Skocz do zawartości

Nie pobiera aukcji wystawionych przez allegro

Polecane posty

Witam,

 

Taki dziwny problem od 19 lipca się pojawił. Sello nie może zapisać żadnej aukcji wystawionej przez w allegro, próba zapisania kończy się komunikatem o błędzie zapisu do bazy danych.

 

Sprawdzałem standardowe rozwiązania typu ins_ident, usuwałem też powielone kategorie skryptem z forum.

Co ciekawe, aukcje można bez problemu wystawiać przez sello, od razu pobierają się ich numery. Problem występuje niezależnie od kategorii, parametry aktualizowane (kilka razy), przy wystawianiu sello nie zgłasza żadnych błędów.

 

Problem jest taki sam zarówno dla aukcji z wypełnionymi politykami zwrotu i reklamacji jak i tych bez.

 

Sello 1.23.2, własny klucz api, konto autoryzowane w serwisie, SQL 2012 wersja pełna, transakcje i formularze się pobierają, baza ok 5GB.

 

Czy przegapiłem coś oczywistego lub ktoś miał podobny problem?

 

 

Edytowano przez moderatora:

Rozwiązanie znajduje się w tym wątku: https://forum.sello.pl/index.php?topic=10120.msg69911#msg69911

Link to postu

Dziś mamy podobny problem.

Aukcje wystawione przez allegro (wczoraj) i w sumie od wczoraj sello nie pobiera.

Krzyczy błędem naruszenia integralności bazy danych. Reszta funkcjonuje poprawnie.

 

Bartek, nie ignorujcie tego.

 

coś co może się przydać:

Ostatnie id aukcji:

22261

 

Z tabeli ins_ident:

ido_wartosc ido_nazwa ido_minIdValue

22336 au__Auction 1000

 

 

- Baza jest w 100% sprawna.

- Sello 1.23.3

Link to postu

Mamy ten sam błąd, z którym walczymy od poniedziałku, niestety bezskutecznie. Próbowaliśmy również skrypt usuwający zdublowane kategorie (bo też takie były) nie pomogło.

 

Problem jest o tyle niepokojący, że jeśli w sello nie ma danej aukcji to nie pobiera również informacji o sprzedaży z tej aukcji...

 

Sello 1.23.3

Link to postu

Nam w firmie nie ładuje się jedna z kluczowych stron paczkomatów. Informatyk z InPostu napisał maila, że jest to problem ze strony Allegro i czekają na jego rozwiązanie z ich strony. Podejrzewam, że Allegro coś grzebało w API, stąd mój, wasze i inne tego typu problemy.

 

Jest to jedynie mój domysł.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Witam.

Jest już jakieś info pozytywne w zadanym temacie? Do tej pory nie zwróciłem uwag na zagadnienie, ale moje sello utknęło całkowicie niestety.

Nie pobiera transakcji do aukcji o numerze xxx której nie ma w sello, ale co gorsza nie pobiera żadnych innych transakcji potem.

a błąd :)

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Nieokreślony błąd."

Link to postu

U mnie "X" jest tylko w :

it_ExternalCustomAttributesDict 1 33 X

sl_CurrencyBank 1 1 X

ep__Registration 2 3 X

ep_ExternalProgram 1 2 X

 

Patrząc na nazwy tabel, to raczej nie ma związku z aukcjami :)

 

Podejrzewam, że macie coś na sztywno w kodzie zaszyte, a allegro postanowiło (czasem im się zdarza)zmienić pewnie coś :) może ta śmieszna regulacja prowizji? :D

 

Problem raczej dotyczy nas wszystkich.

 

Link to postu

W takim razie Bartku, czy jeśli wystawiacie jakąkolwiek aukcje z Allegro i próbujecie ją pobrać do Sello to pobiera Wam ją do strzału?

Sprawdziliśmy to u nas raz jeszcze i niestety kończy się to błędem.

 

Tydzień temu wszystko działało - wystawialiśmy przez Allegro aukcje, a następnie pobieraliśmy je do Sello i wszystko było w porządku.

Link to postu

Prosimy o podesłanie do nas bazy do analizy, my tego problemu powtórzyć nie możemy a tak będzie najszybciej zdiagnozować problem. Osoby chętne proszę napisanie na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku.

 

Nie wiem czy mogę się na takie coś zgodzić, musiałbym pogadać z "górą".

Tydzień temu działało dobrze.

 

Odtworzyć chyba możecie:

 

1 Tworzysz aukcje z poziomu (np allegro) lub jak my za pomocą easyUploader.

2. Wciskasz pobierz (ręcznie) z serwisów aukcyjnych.

3. Dostajesz błąd w logach.

4. Jeśli ktoś kupi produkt z tej nowej aukcji to nie pobiera transakcji która zawiera ten produkt.

5. Sello co jakiś czas pobiera transakcje tylko do 1 sierpnia, co ma duży związek z tym:

https://www.facebook.com/AllegroAPI/posts/1705045286463476

 

 

EDIT: Nie pobiera transakcji od 1 sierpnia od 1:47, na fb apiallegro podobne wpisy, coś zmienili w API. Lub skopali Resposne Headers.

 

Link to postu

Sprawdziłem i problem również występuje gdy wystawi się aukcję na 10 dni.

 

Także przetestowane mamy 30 dni jako sklep i 10 dniowe. Wnioskuję, że problem jest ze wszystkimi wariantami.

 

Pytanie jeszcze do Bartka. Co mamy w tej chwili robić? Czy mamy się wstrzymać z wystawianiem aukcji do czasu wypuszczenia poprawki (rozwiązania problemu), czy możemy wystawiać chociaż oferty przez Sello (i nie spowoduje to jakichś większych/dalszych problemów)?

Link to postu

Ok, problem rozwiązany dzięki nadesłanej bazce.

 

Okazuje się, że w wersji 1.23.3, zmodyfikowany skrypt aktualizujący bazę lekko zmienił strukturę bazy. Zauważyliśmy ten fakt już po wypuszczeniu wersji 1.23.3 i już nawet odpowiednia poprawka jest zrobiona do wersji 1.24. Nie spodziewaliśmy się, że skutki tej niewielkiej różnicy będą się tak objawiać.

 

Na szczęście da się to poprawić wykonując poniższy kod SQL w programie serwisowym Sello lub za pomocą Microsoft SQL Server Management Studio.

 

Przed wykonaniem procedury sugerujemy wykonać kopię zapasową bazy (archiwizację).

 

Jak to zrobić z poziomu programu serwisowego?

 

1. Uruchomić program admin.exe (znajdujący się w folderze instalacyjnym Sello).

2. Połączyć się do serwera SQL - tak samo jak przy uruchamianiu Sello

3. Z listy widocznych baz wybrać bazę roboczą Sello

4. Nacisnąć przycisk Zaawansowane > Zapytanie SQL.

5. Pojawi się nowe okno w które należy wkleić poniższy kod

EXEC sp_bindefault N'DZeroString', N'au_Allegro.aal_BankAccount1'
EXEC sp_bindefault N'DZeroString', N'au_Allegro.aal_BankAccount2'

6. Nacisnąć przycisk Wykonaj.

 

Po tej procedurze aukcje powinny się już pobrać bez problemu.

 

Proszę o informację czy to Wam pomogło i z góry przepraszamy za zaistniałe problemy.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...