Skocz do zawartości

PACZKOMATY SHIPX - dublowanie paczek?

Polecane posty

Miałbym prośbę do tych, którzy wysyłali dzisiaj paczki przez ShipX. Czy możecie zalogować się do managera InPostu i zobaczyć, czy paczki nie są zdublowane? Przy drukowaniu protokołu dla kuriera, zauważyłem, że u mnie tak jest. Paczki są stworzone podwójnie. Teraz wieczorem 1 część (z protokołu) jest odebrana a 2 część (której nie wrzuciłem na protokół) są jako: "Utworzę zlecenie odbioru". Aha, paczki są zdublowane ale każda z nich ma swój unikalny nr, tak jakby były stworzone po 2x na tego samego klienta...

Nie wiem, co się stało, ale jak na razie jedynym wyjaśnieniem jest to, że dwa razy wywoływałem opcję synchronizacji (Dostawcy paczek). Akurat dzisiaj było 2x, bo późno zaczęliśmy pakować, i poszło wszystko rano i ok. 11-tej. Normalnie synchro idzie u nas kilka (naście) razy dziennie. Mam nadzieję, że to przypadek, a nie błąd integracji...

Napiszcie jak u Was, to będę wiedział, gdzie szukać problemu.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Pierwsze paczki (zdublowane):

Odczytywanie listy paczek do utworzenia w systemie zewnętrznym paczkomaty.pl

Tworzenie paczek w systemie zewnętrznym paczkomaty.pl

 

Paczki, których nr pojawiły się w sello:

Odczytywanie listy paczek do utworzenia w systemie zewnętrznym paczkomaty.pl

Tworzenie paczek w systemie zewnętrznym paczkomaty.pl

Odczytywanie listy paczek do odebrania statusów w systemie zewnętrznym paczkomaty.pl

Odbieranie statusów paczek w systemie zewnętrznym paczkomaty.pl

 

I już chyba sobie przypomniałem, co robiłem (co mogło by ew. wyjaśnić inny wątek, że komuś nie pojawiły się nr nadania). Mianowicie "Pierwsze paczki" zostały zsynchronizowane z błędnie podpiętym "InPostem", zdaje się, że sello dało jakiś błąd, pewnie o braku synchronizacji statusów... (ale nie ma tego w pełnym raporcie, chyba to był jakiś dymek). W związku z tym, że nie pojawiły się nr, usunąłem te paczki z Paczek, zmieniłem dostawcę i ponownie zrobiłem synchro, wtedy pojawiły się nr nadania. Dopiero przy drukowaniu potwierdzenia okazało się jw. Pewnie pierwsza próba synchro, z niewłaściwym dostawcą w paczce, stworzyła paczki w Man. InPostu, ale nie pobrała do Sello nr nadania... Może to działanie wynika z powodu dodania nowego dostawcy (PM)...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...