Skocz do zawartości

Automatyzacja wystawiania aukcji z nowym opisem

Polecane posty

Dzień dobry, 

Uruchomiamy sprzedaż na allegro za pomocą programu Sello.

Wszystkie dane niezbędne do wystawiania aukcji mamy w Subiekcie (zdjęcia, opis, poziom cenowy) Produkty są z Subiekta są powiązane z aukcjami w Sello. I do tego momentu wszytko jest git. 

Mamy problem dotyczący wystawiania aukcji z szablonów.  Czy jest jakaś instrukcja jak zrobić to poprawnie ? 

Chcę zaznaczyć np. 50 towarów i wystawić z jednego szablonu korzystając ze zdjęć, ceny i opisów z Subiekta. Nie zaciągają nam się zdjęcia i opisy. 

Proszę o wyrozumiałość - pierwszy raz korzystamy z tego programu. 

 

 

Link to postu

Trafiliście na okres przejściowy, gdyż Sello wprowadziło już obsługę NO (nowych opisów) allegro, ale w przyszłym tygodniu ma wyjść Sello 1.26 z poprawkami i modyfikacjami dotyczącymi wystawiania aukcji z NO na podstawie również szablonów. Sugeruję poczekać, bo możecie wykonać tę samą pracę 2-krotnie. Teraz (choć jest możliwe wystawienie aukcji z szablonu) i po nowej wersji Sello (mogą być poprawki, tego nie wiem, które zmienią sposób pracy czy jakieś szczegóły, tu musiał by się wypowiedzieć @Bartosz Rosa z ST).

 

 

8 godzin temu, Bartosz Formela napisał:

Chcę zaznaczyć np. 50 towarów i wystawić z jednego szablonu korzystając ze zdjęć, ceny i opisów z Subiekta. Nie zaciągają nam się zdjęcia i opisy.

Tutaj masz na myśli to, że zdjęcia i opisy nie przeszły z subiekta (jaki subiekt? GT czy NEXO?) do Sello? czy też nie przeszły z towarów w Sello do przygotowanej aukcji?

Oczywiście Sello najnowsze? 1.25.2?

Link to postu

A co wpisujesz do szablonu opisu? Aukcja tworzy się (p. niżej) z danych pobranych do aukcji wg parametrów ustalonych w tym miejscu. Do szablonu opisu możesz dodać dane z towaru przy pomocy menu z lewej strony:

SO.PNG.7e08c16aff58b8cfc08ba7a744cbbb59.PNG

 

PS

Gotowa aukcja do wystawienia składa się z (stosując nazewnictwo z Sello):

DANE TOWARU z TOWARÓW w SELLO (gdzie są dane z np. Subiekta, pól własnych lub ręcznie dodanych zdjęć) + DANE Z SZABLONU OPISU (wzorzec graficzny) + DANE Z SZABLONU (parametry aukcji) = AUKCJA GOTOWA DO WYSTAWIENIA

 

PS2

Do SZABLONU z którego wystawiasz aukcję z sekcji TOWARY dodajesz SZABLON OPISU:

SO2.PNG.fdbbc558b8cb37e30e355e1936cbe8eb.PNG

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Formela napisał:

Doszedłem do tego ale nie wiem jak wstawić to do "sekcji" w NO.

Próbowałem w taki sposób [TOWARY::Symbol]

 

Przed chwilą edytowałem mój post - zobacz PS2, czy to zrobiłeś? Może pokaż jak wygląda Twój szablon opisu?

Co to jest to w "to do sekcji"?

Link to postu
9 minut temu, Bartosz Formela napisał:

SZABLON OPISU jest konieczny ?

Jest też opcja OPIS WŁASNY z możliwością edycji - możesz zmienić w SZABLONIE (wtedy nie dodajesz SZABLONU OPISU) i stworzyć odpowiednie sekcje. Ale jeśli masz proste aukcje to SZABLON OPISU możesz stworzyć 1 raz i będzie pasował do każdego SZABLONU (to wg mnie mniej pracy). SZABLONÓW za to będziesz miał pewnie więcej jeśli aukcje różnią się kategorią, parametrami etc...

Wg mnie sposób z SZABLONAMI OPISU jest najoptymalniejszy, ale każdy ma swoją metodykę pracy...

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Dodatkowo wykorzystanie szablonów opisów daje tę możliwość, że można zbiorczo podmienić wygląd opisu w szablonach aukcji. Jeśli dojdzie Wam powiedzmy nowa sekcja lub zdjęcie to cała zmiana dla 100 szablonów zajmie 30s a nie 3 dni :).

Można przyjąć zasadę, że im większa granulacja danych w towarze, tym większe możliwości automatyzacji i konfiguracji daje Sello a sporo rzeczy można wtedy zrobić o wiele szybciej.

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Formela napisał:

Zrobiłem tak jak radzicie i generalnie wszystko działa :-) 

 

Natomiast pojawiało mi się nowe pytanie dot. innego konta. Czy jest sposób aby zdjęcia z aukcji wgrać do Subiekta ? :-) 

Dziękuję. 

 

Z pomocą Sello nie ma. Pewnie ktoś musiałby jakiś programik napisać...

Link to postu

Powiązaliśmy aukcje i wszystko pięknie - synchronizator zakańcza aukcje, wszystko super. 

Natomiast 2 pytania:

1. Mamy zaznaczoną opcję "wznawiania aukcji po zakończeniu" (dotyczy starych aukcji wystawionych przez MS) - Synchronizator kończy aukcje, a MS wystawia ponownie. Czy jest jakaś zbiorcza możliwość odznaczenia tej opcji na aukcjach za pomocą Sello ? 

2. Czy SELLO ma możliwość  automatycznego wznawiania aukcji jeżeli dany produkt pojawił się na stanie ? 

Dziękuję. 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...