Skocz do zawartości

Włączanie serwera i sello o określonej godzinie

Polecane posty

Nawiązując do poradnika. punkt 9.2. c)

c) Dlatego dobrze jest główny komputer z Sello (serwer) restartować co jakiś czas. Można w bardzo prosty sposób ustawić automatyczne wyłączenie jak i włączenie komputera oraz programu Sello – szukać w Google jak wyłączyć komputer lub program o określonej porze dla konkretnego systemu Windows.

Jakich programów używacie, jak to najlepiej skonfigurować?

 

Link to postu

Ten punkt pokazuje, że nie wszyscy wiemy czym jest "serwer"... takie praktyki mogą bardziej zaszkodzić twojemu systemowi..

  • Serwer powinien stać 24/7
  • Mieć dysk z danymi w min raid 1
  • Mieć kopię zapasową baz co ileś minut
  • Harmonogram zadań dla operowaniu na poszczególnych programach 
  • Być na windows server / Linux lub w ostateczności na windows pro. NIE HOME.

U nas Sello chodzi 24/7, problem czasem pojawia się taki, że niestety z jakiegoś nieznanego nam powodu program potrafi się wysypać od tak. Nie wiem czym jest to spowodowane, czy brakiem obsłużonego wyjątku, czy kompatybilnością windowsa 10 z już starym frameworkiem.. 

Sugerowałbym jednak podejść do tego w taki sposób.

 

Sprawdzać czy uruchomiony jest proces Sello.exe co godzinę, jeśli nie, odpalać program. 

 

 

Link to postu
2 minuty temu, efiku napisał:

Ten punkt pokazuje, że nie wszyscy wiemy czym jest "serwer"... takie praktyki mogą bardziej zaszkodzić twojemu systemowi..

  • Serwer powinien stać 24/7
  • Mieć dysk z danymi w min raid 1
  • Mieć kopię zapasową baz co ileś minut
  • Harmonogram zadań dla operowaniu na poszczególnych programach 
  • Być na windows server / Linux lub w ostateczności na windows pro. NIE HOME.

U nas Sello chodzi 24/7, problem czasem pojawia się taki, że niestety z jakiegoś nieznanego nam powodu program potrafi się wysypać od tak. Nie wiem czym jest to spowodowane, czy brakiem obsłużonego wyjątku, czy kompatybilnością windowsa 10 z już starym frameworkiem.. 

Sugerowałbym jednak podejść do tego w taki sposób.

 

Sprawdzać czy uruchomiony jest proces Sello.exe co godzinę, jeśli nie, odpalać program. 

 

 

A co to wnosi do tematu . Możesz użyć odpowiednich komend aby zamknąć sello i pozostałe automaty . Wymusić restart i uruchomić ponownie system  oraz odpalić sello . Co do kopi zapasowych masz racje , ludzie dzielą się na dwa typy osób > na te które je robią i na te które będą je robić .  Co do pracy 24/7 server na windowsie nie jest przystosowany do takiej ciągłej pracy . Dodam że sello również u nas potrafi się wysypać od tak , wyłączyć itd .  W naszym serverze siedzi 32 GB RAM - Pełny SQL Serwer  - Dyski SSD w RAID  - i mimo moim zdaniem wydajnej konfiguracji jeżeli nie zrestartuje go conajmniej 2 razy w tygodniu to nie da się żyć ... 

 

Link to postu

To ja Ci powiem, że u nas WinSrv 2012 działa 24/h/7/365 dni i nie ma problemu z pracą ciągłą od 4-ch lat (Serwer Dell). Reset robimy tylko wówczas gdy aktualizacje windowsa tego wymagają. Mamy na nim również inne usługi uruchomione i z tego względu nigdy nie resetujemy fizycznie serwera.

Normalnie mamy ustawione w harmonogramie wyłączanie sello o 23.59 i ponowne uruchamianie o 3.00. I tak to sobie śmiga już długi czas. Czasami jeszcze trzeba zresetować serwer sql jak sello zostawi jakieś blokady.

Link to postu

 

1 godzinę temu, 4S_MARKET Daniel napisał:

A co to wnosi do tematu . Możesz użyć odpowiednich komend aby zamknąć sello i pozostałe automaty . Wymusić restart i uruchomić ponownie system  oraz odpalić sello . Co do kopi zapasowych masz racje , ludzie dzielą się na dwa typy osób > na te które je robią i na te które będą je robić .  Co do pracy 24/7 server na windowsie nie jest przystosowany do takiej ciągłej pracy . Dodam że sello również u nas potrafi się wysypać od tak , wyłączyć itd .  W naszym serverze siedzi 32 GB RAM - Pełny SQL Serwer  - Dyski SSD w RAID  - i mimo moim zdaniem wydajnej konfiguracji jeżeli nie zrestartuje go conajmniej 2 razy w tygodniu to nie da się żyć ... 

 

Wnosi to, żeby odradzać restartowanie serwera który ma jakąś spełniać funkcję gdyż tak skraca się jego żywotność - jeśli musisz resetować serwer przez jedną aplikację to powinno się zapalić czerwone światełko nad głową, że gdzieś coś jest albo źle skonfigurowane, albo uprawnienia nie są odpowiednio przypisane.

Serwer na windowsie potrafi pracować 24/7, kwestia znajomości systemu i odpowiedniej konfiguracji - that's all.

Również mam 32 GBramu z czego 19GB zajmują vmki w hyper-v :) 

@kaczor +1  mam tak samo :> 

To ja już nie odbiegam od tematu, autor przynajmniej ma do rozważania kilka opcji a nie jedną słuszną.  

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

@marbie B Chcesz go regularnie restartować? Ja robię restart tylko wtedy jak mam jakieś problemy i robię to ręcznie poprzez SSMS. Jak się zalogujesz to prawoklik na instancji i jest restart. Tylko wcześniej zamykamy wszystkie końcówki, aby coś się nie posypało

Natomiast codziennie o północy zamykam sello i uruchamiam o 2.00 aby na rano wszystko było ściągnięte. Praca non stop niestety wywala błędy (coś z przepełnieniem pamięci prawdopodobnie)

 

Link to postu
11 minut temu, Kaczor . napisał:

@marbie B Chcesz go regularnie restartować? Ja robię restart tylko wtedy jak mam jakieś problemy i robię to ręcznie poprzez SSMS. Jak się zalogujesz to prawoklik na instancji i jest restart. Tylko wcześniej zamykamy wszystkie końcówki, aby coś się nie posypało

Natomiast codziennie o północy zamykam sello i uruchamiam o 2.00 aby na rano wszystko było ściągnięte. Praca non stop niestety wywala błędy (coś z przepełnieniem pamięci prawdopodobnie)

 

Dzięki za info. Podsumowując.

Serwer - restart tylko w przypadku wystąpienia problemu.

Sello - wylogowujesz się i logujesz od nowa, bez wyłączania programu. Czy restart Sello + logowanie?

Mam do zalogowania 2 bazy. Jak to zrobić?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...