Skocz do zawartości

Gestor GT/Nexo czy ktoś to używa ? opinie

Polecane posty

Pytanie zadaje tutaj celowo. Czy ktoś używa Gestora ? W wersi GT lub Nexo Pytam bo u mnie w firmie miał być to to główny program Skończyło się to jednak że tylko jedna osoba siedzi i pracuje na nim. Tylko ta na której komputerze jest serwer. na każdym innym stanowisku klienckim otwarcie emaila czy zaznaczenie chorągiewką trwa dłużej niż 10 sek dochodzi nawet do 40 sek. Tematu nie da się rozwiazać przerabiałem go miesiącami.

A żaden z z serwisów Insertu nie podejmuje się tematu

Odnoszę wrażenie od jakiegoś czasu że mało jest użytkowników Gestora i dlatego brak możliwości znaleźć kogoś kto przy tym pogrzebie. Temat wyszedł w firmie podczas rozmyślania na przejscia na inny program. Miało być Nexo ale temat upadł z powodu Getora który nadal prawdopodobnie jest pełen problemów. Stąd też mój temat i pytanie

Jestem ciekaw czy kupiłem bubla czy mam zwyczajnie pecha.

Moje pytanie brzmi czy kto z obecnych na forum w ogóle go używa i jak mu działa ?

Link to postu

U nas pracujemy na gestorze, nie używamy maili ale pracujemy na innych funkcjach - wszystko działa ok.

 

Według mnie jeżeli chodzi o maile to powinieneś poszukać w innym miejscu problemu - zobacz na przykłąd czy podpisy do wiadomości nie są podlinkowane pod zewnętrzne serwery ? Jeżeli macie dużo odpowiedzi do wiadomości i cytatów w nich to same obrazki w podpisach skutecznie potrafią przymulić cały system. Dlatego jpg powinny być dodawane do wiadomości email jako załączniki a nie jako obrazek linkowany z zew. źródła.

Link to postu

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

Nie mam obrazków baza jest ok sieć niby też. Zaznaczenie meila chorągiewką dziś to ok 40 sek na kliencie.

 

Żadna firma która serwisuje programy insertu nie chce się podjąć tematu. Kilku wyraziło się wprost taki program coś nie działa i nikt tego nie zrobi.

Siedziałem nad tym nie sam kilka razy po kilka tygodni. Raz działa szybko a raz nie raz na jednym komputerze raz na drugim a raz na każdym. Ustawie emaile ostatnie 7 dni muli a zmienię na nieograniczony czas to zapierdziela. Zero logiki

 

Ale skoro u was działa zaryzykuje z nexo.

Link to postu
Ustawie emaile ostatnie 7 dni muli a zmienię na nieograniczony czas to zapierdziela. Zero logiki

Niekoniecznie, aby wyświetlić listę ostatnich 7 dni serwer SQL musi dodatkowo przelecieć po każdej wiadomości i porównać jej datę odebrania, więc wbrew pozorom pozyskanie z serwera mniejszego zakresu danych jest bardziej złożone obliczeniowo. Możliwe, że w bazie danych uszkodzone są indeksy dla daty odebrania wiadomości, wtedy serwer będzie to wykonywał dużo wolniej.

 

Zacząłbym od przeskanowania bazy gestora za pomocą polecenia:

 

DBCC CHECKDB (nazwa_bazy)

i sprawdzenia czy proces zwrócił jakieś błędy niespójności danych.

 

 

Link to postu

Sieć jest tip top od niej zacząłem za pierwszym razem wiele lat temu, jest 100gb na ten moment. Różne testy i podmiany robiłem zmieniałem komputery pracujące jako serwer itp. Odpinałem kompy podłączałem nowe itp nic to nie dało  Stawiam serwer za 19 tysi jak to nie pomoże to insert idzie do kosza. Miałem przejść na Nexo ale boje się że wydam kasę na kolejny że się tak wyrażę syf. Trochę się zraziłem bo działanie Gestora stopowało mi firmę przez wiele lat. Nie mogę sobie na to pozwolić już.Wrzucę subiekta i gestora na nowy serwer podłącze dwa czyste kompy i jak będzie pasztet to insert do kosza i od razu przenoszę wszystko do innego programu.

Link to postu

Sieć jest tip top od niej zacząłem za pierwszym razem wiele lat temu, jest 100gb na ten moment. Różne testy i podmiany robiłem zmieniałem komputery pracujące jako serwer itp. Odpinałem kompy podłączałem nowe itp nic to nie dało  Stawiam serwer za 19 tysi jak to nie pomoże to insert idzie do kosza. Miałem przejść na Nexo ale boje się że wydam kasę na kolejny że się tak wyrażę syf. Trochę się zraziłem bo działanie Gestora stopowało mi firmę przez wiele lat. Nie mogę sobie na to pozwolić już.Wrzucę subiekta i gestora na nowy serwer podłącze dwa czyste kompy i jak będzie pasztet to insert do kosza i od razu przenoszę wszystko do innego programu.

 

 

 

My się tutaj znamy na Sello. Co do Gestroa popytałbym na forum Insertu.

Jak masz tak drogi serwer to wydać parę stów na przyjazd wdrożeniowca Insertu to chyba nie problem.

 

No i przy sieciach to bywa jednak różnie. Jak masz bazę na laptopie do którego łączysz się po 100GB sieci LAN oraz po WiFi 54MB, to jeśli nie skonfigurowałeś na lapku routingu, to często nie korzysta z interfejsu LAN, tylko z WiFi zatem nie tylko korzystasz z wolniejszego łącza, ale też z łącza które jest dość różnie stabilne.

Link to postu

Ne mam wifi, na forum insertu coś tam pisałem dawno temu. Te parę stówek nie robi problemu natomiast ze strony insertu nie znalazłem żadnego autoryzowanej firmy która podjęła by się poprawy sytuacji. Były podchody łączenia zdalne i każdy mówił że nie da rady podczas rozmów wstępnych. Ponieważ wszystko wyglądało ok. Baze do insertu wysyłałem i nie było z nią problemu. Temat założyłem z zapytaniem czy ktoś ma działający program i nie potrzebuje pomocy w temacie naprawy tylko czy innym działa.

Link to postu
  • 5 lat później...
W dniu 2.01.2018 o 16:43, Robert Mazurek napisał:

Pytanie zadaje tutaj celowo. Czy ktoś używa Gestora ? W wersi GT lub Nexo Pytam bo u mnie w firmie miał być to to główny program Skończyło się to jednak że tylko jedna osoba siedzi i pracuje na nim. Tylko ta na której komputerze jest serwer. na każdym innym stanowisku klienckim otwarcie emaila czy zaznaczenie chorągiewką trwa dłużej niż 10 sek dochodzi nawet do 40 sek. Tematu nie da się rozwiazać przerabiałem go miesiącami.

A żaden z z serwisów Insertu nie podejmuje się tematu

Odnoszę wrażenie od jakiegoś czasu że mało jest użytkowników Gestora i dlatego brak możliwości znaleźć kogoś kto przy tym pogrzebie. Temat wyszedł w firmie podczas rozmyślania na przejscia na inny program. Miało być Nexo ale temat upadł z powodu Getora który nadal prawdopodobnie jest pełen problemów. Stąd też mój temat i pytanie

Jestem ciekaw czy kupiłem bubla czy mam zwyczajnie pecha.

Moje pytanie brzmi czy kto z obecnych na forum w ogóle go używa i jak mu działa ?

 

Link to postu

Polecam skontaktować się z pomocą techniczną w odpowiednim dziale. Ja nie potrafię się odnieść merytorycznie do problemu bo zajmuję się Sello i w takim też dziale forum jesteśmy. Uważam jednak, że pisanie postów w taki sposób, żeby sobie tylko napisać i ponarzekać nie rozwiąże problemu, a już na dzień dobry odpowiednio ustawia autorów/twórcę i inne osoby, które będą udzielać pomocy - wiem z doświadczenia ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...