Skocz do zawartości

Zmiany zbiorcze - opis, nie działają

Polecane posty

Od bardzo dawna korzystam z opcji zmian zbiorczych opisu, zmieniam jedno zdanie które siedzi mi w wielu starszych towarach a jest już mocno nieaktualne. Problem polega na tym, że sello po aktualizacji przestało je zmieniać. Nie wiem w sumie czy po aktualizacji sello czy IE na wersję 11. Zmieniałem też wersję silnika na 10 w ustawieniach sello, nie pomogło.

 

oto kod który wklejam:

<P align=center><FONT size=2>Przykładowe zdanie</FONT></P>

 

<P align=center><FONT size=2>Inne zdanie</FONT></P>

 

Kiedyś działało bez problemu, teraz zauważyłem, że zmienia tylko w niektórych opisach akcji, mimo że wszędzie kod i zdanie wygląda tak samo.

Ktoś ? Coś ?

Link to postu

Tak, zauważyłem to i też próbowałem, nie działa..

Oto tekst który zmieniam, prosto z edycji kodu html aukcji silnik IE 11:

 

<p align="center"><font size="2">TOWAR ZAKUPIONY W DRODZE LICYTACJI NIE PODLEGA

ZWROTOWI PROSZĘ O ROZWAŻNĄ LICYTACJĘ, NIE WYCOFUJĘ OFERT</font></p>

 

chcę zmienić na:

 

<p align="center"><font size="2">PROSZĘ O ROZWAŻNĄ LICYTACJĘ, NIE WYCOFUJĘ OFERT</font></p>

 

a tak wygląda u mnie kod na silniku IE10:

 

<P align=center><FONT size=2>TOWAR ZAKUPIONY W DRODZE LICYTACJI NIE PODLEGA ZWROTOWI PROSZĘ O ROZWAŻNĄ LICYTACJĘ, NIE WYCOFUJĘ OFERT</FONT></P>

 

ale też zmiany nie działają

Link to postu

Prawdopodobnie edytor HTML wstawia gdzieś w kod znak entera przy zapisywaniu danych do bazy lub wklejaniu w okno zmian zbiorczych.

 

Najłatwiej sprawdzić to wklejając kod z aukcji do programu Notepad++ i włączając w menu Widok > Pokaż niewidoczne znaki > Pokaż wszystkie znaki.

 

Jeśli to w aukcji różni się czymkolwiek od tego co jest wklejone w okno zmian zbiorczych to nie zostanie podmienione.

Link to postu

Tekst który zmieniam jest widoczny w jednej linii na podglądzie aukcji i zawsze tak było, natomiast w edycji kodu HTML jest w dwóch liniach (tak jak wkleiłem)i faktycznie po słowie PODLEGA według N++ jest spacja i enter. Jak ja mam to teraz wstawić do zmian zbiorczych żeby to zrozumiało sello ?

 

Jak wywalę tego entera w edycji kodu i potem dopiero spróbuję zmian zbiorczych to działa, ale to dalej edycja ręczna każdej aukcji...

 

Przy zmianie silnika na IE 10 tekst w edycji kodu HTML jest w jednej linii, nie ma żadnych enterów a zdania się zmienić przez zmiany zbiorcze nie da.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dzięki Bartek za odpowiedź. Czy możesz polecić jakieś proste narzędzie do exportu danych z bazy do formatu CSV lub TXT? Chodzi mi o wyciągnięciu Symbolu produktu i opisu. Pracuję głównie na sklepach www i MySQL, na bazach Sello jeszcze nie pracowałem. Chodzi mi tylko o eksportowanie danych do jakiegoś prostego formatu (np.CSV), a potem analizę tych danych na potrzeby zarządzania i marketingu. Byłbym bardzo wdzięczny, za pomoc w osiągnięciu kolejnego levelu wiedzy o Sello ;)

 

Link to postu

Generalnie dedykowanym programem do zarządzania serwerem MSSQL jest Microsoft SQL Server Management Studio, można pobrać za darmo ze stron Microsoftu.

 

Wyniki można zrzucać również do pliku. Dodatkowo z każdym serwerem MSSQL jest dostępne w systemie narzędzie OSQL, uruchamiane z linii konsoli CMD. Można wtedy uruchamiać zapytania na bazie Sello za pomocą jakiegoś skryptu czy niezależnego procesu.

Link to postu

OK, dzięki Bartek! :)

Czy mogę jeszcze tylko poprosić o podpowiedź w której tabelce znajdę kod HTML własnych szablonów? Chodzi mi o tabelkę z tymi danymi: AUKCJE > SZABLONY > [wybrany szablon] > Opis > EDYCJA KODU HTML.

 

Znalazłem SZABLONY OPISÓW, ale nie potrafię namierzyć gdzie są SZABLONY ...

Link to postu

Szablony opisów są w tp__HtmlTemplate, zaś szablony aukcji są w tabeli z aukcjami czyli au__Auction oraz tabeli podrzędnej au_Allegro. Aukcja od szablonu różni się typem (au_Type = 10 to aukcja, 11 to szablon).

 

Opisy mogą znajdować się lokalnie w szablonie aukcji mogą być pobierane z szablonu opisu - zależnie od ustawień w szablonie aukcji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...