jakoś ta. MBANK to ma np.

Ja też zaczynałem od CSV, ale obecnie wpisałem hasła do banków i program cały czas synchronizuje w tle, jak znajdzie przelew na sam przenosi transakcje z oczekujących na wpłatę, do "do paczek" zaś opłacone pobrania oznacza im wpłaty i zamyka. Dla mnie rewelacja. Po ostatnich updatach mi obsługuje praktycznie całkowicie kwestię wpłat w Subiekcie i w Sello - niemal wszystko idzie z automatu.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

git dzięki za namiar za program potestuję..

 

ale dalej chodzi o to że sello tworzy nie ten typ dokumentu zamówienia robi zwykłe zam a nie zamówienie zaliczkowe...  i tutaj jest problem

 

 

zwykłe zam nie działają tak jak powinny z fakturami zaliczkowymi- zaliczkowymi końcowymi

 

 

aby fvat zaliczkowe działały tak jak powinny powinno się stosować zamówienia zaliczkowe

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Hotkey chyba nie pytałem o to na PW, czy emszmal jest wstanie księgować wpłaty w sello nie jeśli w sello nie ma numeru przesyłki?

 

 

Tak, no ale musi mieć po czym rozpozać. Wystarczy np po nazwisku Klienta czy po czymś. No musi po prostu istnieć jakiś logiczny łącznik między wpłatą, a Transakcją w Sello. Albo numer paczki, albo dane kontrahenta, czy coś tym stylu, aby algorytm rozpoznawania miał jak pracować. Jak coś rozkminisz więcej to daj znać, chętnie poinstaluję w Szmalu nowe moduły.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Podbijam

 

co z zamówieniami zaliczkowymi ??

 

Przecież to  prawdopodobnie tylko jedna mała modyfikacja ...

 

A temat staje się coraz bardziej pilny z nowym rokiem jak i JPK dla małych firm

a za chwile ma być jpk dla banków i wtedy już po frytkach wszystko będzie musiało być na zaliczkowych co nie jest fakturowane tego samego dnia...

Link to postu

wszystko będzie musiało być na zaliczkowych co nie jest fakturowane tego samego dnia...

 

 

Hmm.....

 

Mówisz o fakturach zaliczkowych ?

Przecież termin wystawienia faktury zaliczkowej jest taki sam jak dla faktury zwykłej.

Więc skoro masz zamówienie i pełną zapłatę, możesz wystawić zwykłą fakturę, bez zaliczkowej.

 

No chyba, że masz dużo zamówień z przedpłatami i nie wyrabiasz się, aby skorzystać z ustawowego terminu na wystawienie faktury, wówczas faktycznie zaliczkowe będą niezbędne.

 

Ale czy to jest priorytetowa funkcjonalność w Sello ?

 

Hmm....

 

Wydaje mi się, że 99,99% użytkowników Sello przyjmuje wpłaty z Allegro, lub swojego sklepu od razu w całości i od razu wysyła towar, lub nawet jeżeli nie - to mieszczą się w ustawowych terminach. Przez co zaliczki nie są potrzebne.

Przecież ustawowy termin, to minimum 15 dni na zrealizowanie zamówienia i wystawienie faktury zwykłej.

A jak ktoś kupi 1-go, to nawet 45 dni. I to bez potrzeby wystawiania zaliczkowej.

Link to postu

Wszelkie inne funkcje niekrytyczne będą dodawane po uporaniu się z tym co jest obecnie istotne do działania programu. Dodatkowo zmiany we współpracy Sello-Subiekt będą realizowane po wypuszczeniu wersji zawierającej nowy synchronizator z Subiektem. Jest on całkowicie przepisywany od nowa obecnie i dopóki nie zostanie całkowicie przepisany i ukończony to dokonywanie zmian w istniejącym rozwiązaniu jest trochę takim wyrzucaniem pracy w błoto, bo za chwilę i tak będzie to przepisane od nowa.

Link to postu

wszystko będzie musiało być na zaliczkowych co nie jest fakturowane tego samego dnia...

 

 

Hmm.....

 

Mówisz o fakturach zaliczkowych ?

Przecież termin wystawienia faktury zaliczkowej jest taki sam jak dla faktury zwykłej.

Więc skoro masz zamówienie i pełną zapłatę, możesz wystawić zwykłą fakturę, bez zaliczkowej.

 

No chyba, że masz dużo zamówień z przedpłatami i nie wyrabiasz się, aby skorzystać z ustawowego terminu na wystawienie faktury, wówczas faktycznie zaliczkowe będą niezbędne.

 

Ale czy to jest priorytetowa funkcjonalność w Sello ?

 

Hmm....

 

Wydaje mi się, że 99,99% użytkowników Sello przyjmuje wpłaty z Allegro, lub swojego sklepu od razu w całości i od razu wysyła towar, lub nawet jeżeli nie - to mieszczą się w ustawowych terminach. Przez co zaliczki nie są potrzebne.

Przecież ustawowy termin, to minimum 15 dni na zrealizowanie zamówienia i wystawienie faktury zwykłej.

A jak ktoś kupi 1-go, to nawet 45 dni. I to bez potrzeby wystawiania zaliczkowej.

 

- nie o fakturach zaliczkowych tylko o ZAMÓWIENIACH ZALICZKOWYCH

- 100% towaru który sprzedaje nie mam na magazynie tylko po zamówieniu od klienta zamawiam u dostawcy, połowa towaru jest szybciej u klienta niż ja otrzymam/wczytam fakturę zakupu od dostawcy a druga połowa klient czeka nawet do 10 tygodni  co powoduje problem z wcześniejszym wystawieniem  faktury sprzedaży klientowi, jak i z porządkiem z rozliczeniami np. z payu czy magazynem..

 

- dodatkowo dochodzi kłopot przy zwrotach,  anulowanych zamówieniach ale opłaconych :) a to też trzeba wykazywać... a nie jest to 1-5 przypadków dziennie...

 

- priorytet  - dla mnie taki sam jak nowe opisy

 

- 15dni, 45dni  - niby tak ale  moja księgowa mówi co innego (a korzystam podobno z niby najlepszego biura księgowego na Podkarpaciu) - nie korzystam kasy fiskalnej  - bo nie muszę, sprzedaż internetowa w określonych warunkach może być zwolniona jednak do ewidencji sprzedaży używam faktur (zwykłych jak i zaliczkowych) bo tak łatwiej i taniej ale tylko wersja w formie pdf..

 

Z pozoru zamówienie zwykłe a zaliczkowe jest prawie takie samo jednak  dla subiekta różni się jedynie podczas wystawiania dokumentów końcowych a dokładniej faktur (czemu nie pamiętam dokładnie i nie będę szukał))

Wiem że można w ustawieniach włączyć aby do zwykłych zamówień można było wystawiać faktury zaliczkowe ale nie jest to poprawne działanie i INSERT tego nie zaleca.

 

 

 

 

Link to postu

1 ustawienie, ale dla nas oznacza to, rozpoznanie tematu (konsultacje), dodanie obsługi nowego rodzaju dokumentu w każdym miejscu, dodanie parametrów, obsługa parametrów, testy wystawiania wszystkich dokumentów. Jak widzisz niby jedna dodatkowa opcja a czas pracy liczony jest w godzinach czy nawet dniach, zwłaszcza na etapie testów.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

1 ustawienie, ale dla nas oznacza to, rozpoznanie tematu (konsultacje), dodanie obsługi nowego rodzaju dokumentu w każdym miejscu, dodanie parametrów, obsługa parametrów, testy wystawiania wszystkich dokumentów. Jak widzisz niby jedna dodatkowa opcja a czas pracy liczony jest w godzinach czy nawet dniach, zwłaszcza na etapie testów.

 

 

A jest taka opcja abyś zdradził w którym pliku od sello jest zapytanie do bazy co dodaje ZK ? abym mógł sobie zmienić na inny typ dokumentu ? lub podesłać taki plik do podmiany ? (w sello nie korzystamy  żadnych dokumentów poza ZK)

Link to postu

To nie jest takie proste :). Zapytania są generowane przez framework, nie są na sztywno zapisane a w przypadku Subiekta są one tworzone przez API Subiekta - Sferę i to Subiekt generuje dokumenty, nie Sello.

 

Samo zapytanie można końcowe podejrzeć korzystając z profilera do SQL - nie wiem niestety, czy jest on w darmowej wersji SQL Management Studio.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...