Skocz do zawartości

Automatyczna fiskalizacja i flow paczek

Polecane posty

Witam forumowiczów. Dzisiaj po raz pierwszy przygotowywałem paczki w pełni na duecie Subiekt GT i Sello. Mimo długiego okresu konfiguracji wstępnej i przygotowywania się do wdrożenia tego rozwiązania - niestety nie wszystko jest dla mnie w 100 procentach jasne. Liczę że uda mi się otrzymać jakieś odpowiedzi do dnia jutrzejszego. Od razu uprzedzę że prócz Subiekta GT i Sello (w najnowszych wersjach) korzystam jeszcze z ProstejPaczki2 do generowania etykiet kurierskich (W ProstejPaczce wyświetlam sobie wszystkie paczki w "Do nadania / Paczki", generuje etykiety i wysyłam numer nadania do Sello).

1. W jaki sposób mogę włączyć automatyczną fiskalizację paragonów i faktur, oraz w którym momencie powinna ona drukować? Ustawiłem drukarkę fiskalną według TEJ instrukcji, lecz mimo wszystko paragony nie zostały wydrukowane aż do momentu oznaczenia paczki jako "Wysłana". Musiałem wszystkie paragonu drukować po kolei, pojedyńczo - po użyciu opcji "Drukuj" pod prawym przyciskiem myszy w Subiekcie (Sprzedaż detaliczna).

2. Przyznam że nie rozumiem do końca sekcji Transakcje i Paczki, a dokładniej tego co robić z paczkami które zostały już przeze mnie przygotowanie i wydrukowane. Jak wspominałem robię to za pomocą ProstejPaczki, jednak po skończonej pracy - na dobrą sprawę nie mam gdzie przenieść tych danych. Nawet po oznaczeniu ich jako wysłane - robi się niezły miszmasz w zakładce "Wszystkie". Te do nadania mieszają się z tymi które już zostały nadane. Możliwe że coś robię nie tak. Upraszczając - to co zrobić w Sello z tymi paczkami - które już wydrukowałem i przekazałem do nadania firmie kurierskiej?

3. Przypuśćmy że mam w ofercie "produkt A" który składa się z elementu B i C. Produkt A posiada odpowiedni w bazie Subiekta, a więc komplet który za pomocą składników - został stworzony w oparciu o wspomniane elementy B i C. Czy w przypadku sprzedaży produktu A - stan magazynowy zostanie przeliczony również w elemencie B i C? W końcu sprzedaż produktu A powinna odejmować po jednej sztuce z elementu B i C.

4. Pierwsze co dzisiaj zauważyłem (po zaprzestaniu korzystania z Menadzera Sprzedaży) - to trudność w występowaniem o zwroty prowizji w przypadkiem złożonych zamówieniach. W przypadku MSa - od razu było widać że dana osoba zakupiła podwójnie, jak również dysponowałem linkiem bezpośrednio na stronę zwroty prowizji.

 

Bardzo proszę o odpowiedź i poradę, przez to że jutro znów wracam do przetwarzania paczek za pomocą Subiekta i Sello - zamieniłem się w kłębek nerwów :( Pozdrawiam

 

 

Link to postu

Ad 2.

TRANSKACJE > OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ / filr "w trakcie wysyłki"

to miejsce na wszystko co pobiera się z allegro i jest NOWE, nie wysłane i nie "obrobione" przez użytkownika Sello

w chwili, gdy zaznaczasz transakcję jako opłaconą (np. ctrl+W) lub do wysyłki za pobraniem (w obu wypadkach nie wolno zgadzać się na tworzenie paczki, jeśli Sello pyta) przechodzi ona do zakładki:

 

DO PACZEK / filtr "w trakcie wysyłki"

w której masz możliwość utworzenia dokumentów końcowych zbiorczo

do_paczek.thumb.jpg.dcc3f9580666344d0dcbe774f5e69ae9.jpg

 

Po utworzeniu dok. końcowych transakcje stają się PACZKAMI po ich pojedynczym lub zbiorczym przeniesieniu do paczek:

image.png.ad360c9c1487e787b60ccb6d0cedf3e1.png

 

Z PACZEK już dalej chyba ProstaPaczka, nie używam jej dawno, więc już sam wiesz lepiej.

Po wysyłce paczek ustawiasz je jako wysłane.

 

Pozostałe zakładki: AUKCJE > ZALEGŁE i WSZYSTKIE służą raczej do sporadycznego spoglądania, np. we wszystkich możesz coś wyszukać z archiwalnych transakcji 

 

Ad 1.

ustawienia odnośnie drukowania paragonów (w pdf) znajdziesz w Administracja > Parametry > Zewn. system sprzedaży > Par. poł. z Sub. > Dokumenty

tworzenie paragonów ustaw na 'zbiorczo'

zbiorczo.jpg.d296288674039d7d43dc0a648a1ec323.jpg

 

Ad. 3

3 godziny temu, Wiktor Perliński napisał:

3. Przypuśćmy że mam w ofercie "produkt A" który składa się z elementu B i C. Produkt A posiada odpowiedni w bazie Subiekta, a więc komplet który za pomocą składników - został stworzony w oparciu o wspomniane elementy B i C. Czy w przypadku sprzedaży produktu A - stan magazynowy zostanie przeliczony również w elemencie B i C? W końcu sprzedaż produktu A powinna odejmować po jednej sztuce z elementu B i C.

Tak, ale przed drukowaniem dok. końcowych należy ręcznie taki komplet stworzyć w Subiekcie. Nie ma w tym względzie automatu.

 

Ad. 4

ZP - zakładka TRANSAKCJE, okno u dołu SZCZEGÓŁY TRANSAKCJI - ale tylko dla pojedynczego zakupu, zbiorczo musisz wyszukać na allegro po nicku.

 

Opisałem jak ja to robię, sądzę, że to zgodne z zamysłem SELLO. Ale inni mogą mieć swoje sposoby. Pytaj w razie potrzeby.

 

 

Link to postu

Wszystko zależy od przyjętego modelu pracy. Ja Ci napisze jak to jest u nas.

1. Najpierw wystawiamy dokumenty (PAi, FS, WZ) - Wszystkie transakcje z zakładki Transakcje->Do paczek. Robimy to partiami. Zaznaczamy transakcje danego przewoźnika (np. DPD) i wystawiamy dokumenty końcowe. Wydrukują nam się dokumenty sprzedaży i dokumenty magazynowe. Następnie PPM i opcja "Utwórz paczki". 

2. Transakcje zostaną przeniesione do zakładki "Paczki->do wysłania". Następnie zaznaczamy i PPM "utwórz listy wysyłkowe". Przydaje się jeżeli robimy partiami danego przewoźnika np. Do 8 rano I partia, do 10 druga i do 12 trzecia.

3. Przechodzimy do Prostejpaczki. Wyświetlamy wszystkie paczki z danego kuriera. Zaznaczamy wszystkie i "Przygotuj listy". Następnie łączymy wszystkie dokumenty FS+WZ+List przewozowy. I w takiej postaci wędruje to na magazyn

4. Generujemy listę zbiorczą towarów do zebrania na magazynie z danego przewoźnika (rozwiązanie dodatkowe)

5. Na koniec dnia oznaczamy w sello "Paczki->listy wysyłkowe" wszystkie listy jako wysłane. Wówczas w zakłądce do wysłania mamy porzadek bo nic tam nie ma. Wszystko zostało wysłane.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dziękuję za szczegółowe odpowiedzi. Pozwolę sobie jeszcze dopytać aby w pełni wyczerpać temat :

 

1. Co z paczkami nadanymi za pobraniem? Czy muszę je ręcznie weryfikować i oznaczać jako zapłacone aby nie pojawiały się już w "oczekujące na płatność", czy jest szansa że Sello samo zaciągnie taką informacje, czy to na podstawie statusu INPost o doręczeniu, lub jeszcze lepiej - o rozliczeniu pobrania w COD?

2. 

9 godzin temu, Kaczor . napisał:

i wystawiamy dokumenty końcowe. Wydrukują nam się dokumenty sprzedaży i dokumenty magazynowe.

Pomimo ustawienia według instrukcji Insertu - wydruk nie następuje automatycznie po wystawieniu dokumentów. I tak muszę ręcznie korzystać z opcji "drukuj" w Subiekcie (dwukrotnie, przy FS i paragonach). Ciekawostka - za każdym razem muszę wybierać z listy fiskalizacji drukarkę :( (Posnet Thermal XL)

3.

9 godzin temu, Kaczor . napisał:

Następnie łączymy wszystkie dokumenty FS+WZ+List przewozowy.

W tym momencie (a więc po 3 dniach faktycznej pracy) ta część zabiera nam najwięcej czasu. Niestety nie jesteśmy w stanie ustawić w PP2 sortowania listów przewozowych po numerach paragonów, przez co trzeba dopasowywać ręcznie. Nawet przy 100 paczkach jest już niezły chaos.

Link to postu

Za pobraniem ręcznie. Jeśli masz subiekta i tam kontrolujesz terminy i płatności to wystarczy w Sello co jakiś czas zbiorczo oznaczyć pobraniówki za opłacone... I tak do niczego ta opcja się nie przyda. Kiedyś - jak były komentarze - Sello pozwalało wystawić go tylko tym, którzy zapłacili za paczkę...

 

Co do wydruków, jak masz ustawione w Sello tutaj? :

image.png.403366afff6fa36403666f5d0ca6537b.png

 

A "ptaszek" i wybrana drukarka w Subiekcie tutaj:

image.png.6c1c88e5dd60fb2cad308c6656e0e3f0.png

 

i tutaj we Wzorcach wydruku (jeśli chcesz wydruk na A4 paragonu to ma być 1 a nie 0 oczywiście):

image.png.174f39eeca45774d4af8fc2c8c9881c4.png

?

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...