Skocz do zawartości

Powielanie aukcji w Sello z poziomu bazy

Polecane posty

Witam.

Pytanie głownie do Bartka :), ale jak ktoś będzie wiedział, to też bardzo dziękuję za pomoc.

Czy jest jakiś prostszy sposób powielenia aukcji niż poprzez zapytanie "INSERT"  do każdej z zależnych tabel?

Tak na pierwszy rzut oka, u nas byłyby to tabele:

(główna)

[dbo].[au__Auction] 

(powiązane)

[dbo].[au_Allegro]

[dbo].[au_CategorySpecific]

[dbo].[au_Enhancement]

[dbo].[au_Payment]

[dbo].[au_Picture]

[dbo].[au_Shipping]

 

Link to postu

Wystaw ponownie w sklepie jest bardzo dobrą opcją, jednak nie w tym konkretnym przypadku :).

Liczba aukcji jest znaczna, natomiast nie jest konieczne powielenie ich wszystkich. Jakby człowiek miał to robić "ręcznie", to zajęłoby mu to sporo czasu.

Chcielibyśmy aby skrypt powielił te aukcje, które są potrzebne, a następnie już samo Sello je wystawiło w serwisie.

Jeżeli nie da się prościej to szkoda, ale mam nadzieję, że wszystko się uda :).

Link to postu
  • 2 lata później...

Troszkę odbiegając od tematu: aktualnie chcę przestawić czas trwania we wszystkich aukcjach na "do wyczerpania". Mam przed sobą jakieś 15 tys aukcji i czy można jakoś to zautomatyzować poza robotą "Powiel, zakończ, wystaw". Oczywiście pewnie da się stworzyć jakiegoś robaczka, który zrobi to sam, jednak brak mi umiejętności.

Drugą sprawą jest to że gdy powielam 453 aukcje to przy pobieraniu ofert ta liczba rośnie do kilku tysięcy. To jakiś błąd czy tak powinno być i po co?

Pozdrawiam Dominik

 

 

sello.png

Link to postu
17 godzin temu, Dominik Heidemann napisał:

chcę przestawić czas trwania we wszystkich aukcjach na "do wyczerpania"

W Sello takiej możliwości nie ma, nie wiem też czy w ogóle Allegro dopuszcza takie zmiany. Jeśli dopuszcza, to być może przez panel Allegro da się to zrobić.

17 godzin temu, Dominik Heidemann napisał:

gdy powielam 453 aukcje to przy pobieraniu ofert ta liczba rośnie do kilku tysięcy. To jakiś błąd czy tak powinno być i po co?

Liczba wskazana w okienku to nie jest liczba aukcji do pobrania a liczba zadań wchodzących w skład zlecenia pobrania danych. Zadanie aktualizacji danych aukcji może generować kolejne podzadania do wykonania, np pobranie zdjęć, aktualizacja kategorii, aktualizacja parametrów specyficznych. Tak więc, jest to jak najbardziej poprawne zachowanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...