Skocz do zawartości

Numer płatności PAYU

Polecane posty

Witam,

 

skonfigurowałem w Subiekcie płatność PAYU jako płatność kartą. W Subiekcie dokonuje się cesja należności na PAYU. Aby zautomatyzować sobie rozliczanie wpłat od PAYU potrzebuję umieścić numer płatności na dokumencie końcowym (paragonie/fakturze). Czy jest możliwe umieszczenie tego numeru automatycznie przez Sello? Szukałem takiego pola w konfiguracji "uwag", ale nie znalazłem. A może jest jakiś lepszy sposób (dodatek) rozliczania? Dodam od razu, że w Subiekcie muszą być rozrachunki od PAYU, bo jest pełna księgowość.

Link to postu

Bardzo dziękuję za udzieloną odpowiedź, przeczytałem też cały wątek, w którym to opisałeś i najbardziej z tego cieszy mnie, że taki model pracy zajmuje Ci 1 godzinę tygodniowo. emSzmala już mam, wiem, że to rozwiązuje kwestie wpisywania wpłat bankowych.

Próbowałem rozliczać przez skojarzenie i brakuje mi pewności, czy rozliczam właściwą wpłatę (ok. 200 rozrachunków dziennie). O ile przy pobraniu widzę, że sięgasz do Sello (celem sprawdzenia numeru faktury po numerze nadania), to w przypadku PAYU jak weryfikujesz, które dokumenty rozliczyć?

 

Link to postu

O ile przy pobraniu widzę, że sięgasz do Sello (celem sprawdzenia numeru faktury po numerze nadania), to w przypadku PAYU jak weryfikujesz, które dokumenty rozliczyć?

 

 

 

Pobieram PDFa z Allegro o nazwie "LISTA MOICH WYPŁAT" i w Sello nadaję cechę dla każdej transkacji o dowolnej nazwie np:

"DO ROZLICZENIA" - dzięki temu można sobie takie transakcje odfiltrować w Sello.

Dalej jak oznaczę już wszystkie transakcje to foliturję po cesze "DO ROZLICZENIA" - sortuję je po numerze dokumentu sprzedaży i przeklepuję do Subiekta do rozliczenia.

Link to postu

Rozliczam tak dosłownie wszystkie cesje a mam ich wiele np:

 

- pobranie pocztex

- pobranie sendit

- pobranie fedex

- pobranie dpd

- klient nie odebrał towaru

- klient wymienia na inny towar

 

EmSzmal wrzuca wpłaty mi do właściwego klienta - rozpoznaje mi je po numerze konta bankowego z przelewu - wystarczy tylko odhaczyć że zapłacone.

super to hula i dzięki temu wiem jak często towar jest nieodbierany, kto co wymienia, a nawet jak się ociąga z odebraniem pobrania, natychmiast zaświeca się kontrolka o przeterminowaniu rozrachunku i dzwonię przypominam.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Odkopuję wątek. Nie da się przenieść numeru płatności PayU z Allegro? W wiadomości e-mail jest przy wybraniu sposobu płatności. Brakuje tego w Sello aby dodać do uwagach. Dzięki temu księgowa wie, która faktura dotyczy której płatności. Bo jak inaczej to rozwiązać? Tak jak wyżej zaproponowano?

Link to postu

Mi jest on obecnie potrzebny do bliskiej paczki, bo wyszła fajna integracja po wpisaniu ID płatności (jest głęboko schowany w FODzie) wypełnia się sam formularz do paczkomatu a nawet do Paczki w Ruchu, pozostaje tylko wpisanie wymiarów paki i wagi.

 

Super sprawa, tylko nie można go zaznaczyć myszą w żaden sposób, a przeklepywanie tych cyfr ręcznie powoduje błędy. Fajnie jakbyśie przerobili ten hyperlink aby można go było zaznaczyć myszką.

 

Ale bez spinki.

 

Póki co przepisujemy ręcznie.

 

id_platnosci.png?raw=1

 

Link to postu

Jesteś pewien, że to ten numer jest Ci potrzebny? Dolny screen sugeruje, że to ma być numer transakcji a nie karty płatności których z kolei może być wiele do pojedynczej transakcji ale może to tylko kwestia nazewnictwa.

 

Swoją drogą dlaczego potrzebujecie numerów płatności payu dla księgowości i co stoi na przeszkodzie aby traktować te wpłaty jako wpłaty bezpośrednio od klientów?

Szczerze mówiąc nigdy ich nie rozliczaliśmy jako cesyjne od PayU/PP/kurierów a przeżyliśmy w ostatnich latach parę kontroli ze skarbówki...

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

U nas np. księgowa ręcznie wiąże wpłaty, które przychodzą od PayU i musi mieć do tego numery payu (wklejane wcześniej do zamówienia). Jednym słowem patrzy na przelew z PayU i weryfikuje po kwotach w Allegro (przez numer payu) czy na pewno mamy dane zamówienie opłacone.

 

Mozolna sprawa, coś słyszałem o emSzmalu czy jakoś tak, ale przebrnąć przez to... no wydaje się niemożliwe.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...