Skocz do zawartości

Sello nie pobiera wszystkich towarów z subiekta

Polecane posty

witam,

borykam się ostatnio z problemem zaimportowania produktów z subiekta do sello.

W subiekcie mam ponad 7000 produktów które mają znacznik do serwisu aukcyjnego a sello pobiera tylko 2447 produktów i za żadne skarby nie chce ściągnąć innych.

odznaczenie do serwisu aukcyjnego i ponowne zaznaczenie w subiekcie nic nie daje.

błędów jako takich związanych z pobieraniem produktów nie ma jest tylko kilka informujących o tym że nie można pobrać jakiegoś zdjęcia nic poza tym.

ma ktoś jakieś pomysły.

 

pozdrawiam

Paweł

Screen Shot 07-04-18 at 02.22 PM 001.JPG

Screen Shot 07-04-18 at 02.22 PM.JPG

Link to postu

zdjęcia są ok bo wcześniej się pobrały i na innej bazie również się pobierały.

 

przesyłam błędy bazy subiekta:

au_CategorySpecific      22746    1082444               X

ep__Registration            2             3             X

ep_ExternalProgram     1             2             X

jb_Message       1173040               1173041               X

sl_CurrencyBank             1             1             X

au_Picture    7514    155718    X

jb__Job    582095    582095    X

 

Link to postu

Ostatni wynik nie pochodzi z bazy Subiekta, to jest również baza Sello - być może jakaś starsza nie użwana, albo właśnie używana.

Jest w niej kilka problemów, na wszelki wypadek poniższe skrypty powinny je rozwiązać:

 update ins_ident set ido_wartosc = (select max(au_CategorySpecific.as_Id)+1 from au_CategorySpecific) where ido_nazwa like 'au_CategorySpecific'

truncate jb_Message
truncate jb__Job

update ins_ident set ido_wartosc = (select max(au_Picture.ap_Id)+1 from au_Picture) where ido_nazwa like 'au_Picture'

 

Link to postu

dziwna sprawa bo po którymś już razie odznaczenia i zaznaczenia produktów do serwisu aukcyjnego sello zaskoczyło i ściągnęło cały asortyment. Zniknął również problem z otwieraniem połączenia sello z subiektem, który potem zostawał w tle.

Reasumując- sello pobrało produkty i sprawa się rozwiązała, a jaka była tego przyczyna chyba się nie dowiem.

Mam jeszcze problem z nową bazą sello na innym komputerze. 

Mimo, że zaznaczyłem by transakcje się nie ściągały (ustawiłem datę od kiedy mają się ściagać na 01.08.2018) to sello pobiera transakcję jak leci, nawet z 2016r.

Link to postu

Mieliśmy informacje, że w pewnych przypadkach to filtrowanie nie działa, ale nie znam niestety dokładnej przyczyny oraz szczegółów. W teorii pobieranie bez pełnych danych powinno zwrócić tylko transakcje z ostatnich 10 dni. Po pobraniu te nadmiarowe transakcje pozostaje anulować w Sello.

W tym roku jeszcze planujemy zacząć prace nad nowym mechanizmem pobierania transakcji z Allegro, więc wiele tego typu problemów zostanie przy okazji rozwiązana lub po prostu zniknie.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.08.2018 o 21:08, mleplawy napisał:

doton znalezłeś przyczynę dalczego produkty z subiekta nie szły do sello?

 

Pomogło odznaczenie wszystkich produktów w Subiekcie do serwisu aukcyjnego, internetowego i mobilnego. Odebranie danych z Subiekta w Sello, zaznaczenie produktów do serwisu aukcyjnego i znowu odebranie danych z Subiekta.

A przynajmniej tak nam się wydaje bo po tym wszystkie produkty się pobrały.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...