Skocz do zawartości

Błąd aktualizacji bazy danych Błąd 80040E14

Polecane posty

Witam,

niestety nie mogę zrobić aktualizacji bazy danych, miejsce na dysku niby jest ( przy okazji gdzie znajdę program archiwizator dla sello ? )

Dodam że mam pełnego SQL

Taki błąd mam z log, proszę o pomoc:

Aktualizacja podmiotu: xxxxx z wersji: 1.250 do wersji: 1.27.0.2593 dnia: 2018-06-27
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.250_1.260.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:


if exists (select * from dbo.sysobjects where id = object_id(N'PK_sl_User'))

ALTER TABLE [sl_User]

    DROP CONSTRAINT [PK_sl_User]


Błąd 80040E14: The constraint 'PK_sl_User' is being referenced by table 'cs__Customer', foreign key constraint 'FK_cs__Customer_sl_User'.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: The constraint 'PK_sl_User' is being referenced by table 'cs__Customer', foreign key constraint 'FK_cs__Customer_sl_User'.

 

Edytowane przez mobisoft
Link to postu
10 godzin temu, mobisoft napisał:

gdzie znajdę program archiwizator dla sello ?

Moduł archiwizacji jest wbudowany w Sello. Przy uruchamianiu programu trzeba przytrzymać klawisz Ctrl i jest tam opcja dearchiwizacji. Archiwizacja dostępna jest z menu Sello > Narzędzia > Archiwizacja.

Czy przy aktualizacji tej bazy za pierwszym razem wystąpił jakiś inny problem? Baza wygląda jakby była już zaktualizowana do wersji 1.27 - jeśli wystąpiły problemy przy pierwszej aktualizacji, możliwe, że aktualizacja nie przeszła całkowicie lub nie została odświeżona wersja bazy i Sello próbuje ją ponownie aktualizować.

Jeśli tak było, to proszę za pomocą SQL Server Management Studio wejść we właściwości bazy i na zakładce Extended Properties sprawdzić wartość pola dbver

 

image.png.397934f871c24f6826b6a3aecdf08d25.png

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, na samym początku wyskoczył ten błąd. Co do aktualizacji bazy to raczej się ona nie zaktualizowała ponieważ dzisiaj aby móc pracować przeinstalowałem tylko sello na starszą wersję i normalnie wszystko działa. Po południu spróbuję jeszcze raz zainstalować nowe sello i zrobić aktualizację bazy danych.5b349d7d88b00_Beztytuu2.png.2a5c3d471b51ea6d366acdccf5f296b2.png

Link to postu

Bywa, że starsze wersje będą działać (do czasu) z bazami z wyższej wersji. Zazwyczaj nowe pola dochodzą do tabel i ich obecność nie zakłóca pracy poprzednim wersjom. W razie czego można ustalić czy baza się skonwertowała czy nie po dokumentacji zmian bazy pomiędzy wersjami.

Link to postu

Jednak potrzebuje pomocy nic nie da się zrobić. Próbowałem instalować Sello 1.26.2 i również aktualizacja bazy danych się nie powiodła. Poniżej błąd jaki znajduje się w logu.

Aktualizacja podmiotu: mobisoft_blo_pl_nowa z wersji: 1.250 do wersji: 1.26.2.2586 dnia: 2018-06-30
Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.250_1.260.enc
Nie powiodło się wykonanie polecenia:


if exists (select * from dbo.sysobjects where id = object_id(N'PK_sl_User'))

ALTER TABLE [sl_User]

    DROP CONSTRAINT [PK_sl_User]


Błąd 80040E14: The constraint 'PK_sl_User' is being referenced by table 'cs__Customer', foreign key constraint 'FK_cs__Customer_sl_User'.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: The constraint 'PK_sl_User' is being referenced by table 'cs__Customer', foreign key constraint 'FK_cs__Customer_sl_User'.
Przywrócenie podmiotu powiodło się.

 

 

blad2.png

Link to postu

W takim razie za pomocą programu serwisowego lub Sql Server Management Studio trzeba zweryfikować strukturę bazy. Poniżej polecenia które pomogą to sprawdzić

select cs_AnonimisedByUser, cs_AnonimisationDate from cs__Customer

Czy polecenie to zwraca błąd czy jakieś dane (w tym NULL)?

Link to postu

To oznacza, że baza jest zaktualizowana.

Wpisz w Extended Properties w atrybucie dbver 1.270 zamiast 1.250 i zapisz ustawienia. Baza powinna się normalnie uruchomić na Sello 1.27.

 

image.png.8b7fcd80445a8e45cbc77f7daa05a9dc.png

P.S. Inne osoby przestrzegam, aby nie robić takich modyfikacji na własną rękę. Każdy podobny przypadek musi być rozpatrzony indywidualnie.

Link to postu

Ten sam problem lub podobny nie moge przeprowadzić aktualizacji bazy na samym początku od razu dostaje błąd..

 

przy 

select cs_AnonimisedByUser, cs_AnonimisationDate from cs__Customer

 

dostaje takie coś:

Msg 207, Level 16, State 1, Line 2
Invalid column name 'cs_AnonimisedByUser'.
Msg 207, Level 16, State 1, Line 2
Invalid column name 'cs_AnonimisationDate'.

 

dbver mam 1.250

wer mam 1.25.0

 

aktualizuje do wersji sello 1.28.0

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...