Skocz do zawartości

Obrót wydruku

Polecane posty

Jest w Sello. Pokombinuj tutaj:

 

ustawienia > słowniki > wydruki > popraw > otwórz edytor wydruków > xtraReport1 > ustawienia strony > landscape > yes/no

 

Zanim zamkniesz projektanta to wciśnij dyskietkę. Dla prób lepiej wcześniej powielić wydruk, żeby nie popsuć używanego na co dzień.

Link to postu
  • 1 rok później...

O tyle o ile wydruk jest w kształcie kwadrata to użycie opcji LANDSCAPE rozwiąże problem obracania. Gorzej z wydrukiem w kształcie prostokąta tak jak to jest dla przesyłek InPost Paczkomaty.
Właśnie zainstalowałem nowe drukarki na komputerach (wszędzie nazwałem je tak samo i dodałem jako domyślne dla wydruku paczkomatów w Sello) i na dwóch z nich wszystko działa prawidłowo a na dwóch pozostałych, mimo identycznych ustawień drukarek wydruk nie jest obrócony. Muszę zaznaczyć fajeczki przy polu "Drukuj na drukarce" oraz "Ignoruj domyślne drukarki wydruków" i jak wybiorę drukarkę z rozwijanej listy to WTEDY DZIAŁA tak jak jest ustawione w drukarce. Niby nic wielkiego ale irytuje.

wydruk_zebra_paczkomat.png.23c48f0ea70016b7cd0975c134bdd983.png
PS: Nie rozumiem też dlaczego za każdym razem Sello pyta przy drukowaniu etykiet dla paczkomatów o ilość etykiet do pominięcia? Da się to wyłączyć? Bardzo irytujące i w ogóle dla mnie do niczego potrzebne.

paczkomaty_do_pominiecia.png.3b9b9ed458eaa2d78579efe26766f8d0.png

Czy w Sello doczekamy się ustawień wydruku etykiet tak jak to można robić w każdym innym programie, który coś drukuje?

PS2: Czy są może gdzieś do pobrania zaktualizowane szablony wydruków dla Paczkomatów? Używam jakiś starych i doczepili się do nas, że brakuje jakiś skrótów miejscowości na etykiecie.

paczkomaty_preview.thumb.png.cf3dc3f3f9361b97ae0166efdd5912b1.png

Edytowane przez • maniootek •
Link to postu
16 minut temu, • maniootek • napisał:

Dzięki własnemu wzorcowi mogę dorzucić na etykietę swoje informację typu zawartość paczki w formacie <skrót towaru> x <ilość>

Skrót towaru to pole własne towaru z Subiekt.

Na etykietę P24 można dodać pole własne podmiotu (globalne), ale nie wnikałem co tam można wpisać... Chyba się nie przyda...

Link to postu
10 godzin temu, • maniootek • napisał:

PS: Nie rozumiem też dlaczego za każdym razem Sello pyta przy drukowaniu etykiet dla paczkomatów o ilość etykiet do pominięcia? Da się to wyłączyć? Bardzo irytujące i w ogóle dla mnie do niczego potrzebne.

Zmień typ wydruku na Podstawowy, wydruki typu Etykieta powodują wyświetlenie tego okna.

10 godzin temu, • maniootek • napisał:

Czy w Sello doczekamy się ustawień wydruku etykiet tak jak to można robić w każdym innym programie, który coś drukuje?

Drukarki to są dosyć uciążliwe urządzenia. Z jednej strony mają swoje własne ustawienia, z drugiej, ustawień można dokonać w samym wzorcu wydruku, a z trzeciej, można je nadpisać ustawieniami z okna wydruków w Sello. Po złożeniu tego wszystkiego razem nie zawsze na każdym sprzęcie działa to tak samo.

11 godzin temu, • maniootek • napisał:

PS2: Czy są może gdzieś do pobrania zaktualizowane szablony wydruków dla Paczkomatów? Używam jakiś starych i doczepili się do nas, że brakuje jakiś skrótów miejscowości na etykiecie.

Niestety nie ma takich pól pobieranych do Sello. W starym API ich nie było, w nowym zdecydowaliśmy się raczej przejść na wydruki oryginalne, pobierane z serwera InPost - wtedy jest pewność, że są takie jak mają być. Nie zamierzamy rozwijać starych wydruków dla Paczkomatów.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...