Skocz do zawartości

nowy opis aukcji- jak szybko zmienić w kilku aukcjach

Polecane posty

Witam.

Jak wam się udało szybko zmienić opisy w allegro. Robiliście to z programu sello czy bezpośrednio w allegro.

Widze że Allegro wprowadziło dość szybką zmianę opisu tylko trzeba w każdą aukcje edytować i nie wiem czy taka zmiana nie będzie się "gryzła" ze sello w przyszłości.

Proszę o pomoc lub link do poruszanego wcześniej wątku.

Dzięki.

Link to postu

Zmiana się nie 'pogryzie' z Sello. Po zmianie na allegro pobierzesz nowy opis do sello (w aukcjach trwających).

A przez Sello to tu opisano dokładniej:

https://www.sello.pl/2018/04/24/sello-1-26/

jeśli masz szablony w sello to powinno pójść szybko z ich edycją i praca przyda się na przyszłość.

 

Link to postu
Dnia 25.05.2018 o 14:38, Krzysztof Pilarczyk napisał:

i nie wiem czy taka zmiana nie będzie się "gryzła" ze sello w przyszłości.

Nic złego się nie stanie. Ale jeśli ktoś generuje opisy w Sello z poziomu towarów, to jednak dobrze to wszystko poprawić w towarach i przystosować szablon z nowym opisem. Daje to możliwość aktualizacji aukcji w każdym momencie, np po zmianie jakichś danych w towarze. Jeśli opisy aukcji są i tak tworzone ręcznie to konwerter Allegro jest dobrym rozwiązaniem. Potem wystarczy w Sello pobrać pełne dane dla tych transakcji i kolejne aukcje można już powielać przez Sello.

Link to postu

a proszę mi jeszcze napisać że jeśli mam w subiekcie pozycję (towar) np. PIŁKA DO GRY, i pod daną pozycją mam wystawione trzy aukcje jak np Piłka do Nogi, Piłka do Koszykówki czy Piłka Siatkowa to czy nadal jest dobrym rozwiązaniem podpiąć opis towaru z subiekta do danej aukcji Allegro?

Link to postu

Nie wiem czy zrozumiałem intencję Twojego pytania, ale jeden opis do trzech różnych aukcji musi być ogólny, bez szczegółów. Jeżeli tak zrobisz, to w każdej aukcji będziesz mieć ten sam.

Natomiast jeżeli każda aukcja ma mieć inny opis, to lepiej wykorzystać pola własne w sello.

Link to postu

Po prawej stronie jest funkcja Usuń zdjęcia

image.png.74143865ba79b9be74e3b106382433d4.png

Powoduje ona usunięcie wszystkich zdjęć z towarów. Następnie w Subiekcie należy wybrane towary oznaczyć ponownie Do serwisu aukcyjnego co spowoduje, że przy synchronizacji towarów Sello ponownie zaciągnie zdjęcia z Subiekta (jeśli w parametrach systemu sprzedaży jest synchronizacja zdjęć za każdym razem).

Można również usunąć z towarów wybrane zdjęcie lub zdjęcia - zaznaczając je na dolnym podglądzie zdjęć i usuwając.

Link to postu
10 minut temu, siwydtp napisał:

u mnie nie ma usunuń zdjecia w zakldce przygotowane - zminay zbiorcze-zdjecia, ale jest opcja importuj z towaru ostatnie zdjecia - i podmienia

Fakt, dopiero teraz sprawdziłem i u mnie także nie ma funkcji usuwania zdjęć (sprawdzone na 1.26.1 i 1.26.2)

 

Edit

ale Bartek napisał o ponownym oznaczeniu Do serwisu aukcyjnego więc dotyczy to zmian zbiorczych wykonywanych bezpośrednio na towarach. (nie na auckajch)

Edytowane przez Alwin Kolano
Link to postu
1 godzinę temu, siwydtp napisał:

wszedłem w towary

 

8 minut temu, siwydtp napisał:

u mnie nie ma usunuń zdjecia w zakldce przygotowane

No to chodzi o usuwanie zdjęć z towarów czy z aukcji? W towarach jest taka funkcja w aukcjach nie ma, bo jest to związane z wieloma ograniczeniami. Po zmianie zdjęć w towarach można je ponownie wczytać do aukcji wywołując funkcję zastąp wszystkie.

image.png.e8f7d5947e5f85f9158423296ae997bf.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...