Skocz do zawartości

Wydruk dwóch stron na jednej kartce / Licencje na SUZ

Polecane posty

W pierwszym poście chciałbym przywitać się i Panowie (może też jakieś Panie) z InsERTu: nexo - dobra robota :)
Wolno trochę działa ten nowy Subiekt, ale jednak mocno usprawnia pracę, więc można zrobić łyka kawy, kiedy mieli wydruk choćby. Ale do rzeczy.

Czy istnieje możliwość drukowania dwóch stron wydruku (konkretnie chodzi mi o ZK, ale to pewnie bez znaczenia) na jednej kartce? Próbowałem ustawić na drukarce 2 strony na 1 kartce, ale dokument wysyłany jest w dwóch częściach i drukuje się i tak A5 na dwóch kartkach A4. Na edycji wzorca poległem, bo składa się z kilku części i wszystko się tragicznie rozjeżdża (oczywiście mam PRO).

Druga rzecz, która mnie dosyć męczy, to SUZ. Czy to naturalne, że zajmuje jedno stanowisko, kiedy jest zalogowany, czy to jakiś błąd? Pracujemy na 3 komputerach i tyle mamy też licencji. Jeden z nich jest stanowiskiem kasowym i na nim działa drukarka fiskalna. SUZ w sumie wcale nie jest mi potrzebny, ale nie zauważyłem, żeby się dało podpiąć drukarkę do jednego komputera z jego pominięciem (serwera). Czy jest rozwiązanie na taki problem?

No i jeszcze pytanie: takie różne problemy lepiej pisać w oddzielnych wątkach, czy nie ma tu znaczenia?
Gdzie mógłbym podrzucić listę sugestii/dziwnych rzeczy, które nie działają jak trzeba? Tutaj, czy na technicznym forum?

Link to postu

Chcemy dla detalicznych klientów drukować zamówienia. Jedno dla nas - mniejsze odróżnia się od faktur, drugie dla klienta - jakoś wolą mniejszą kartkę. Także drukowanie do i z Excela każdego zamówienia to słabe rozwiązanie...

No i oczywiście mniej papieru = eko :)

Edytowane przez Marcin Okrzos
Link to postu
20 godzin temu, Marcin Okrzos napisał:

No i jeszcze pytanie: takie różne problemy lepiej pisać w oddzielnych wątkach, czy nie ma tu znaczenia?
Gdzie mógłbym podrzucić listę sugestii/dziwnych rzeczy, które nie działają jak trzeba? Tutaj, czy na technicznym forum?

Witamy!

Lepiej pisać w osobnych wątkach i odpowiednio dostosowanych do tematu. Np. wydruki, są w Sprawach technicznych, SUZ w sumie też, coś nie działa w Subiekcie, to w dziale Subiekt itp. Pod nazwami działów są opisy. Co do sugestii, to tak, piszemy je tutaj, InsERT nie zostawia raczej żadnej bez odpowiedzi - odpowiedzi to: "nie mamy w planach", "zapisaliśmy sugestię", "zaplanowane do wersji 954, na wiosnę 2086 roku" ;) To ostatnie w formie żartu, gdyż często jest tak, że nasz ustawodawca tak miesza w prawie, że chłopaki zamiast rozbudowywać system, to bawią się w rozgryzanie co posłowie mieli na myśli, wprowadzając w nocy nową ustawę :(

Link to postu
Dnia 16.03.2018 o 09:03, Radomił Ząbik napisał:

odpowiedzi to: "nie mamy w planach", "zapisaliśmy sugestię", "zaplanowane do wersji 954, na wiosnę 2086 roku" ;) To ostatnie w formie żartu, gdyż często jest tak, że nasz ustawodawca tak miesza w prawie, że chłopaki zamiast rozbudowywać system, to bawią się w rozgryzanie co posłowie mieli na myśli, wprowadzając w nocy nową ustawę :(

Szkoda, że tu postów nie można like'ować jak na facebook'u :D:D Bardzo celne uwagi :D Rzeczywiście ostatnie aktualizacje dotyczą w głównej mierze zmian prawnych ;/ Szkoda, ale rzeczywiście Panowie mają zapewne pełne ręce roboty :)

 

Odnośnie wydruków 2x na a4 ... U nas również przydałaby się taka opcja ...

Link to postu
16 godzin temu, Karol Rompkowski napisał:

Szkoda, że tu postów nie można like'ować jak na facebook'u :D:D Bardzo celne uwagi :D Rzeczywiście ostatnie aktualizacje dotyczą w głównej mierze zmian prawnych ;/ Szkoda, ale rzeczywiście Panowie mają zapewne pełne ręce roboty :)

Na pocieszenie, wersja 20sta, czyli Wiosenna, w okolicach maja, będzie miała coś nowego :D

16 godzin temu, Karol Rompkowski napisał:

Odnośnie wydruków 2x na a4 ... U nas również przydałaby się taka opcja ...

Sobie tak debatowaliśmy z moim współpracownikiem, który u nas zajmuje się wzorcami wydruków, że można by spróbować zrobić wzorzec w wersji poziomej, a drukowanie dwóch na jednej stronie obejść sterownikiem drukarki, który często ma takie łączenie - trzeba by wtedy drukować dwie kopie :P

Link to postu
Dnia 3/15/2018 o 12:28, Marcin Okrzos napisał:

Druga rzecz, która mnie dosyć męczy, to SUZ. Czy to naturalne, że zajmuje jedno stanowisko, kiedy jest zalogowany, czy to jakiś błąd? Pracujemy na 3 komputerach i tyle mamy też licencji. Jeden z nich jest stanowiskiem kasowym i na nim działa drukarka fiskalna. SUZ w sumie wcale nie jest mi potrzebny, ale nie zauważyłem, żeby się dało podpiąć drukarkę do jednego komputera z jego pominięciem (serwera). Czy jest rozwiązanie na taki problem?

SUZ nie zajmuje stanowiska, licencji. Jest usługą systemową, czyli pracuje w tle.

SUZ musi być zainstalowany na każdym komputerze, do którego fizycznie jest podłączone urządzenie, gdyż w nim zawarte są sterowniki wszystkich urządzeń. Subiekt nexo nie ma żadnych sterowników, przy komunikacji z urządzeniem korzysta z SUZ.

 

Link to postu

Pomógł standardowo... restart. Normalnie w tygodniu usypiamy komputery/same to robią, a na weekend normalnie wyłączamy. 

Ale problem na prawdę tak wyglądał. 3 programy uruchomione - SUZ nie startuje, zmiana użytkownika (w SUZ) na tego samego, który jest zalogowany w Subiekcie akurat na tym komputerze nic nie daje, a kiedy wyłączy się jeden z programów SUZ startuje, drukują się paragony, ale jedna osoba zostawała bez Subiekta, bo wyczerpany limit aktywnych stanowisk.

Możliwe, żeby nexo miało problem ze stanem uśpienia? (Win 7 Pro 64 bit)

Cytat

Sobie tak debatowaliśmy z moim współpracownikiem, który u nas zajmuje się wzorcami wydruków, że można by spróbować zrobić wzorzec w wersji poziomej, a drukowanie dwóch na jednej stronie obejść sterownikiem drukarki, który często ma takie łączenie - trzeba by wtedy drukować dwie kopie

W sumie czy poziomo, czy pionowo, to nie ma większego znaczenia, bo pewnie i tak kopia drukowałaby się, jako oddzielny dokument, a tego sterownik nie wychwyci.

Myślałem w sumie o napisaniu sterownika wirtualnej drukarki, który "łapał" by pliki (akurat dla danego wzorca wydruku ustawić tą drukarkę) i łączył w jeden dokument, a potem drukował w dowolnej konfiguracji na prawdziwej drukarce (np. KP, WZ na drugiej stronie, czy w dupleksie). No... Tylko nie mam tyle czasu na C#, żeby to zrobić, a poza tym to droga trochę na około.

Edytowane przez Marcin Okrzos
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...