Skocz do zawartości

Wznawianie aukcji - SELLO - Allegro

Polecane posty

Tak wiem, nie da się w sello ustawić dla zwykłej aukcji kup teraz wznawiania.

 

Na stałe ok 2000 aukcji sklepowe i kup teraz,

 

Moje pytanie bo nie mogę nigdzie odszukać a poradniki co do szablonów etc. dotyczą jeszcze starych szablonów aukcji z html-em.

1. Jak radzić sobie z ponownym wystawianiem aukcji (obecnie wchodzę w zakończone, zakres dat kalendarzyk która godzina i zaznaczam wystaw ponownie) - jednakże bardzo często się dublują i tak na dzień dzisiejszy robi się bajzel, mam na chwilę obecną po 10x zdublowane aukcje. Może jest jakiś filtr który można włączyć aby widział tylko po 1 takim samym tytule aukcji, albo gdzieś w ustawieniach "nie wysyłaj jeżeli tytuł aukcji jest taki sam/aukcja z tym tytułem/nazwą już istnieje".

 

2. Czy jak stworzę aukcję z synchronizacją w subiekcie ilości oraz zakończenia aukcji, następnie przez allegro włączę wznawiaj z pełną pulą przedmiotów, sello będzie pilnować stanów magazynowych po odnowieniu aukcji, jeżeli tak czy nie będzie się zapętlać w momencie kiedy braknie towaru (allegro wznowi - sello wyłączy).

 

3. Szukam już któryś dzień rozwiązań partnerskich aby był moduł wznawiania aukcji w sello - czy jest coś takiego już?

 

Prosiłbym o poradę jak to robić aby miało to ręce i nogi na swoim miejscu, opiszcie jak Wy to robicie.

 

 

Link to postu

Wystawianie do wyczerpania jest OK, ale i tak takie aukcje mogą się kończyć (jeśli ktoś nie ma szybkiego dostępu do towaru) i kontrola wystawiania jest czasem potrzebna.

@Jakub Moś A nie pomogło by Ci np. wejście w zakładkę TOWARY i ustawienie listy na: niewystawione na... (koncie) / o stanie niezerowym z rezerwacją / powiązane z systemem sprzedaży: tak ?

Przy aukcjach trwających połączony w ww. towarami masz dokładną listę nie wystawionych przedmiotów.

Jeśli  dodatkowo posługiwał być się szablonami w Sello to z tego miejsca organizujesz b. łatwe wystawianie dwoma klikami...

Link to postu

Problem polega w towarze, ponieważ są to części zamienne i np. towar A jest wystawiany np. z 10 tytułami - ponieważ np. pasuje do ok 400 modeli, a wiecie jacy są klienci, tym bardziej że branża jest dość specyficzna, a detalista czasem nie ma pojęcia jak dana część/podzespół się nazywa technicznie.

 

Chyba że w zakładce Towary powielać te produkty (rozumiem że te kopie produktów są tylko na potrzeby sello i nie przeniosą się do subiekta). - w ten czas jest to jakieś wyjście - proszę o info.

Link to postu

Jedynie pomogło by chyba stworzenie kompletów w Subiekcie (składających się z podstawowego towaru w odpowiednich ilościach) i zaznaczenie do wystawiania w Sello tych kompletów a nie głównego towaru. W takiej sytuacji przed wystawieniem dok. końcowych należy w Subiekcie skompletować taki komplet / zestaw.

Link to postu

W subiekcie mamy prawie 70tyś pozycji i w nim to już nie chce mieszać ;).

 

Proszę o informację jeszcze czy jeżeli jest ustawione do wyczerpania zapasów, a towar przychodzi/odchodzi będzie sello sobie pilnować stanu czyli jak dojdzie towar to zwiększy stan/lub zakończy aukcję przy minimalnym stanie?

 

Czy jest planowana jakaś wzmianka nad filtrami lub mechanizmem wysyłania aukcji aby się nie dublowały?

 

MARCIN e-kupowanie.pl

@Jakub Moś A nie pomogło by Ci np. wejście w zakładkę TOWARY i ustawienie listy na: niewystawione na... (koncie) / o stanie niezerowym z rezerwacją / powiązane z systemem sprzedaży: tak ?

 

- pomaga ale jest to trochę pracochłonne bo jak pisałem wcześniej towar A jest wystawiony np. pod 3-10 tytułami, więc jest to wchodzenie do każdego produktu, w produkcie jest historia aukcji, zaznaczanie i wystawianie ponownie :(.

 

Mechanizm porównywania tytułów aukcji by bardzo pomógł ;), bo zamiast klikać każdy produkt można by było wykorzystać "zakończone" czy "wszystkie aukcje" (jest tam możliwość na podgląd stanu magazynowego, bo tak robiłem wcześniej, tylko jest problem z powielającymi się tytułami :()

 

 

 

 

 

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie wznawiania aukcji.

Po aktualizacji do nowej wersji sello 1.28.1 w aukcjach trwających wszystkie aukcje w zakładce "specyficzne" mają oznaczone "wznawianie oferty po stronie allegro" -> Po zakończeniu wystaw ponownie ofertę z pełnym zestawem przedmiotów. Czy jest jakaś zmiana zbiorcza wyłączająca tą opcję w aukcjach przygotowanych chociaż, ponieważ klikając wystaw ponownie, również ta opcja jest oznaczona, choć w ofercie na allegro jest to odznaczone.

Link to postu

Tak jest to wersja 1.28.1. Poprzedniej nawet nie instalowaliśmy.

Część ofert, zanim się zorientowałem niestety wystawiłem ponownie do allegro z włączonym oznaczeniem o którym pisałem, lecz weryfikując i chcąc zmienić na poprawną opcję okazało się że w allegro jest wszystko ok i ta opcja nie jest włączona na szczęście. Lecz mimo wszystko jest to dość mylące.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...