Skocz do zawartości

problem z all czy po stronie sello?

Polecane posty

Strona Sello nie ma tutaj nic do rzeczy. Problem, który tutaj wystąpił dotyczy timeoutów. Sello wystawia aukcje i oczekuje pewien czas na odpowiedź serwera Allegro po czym uznaje, że aukcji nie udało się wysłać. Jest to naturalny mechanizm stosowany w programach korzystających z sieci w jakikolwiek sposób. Sello dodatkowo oznacza taką aukcję jako w stanie nieznanym.

Stan ten oznacza, że Sello nie wie czy aukcja poszła czy nie poszła no bo serwer nie odpowiedział w przewidzianym czasie. Mechanizm ten pozwala uniknąć zdublowania aukcji w takim wypadku.

 

Wysyłając aukcje ponownie Sello będzie najpierw weryfikować czy aukcja jest wystawiona czy nie. Jeśli nie jest to ponownie ją wyśle, jeśli jest, to zmieni status w Sello na trwającą.

 

Zatem problem jest w dostępie do API Allegro, z powodu np. przeciążenia API, lub też mogą występować problemy z siecią, w której pracuje Sello, lub też problem u dostawcy Internetu.

 

Jeśli chodzi o sandbox Allegro, to obecnie również serwer ten nie odpowiada przy wysyłaniu aukcji, a chwilami dostajemy błąd 503 z serwera. Raczej zatem obstawiałbym problemy po stronie API Allegro jednak.

Link to postu
Cytat
eee ... Kiedy 1.26? :D

:D

A wiecie, że ja w zeszłym roku nawet na urlopie nie byłem... i teraz też się na to nie zanosi . Allegro, Paczkomaty, RODO, uff.

Czy macie już jakieś informacje o wyłączeniu starych opisów? Kilka dni temu próbowałem się dowiedzieć, ale jeszcze nie był termin znany.

Link to postu

Wczoraj o 6,00 wychodziło wszystko cacy , dziś znów padaczka , dodatkowo znów dublują się oferty (różnica wystawienia np.1sek ) właśnie kasujemy ok 120szt.dubli z dzisiejszego rana. Wstrzymaliśmy również wznawianie wczorajszych niesprzedanych , może popołudniu pójdą lepiej.

 

 

No ale duble aukcji to nieciekawa sprawa szczególnie jeśli się ustawi kosztowne opcje promowania.

Link to postu
Dnia 2.02.2018 o 09:48, BarteK napisał:
Cytat
eee ... Kiedy 1.26? :D

:D

 

 

 

Czy macie już jakieś informacje o wyłączeniu starych opisów? Kilka dni temu próbowałem się dowiedzieć, ale jeszcze nie był termin znany.

 

Właśnie wystawiłem 20 aukcji "po staremu". Coś czuję, że oni to mają rozwiązane tak jak ubiegłoroczne miniaturki, czyli oprócz zapowiedzi nie mają NIC :D

 

Link to postu

Właśnie wystawiłem 20 aukcji "po staremu". Coś czuję, że oni to mają rozwiązane tak jak ubiegłoroczne miniaturki, czyli oprócz zapowiedzi nie mają NIC :D

 

Haha właśnie też mi się wydaje, że jedna wyszła, zaraz będę kombinował bo mam za dużo roboty na ten nowy ich formularz, chcę "po staremu" wystawiać  ;D ;D ;D

Link to postu

Wczoraj o 6,00 wychodziło wszystko cacy , dziś znów padaczka , dodatkowo znów dublują się oferty (różnica wystawienia np.1sek ) właśnie kasujemy ok 120szt.dubli z dzisiejszego rana. Wstrzymaliśmy również wznawianie wczorajszych niesprzedanych , może popołudniu pójdą lepiej.

 

 

No ale duble aukcji to nieciekawa sprawa szczególnie jeśli się ustawi kosztowne opcje promowania.

 

Miałem 786 takich dubli. Zdublowane aukcje trwające. Czyli w aukcjach trwających była wystawiona aukcja nr xxx i zdublowana też o numerze xxx. Dubel: nie miał miniatury, opisu, stanu, zdjęć, parametrów (wznów, status synchronizacji) - nie dało się pobrać danych z Allegro dla dubli (dla niekompletnych, pełne), nie dało się zaplanować zakończenia .... natomiast jeśli w xxx były wyświetlenia, oferty - to w dublu też były.

 

Czyli wina Sello (w allegro nie ma wystawionych dubli, są tylko w Sello).

 

Edit: jednego dubla nie mogę usunąć, bo w nim była (w xxx) sprzedaż, transakcja.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

@lagren ... eee kiedy 1.26?

Czy te duble to były może aukcje ze wznawianiem po stronie Allegro? Czy były wystawiane z zaplanowaną godziną?

Wszystkie aukcje-duble były wystawiane w ostatnim dniu kiedy można było wystawiać w starym opisie - było duże obciążenie, spowolnienie po stronie Allegro. Aukcje wystawiane bez zaplanowanej godziny (wysyłane z Sello w paczkach po kilkaset sztuk), wznawianie po zakończeniu z niesprzedanymi sztukami.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...