Skocz do zawartości

Szablon po nowemu, zakaz linkowania, co ze zdjęciami ?

Polecane posty

No właśnie nie da rady linkować zdjęcia, a wrzucanie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości to zabójstwo dla bazy danych w związku z tym mam kilka pytań i problemów.

 

1. W swojej ofercie mam półprodukty, dlatego w opisie znajduje się wspólny opis i zdjęcie. Jak to rozwiązać ?

2. Kiedy TS umożliwi podpięcie i przechowywanie zdjęć na dysku lokalnym/sieciowym ?

 

 

 

 

Link to postu

Tak, trzymanie zdjęć poza bazą to "kolejny" priorytet.

Obecnie w nowym opisie leję na zdjęcia, trzymam tylko jedno.

 

Głównie dlatego

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowe-zasady-dla-zdjec-w-galerii-i-w-opisie-YLlAAa2oXf7

 

Mam na wszystkich zdjęciach moje logo, a wiem ile czasu mi zajęło poprawianie tylko pierwszego zdjęcia, więc reszty nie mam zamiaru.

 

A co do Sello i zdjęć, to nie wiem czy to jest efektem zamierzonym ?

 

sello.jpg.b78a10bf782fe69ab60cd1326ee77f54.jpg

Link to postu
1. W swojej ofercie mam półprodukty, dlatego w opisie znajduje się wspólny opis i zdjęcie. Jak to rozwiązać ?

 

Jeśli opis jest ten sam, można go wrzucić do pola własnego globalnego. Zdjęcie musi być załączone do każdego towaru.

 

2. Kiedy TS umożliwi podpięcie i przechowywanie zdjęć na dysku lokalnym/sieciowym ?

Mamy w planach, w możliwie najbliższym terminie.

 

A co do Sello i zdjęć, to nie wiem czy to jest efektem zamierzonym ?

Nie. Pierwsze zdjęcie w sekcji się tak zachowuje bo edytor nie chce współpracować, ale to jest do poprawy.

Link to postu

Jeśli opis jest ten sam, można go wrzucić do pola własnego globalnego. Zdjęcie musi być załączone do każdego towaru.

 

Opis to pikuś, bo nawet mogę go wpisać bezpośrednio w szablon opisu, no ale brakuje właśnie tego zdjęcia, a dodawanie tego samego zdjęcia do każdego z towarów odpada, ponieważ:

 

- duplikowanie danych i rozrost bazy;

- brak możliwości zbiorczego dodania/usunięcia zdjęć do produktów

 

Mamy w planach, w możliwie najbliższym terminie.

 

potraktujcie to jak mega pilne, ewentualnie zróbcie możliwość podpięcia zdjęcia bezpośrednio w szablonie opisu aukcji.

 

Link to postu

baza się nie powiększy to taki mały +  ;)

 

ale problem zostaje gdyż jest to masa niepotrzebnej pracy, poza tym to my wskazujemy w której sekcji ma pojawić się konkretne zdjęcie.

 

Ja natomiast chciałbym zrobić uniwersalny szablon i np. w drugiej sekcji zamieścić wspólne zdjęcie i opis. Dlaczego? Ponieważ większość produktów zawiera jedno zdjęcie ale i są takie produkty gdzie zdjęć jest więcej.

 

Dlatego, wg. mnie musi być możliwość wrzucenia zdjęć bezpośrednio w szablon opisu, niezależnie od towaru.

 

Czy to jest do zrobienia ? (na kiedy ?  ;D)

Link to postu

Już kiedyś pisałem, jestem za wyrzuceniem zdjęć z bazy i trzymaniem ich na dysku lokalnie.

To taki mój głos w temacie, większość programów bazodanowych do zarządzania dodatkowo dokumentacjami na jakich pracowałem tak było zrobione i baza była malutka dodatkowo można było szybko sobie zdjęcia lub inne dokumenty przejrzeć przeszukać funkcjami widnowsa, czy nawet w folderze podejrzeć jako miniaturki windowsowe, oczywiście nie narzucam się, decyzja ostateczna po stronie ST.

Link to postu

Jest to do zrobienia, ale wymaga "przeorania" całych szablonów, bo wiele mechanizmów zakłada, że w szablonie nie ma zdjęć :). Więc tak na szybko nie dodamy tego.

 

Natomiast mamy pomysł na sięganie do zdjęć poprzez otagowanie ich - tak aby nadać znaczenie poszczególnym zdjęciom. To powinno ułatwić i dać nowe możliwości przy tworzeniu szablonów.

 

Zdjęcia będą wyrzucone poza bazę, niedługo temat będzie ogarnięty. Jeśli to się sprawdzi będzie można podobny mechanizm dołączyć też do opisów aukcji i maili.

Link to postu

Jest to do zrobienia, ale wymaga "przeorania" całych szablonów, bo wiele mechanizmów zakłada, że w szablonie nie ma zdjęć :). Więc tak na szybko nie dodamy tego.

 

Natomiast mamy pomysł na sięganie do zdjęć poprzez otagowanie ich - tak aby nadać znaczenie poszczególnym zdjęciom. To powinno ułatwić i dać nowe możliwości przy tworzeniu szablonów.

 

Zdjęcia będą wyrzucone poza bazę, niedługo temat będzie ogarnięty. Jeśli to się sprawdzi będzie można podobny mechanizm dołączyć też do opisów aukcji i maili.

Im dłużej czas tutaj jest zwlekany tym ciężej dokonać przejścia na allegro na nowe opisy.

 

Aktualnie chciałem przenieść wszystkie zdjecia z lokalnych plikow do subiekta gt i mialem nadzieje ze sello pobierze je bez problemu, jednak:

- sello pozostawiło 1 zdjecie, ktore bylo dodawane zawsze ręcznie

- czytam o wielu problemach z posiadaniem zdjec w sello i różnymi następstwami z ich kasowaniem

 

co teraz? W moim przypadku pomogloby aktualnie automatyczna możliwość pozbycia sie tego 1 zdjecia we wszystkich towarach. Czy jest jakas opcja, jesli nie to jak to wykonac? Czas nagli

Link to postu

Można usunąć wszelkie zdjęcia z towarów, ale od strony bazy danych - np używając programu serwisowego, wykonując poniższe polecenie SQL:

delete from it_itemPictures

 

A następnie w Subiekcie ponownie oznaczyć towary do serwisu aukcyjnego (wymusi to aktualizację towarów w Sello) i uruchomić w Sello synchronizację towarów.

Link to postu

Można usunąć wszelkie zdjęcia z towarów, ale od strony bazy danych - np używając programu serwisowego, wykonując poniższe polecenie SQL:

delete from it_itemPicture

 

A następnie w Subiekcie ponownie oznaczyć towary do serwisu aukcyjnego (wymusi to aktualizację towarów w Sello) i uruchomić w Sello synchronizację towarów.

 

Wystąpił błąd podczas wykonywania zapytania.
Szczegóły:
Invalid object name 'it_itemPicture'.
Stos wywołań:
  w System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection)
  w System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj)
  w System.Data.SqlClient.TdsParser.Run(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj)
  w System.Data.SqlClient.SqlDataReader.ConsumeMetaData()
  w System.Data.SqlClient.SqlDataReader.get_MetaData()
  w System.Data.SqlClient.SqlCommand.FinishExecuteReader(SqlDataReader ds, RunBehavior runBehavior, String resetOptionsString)
  w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReaderTds(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, Boolean async)
  w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method, DbAsyncResult result)
  w System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method)
  w System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader(CommandBehavior behavior, String method)
  w System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader()
  w Serwisant.SelloDatabase.ExecuteQuery(String query, Int32& affectedRows)
  w Serwisant.CustomCommandWindow.backgroundWorkerExecutingCommand_DoWork(Object sender, DoWorkEventArgs e)
  w System.ComponentModel.BackgroundWorker.WorkerThreadStart(Object argument)

 

prawidłowa komenda powinna wygladac chyba tak:

 

delete from it_ItemPictures

?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...