Skocz do zawartości

Brak powiązania z towarem z Subiekta nexo

Polecane posty

Witam

konfiguruje sello ale mam problem z powiązaniem towarów i aukcji, w punktach będzie łatwiej

1. mam Subiekt Nexo + Sello

2. konfiguruje Sello, Subiekt odpaliłem kopie i działa OK (mam oddzielny magazyn na sprzedaż allegro)

3. Sello mam wprowadzone aukcje, powiązania aukcji z towarami

4. w Sello nie chce mi się zmienić stan magazynowy tzn. jak w zakładce Towary klikam powiąż z systemem sprzedaży to wyskakuje  że towar zawiera informacje z systemem zewnętrznym i czy powiązać klikam TAK i wyskakuje "Zmiana powiązania towarów nie powidła się ..... (0x80004001)

5. mam kilkanaście aukcji i powiązał mi tylko jeden towar

 

jak to zmienić ?

 

Pozdrawiam

Rafał  

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem co w temacie i wcześniejszym zapytaniu.

Musiałem przenieść bazy i programy tj. Subiekt Nexo oraz Sello na nowy serwer.

 

nie mogę niestety powiązać (zsynchronizować) towarów z Subiektem Nexo. Połączenie z Subiektem Nexo jest prawdopodobnie prawidłowe gdyż nowe towary założone w nim wiążą się z Sello.

 

Oczywiście powyższe ma wpływ na realizacje starych nieskończonych zamówień, ale to jestem w stanie ręcznie pozmieniać, tylko czy:

- jest jakas opcja na siłę powiązania towarów, lub

- ściągnięcia ich na nowo z Subiekta Nexo (prawdopodobnie nie mogę tego zrobić bo kody i nazwy są te same co w Sello)

 

Automaty dostępne w zakładce towary ("Powiąż z Subiektem Nexo" oraz "Synchronizuj z Subiektem Nexo" - w różnych opcjach dalej zaznaczanych czekboxów) nie dają  żadnych efektów.

 

Proszę o pilną pomoc.

 

Link to postu

Tak to są dokładnie te same bazy, tylko na innym fizycznym serwerze. Prawdopodobnie przy robieniu kopii bazy Sello, która później wgrałem na nowy serwer nie odłączyłem jej od Subiekta.

Czyli jeśli bym na "starym" serwerze odłączył bazą od subiekta i dopiero wtedy zrobił kopię i przeniósł ja na nowy serwer to powinno zadziałać ?

Link to postu

W subiekcie towary są oznaczone do serwisu aukcyjnego.

Towary nie sa powiązane gdyż:

- w Sello w zakładce Towary nie maja czekboxu w kolumnie "Towar powiązany"

- nie daje się z nimi zrealizować zamowień (nie sa to towary jednorazowe, lecz z bazy Sello)

- tworzenie dokumentu w Subiekcie Nexo kończy sie błedem w Sello:

Towar "Kabel zas. 1.5m EU IEC C13 230V/50Hz Akyga AK-PC-01A" nie jest powiązany z zewnętrznym systemem sprzedaży

 

...ale zmiana nazwy w Subiekcie powoduje zmiane nazwy w Sello, wiec jednak powiązanie jest tylko coś w nim jest nie tak.

 

Link to postu

Czy możesz podać ścieżkę do baz danych, dla sello i dla subiekta nexo?

 

W sello masz w ustawieniach a w nexo wybierz 'zmień podmiot' i po ponownym uruchomieniu oczywiście go nie zmieniaj, ale podejrzysz jaka jest ścieżka do bazy (chyba, że ktoś zna prostszy sposób?).

Link to postu

Subiek Nexo:

C:\DELL3010\INSERTNEXO\Nexo_Atmar

Sello:

C:\DELL3010\INSERTGT\Nexo_Sello_Atmar

 

nadmienię że wcześniej miałem też ustawiona bazę Sello jak poniżej ale w ramach prób zmieniłem i efekt ten sam:

C:\DELL3010\INSERTNEXO\Nexo_Sello_Atmar

 

W stosunku do poprzedniej instalacji była inna nazwa SERWERA i wydaje mi się ze ona jest poprostu gdzieś trzymana.

Link to postu

Subiek Nexo:

C:\DELL3010\INSERTNEXO\Nexo_Atmar

Sello:

C:\DELL3010\INSERTGT\Nexo_Sello_Atmar

 

nadmienię że wcześniej miałem też ustawiona bazę Sello jak poniżej ale w ramach prób zmieniłem i efekt ten sam:

C:\DELL3010\INSERTNEXO\Nexo_Sello_Atmar

 

W stosunku do poprzedniej instalacji była inna nazwa SERWERA i wydaje mi się ze ona jest poprostu gdzieś trzymana.

Sello masz na insertgt a nie insertnexo. Wg mnie musisz zainstalować jeszcze raz nexo na serwerze insertgt. Albo sello na insertnexo. Baza musi się nazywać tak jak podana w poprzedniej instalacji.

Link to postu

Miałem kiedyś taką sytuację. Pamiętam, że musiałem ponownie instalować sello na serwerze na której było NEXO i ponownie dearchiwizować bazę Sello z kopii zapasowej. Inaczej mówiąc: nexo musiało mieć taki sam serwer jak sello, i taką samą nazwę bazy jak Sello zapisało przy archiwizacji.

 

Nie wiem, czy to warunki krytyczne i konieczne, ale u mnie zadziałało. Może u Ciebie są jeszcze jakieś inne czynniki?

Link to postu

Nie bardzo rozumiem pytanie.

Bazy do różnych prób na nowym serwerze tworzę na podstawie kopii (archiwum) działających baz zarówno Intert nexo (SQL INSERTNEXO) jak i Sello (SQL INSERTGT) na "starym" serwerze.

Ręce mi opadają a do środy muszę mieć wszystko na nowym serwerze.

Próbowałem stawiać bazy już tak jak mam na starej konfiguracji, oraz obie na jednym SQL'u i efekt jest ten sam.

Zauważyłem że dotychczas baza Insert Nexo była na SQL w wersji 12.xxxx, a obecnie z nowym Subiektem Nexo instaluje sie w wersji 13.xxxx - może tu jest problem ?

Link to postu
W stosunku do poprzedniej instalacji była inna nazwa SERWERA

Odnoszę się do tego zdania. Jeśli była inna nazwa serwera to Sello nie będzie działać bez zmiany tej nazwy. Dlatego dziwi mnie, że nowe towary się synchronizują. Najlepiej proszę podesłać zrzuty ekranu na których będzie widać gdzie jest serwer nexo, jaka to baza nexo, gdzie jest baza Sello i z jaką bazą Subiekta jest połączone.

Link to postu

Wczoraj wieczorem zrobiliśmy kopię systemu 1:1 Ghostem starego serwera do nowego, także wszystkie ustawienia musza być identyczne poza ewentualnymi sieciowymi.

Mimo wszystko efekt mamy identyczny, Sello widzibazę Subiekta Nexo, przy zmienie nazwy plików w Subiekcie zmieniają sie one również w Sello, jednak na liscie towarów Sello brak czekboxów połaczenia oraz przy realizowaniu zamówień pojawiają się błędy jak na zalaczonym printscreanie.

Przechwytywanie1.thumb.JPG.c8345b5a0f624226669d97b5ebe76040.JPG

Link to postu

Taki komunikat świadczyłby o tym, że w transakcjach masz towary jednorazowe a nie z kartoteki subiekta. Mogło by to sugerować, że połączenie nie jest odtworzone 1:1 i sello nie uznaje "swoich" towarów za "subiektowe"...

 

Sprawdź, czy da się w transakcjach podmienić towary na te z subiekta.

 

PS

czy ilośc towarów w Sello - w porównaniu do poprzedniej instalacji - jest taka sama?

Link to postu

Nie jest to towar jednorazowy.

Poniżej przesyłam zdjecia:

1. Lista towarów, w tym ten którego nazwę zmienilem z poziomu subiekta i zmieniła się w sello.

2. Ten sam towar dodany do transakcji - nie jest to towar jednorazowy.

3. Komunikat błedu, taki jak wcześnie podałem do tego samego programu.

 

Przerabiałem juz mase tematów na forum, bardzo dużo różnych opcji w sello i nexo. Czy są gdzieś w tych programach jeszcze jakieś ustawienia które mogą mieć na to wpływ? a moze w samym SQL'u ?

 

zmiana_nazwy.PNG.38672fda840ffd322574f831b4466c8d.PNG

transakcja.PNG.7d93fd5ac36d180f3d367336c3c27fcd.PNG

5aa37fc4903cd_bd.thumb.PNG.7f867f250e24fffd2fe48c9c7cee351c.PNG

Link to postu

Proszę za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe) albo Microsoft SQL Server Management Studio wykonać na tej bazie te dwa poniższe polecenia.

 

select count(*) from it__Item
where it_Linked = 0 and it_ExternalItemId is not null
---
select count(*) from it__Item
where it_Linked = 1 and it_ExternalItemId is not null

Link to postu

Wynik pierwszego polecenia:

Column1 = 342

 

Wynik drugiego:

Column1 = 0

 

w/w liczby zgadzają się z ilością produktów niepowiązanych (342) i aktualnie nie mam żadnego powiązanego.

Jest jakas na to opcja, czy lepiej już sie z tym pogodzic i postawić nowa bazę Sello ... chyba wtedy powinny powiązac  się prododukty od nowa ?

 

Jesli bedę musial stawiać od nowa Sello to którego SQL'a lepiej uzyc do niego: czy tego z Aktualnego Nexo (chyba 2016) czy tego co automatycznie instaluje się z Sello ?

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Brak powiązania z towarem z Subiekta nexo

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...