Skocz do zawartości

synchronizacja subiekt sello

Polecane posty

a jak mogę potem jeśli mam tą opcję wyłączoną recznie przekształcić grupe transakcji na dokumenty ZK w Subiekcie

 

Należy ponownie włączyć tę opcję. Masz wybór albo/albo - tworzysz lub nie tworzysz ZK, jest to funkcjonalność wł./wył. na stałe.

 

Z jakiego powodu nie chcesz tworzyć ZK od razu, skoro i tak je potem chcesz mieć?

Link to postu

może coś źle wymyślone mam ale nie chce dopuści do sytuacji aby sello stworzyło mi zamówinie ZK w subiekcie do transakcji która nie jest zgrupowana a czesto synchronizuje z subiektem aby zaaktulizować produkty w bazie sello a nie chce wtedy tworzyć zamówień

 

Jeśli tak się stanie, to po zgrupowaniu transakcji w Sello, pojedyncze zamówienia w Subiekcie są usuwane i tworzone jest w to miejsce jedno dla grupy. Czy tak się u Ciebie nie dzieje?

Link to postu

a jak mogę potem jeśli mam tą opcję wyłączoną recznie przekształcić grupe transakcji na dokumenty ZK w Subiekcie

 

Nie musisz włączać ponownie automatu do tworzenia dokumentu wstępnego.

 

Rozwiązanie o jakim piszesz mam u siebie zrobione.

 

W Sello: "Parametry wysyłania i odbierania => System sprzedaży" - tutaj mam włączone tylko "Synchronizuj towary" co 60 min (jeśli potrzebujesz, to można częściej).

 

Pozostałe opcje są wyłączone.

 

Kolejno, gdy w transakcja już zgrupujesz zakupy jednego klienta, to pod PPM masz "Dokument wstępny" (skrót CTR + D).

Tj ręczne wystawienie ZK, niezależne od włączonego/wyłączonego tworzenia dokumentu wstępnego w ustawieniach.

 

Tylko w ten sposób będziesz miał kontrolę nad tworzonymi ZK w SGT.

 

Oczywiście, żeby był tworzony ZK, to jeszcze w "Parametry / Zewnętrzy system sprzedaży", zakładka "DOKUMENTY" musisz w sekcji "Dokument wstępny" ustawić domyślny typ dokumentu jako "Zamówienie od klienta"  z rezerwacją lub bez wg uznania.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...