Skocz do zawartości

Błąd przy sposobie dostawy

Polecane posty

Od dnia 9 lipca tego roku, odkąd wszedł w życie nowy cennik InPostu i minipaczka za 7,20 zł zmieniła się na usługę allegro minikurier24 InPost część transakcji nie grupuje się nam automatycznie, program sello nie zczytuje też prawidłowo płatności, problem ten dotyczy około 30% transakcji, sprawdziłem powiązania w słownikach cenników  i sposobach dostawy i wygląda to niby w porządku, niczego też nie zmieniałem, problem nasz nie dotyczy tylko InPostu, zdarza się że dotyczy to również kuriera DPD, wszystkie błędne transakcje mają przypisaną formę wysyłki odbiór w punkcie po przedpłacie tak jak by to miał być paczkomat InPostu, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. 

Link to postu

W zależności jaką formę dostawy zaznaczył kupujący raz przenosi prawidłowo a raz nie, jeżeli problem dotyczy przesyłek DPD i Poczty Polskiej to przenosi prawidłowo, jeżeli problem dotyczy InPostu tj minikurier 24 i allegro inpost kurier to wyskakuje że jest błędny adres ( tak jak miała by to być przesyłka na paczkomat )  

Link to postu

W takim razie trzeba sprawdzić, czy dostawy Sello są dobrze zmapowane na wysyłki Allegro w słowniku dostaw. Jeśli minikurier źle się mapuje i wskakuje dostawa paczkomatowa, to trzeba sprawdzić tę dostawę paczkomatową. W szczególności czy nie ma ono błędnie zaznaczonej synchronizacji z serwisem paczkomaty.pl - bo wtedy Sello wymaga adresu paczkomatu.

Link to postu

U mnie jest podobnie.

Dodatkowo gdy próbuje powiązać sposób dostawy "Allegro miniKurier24 Inpost (za pobraniem)" to jest to nie możliwe. W tabeli przenoszę sposób dostawy wyświetla się z prawej strony w "Sposoby dostawy z serwisu powiązane z dostawą" klikam OK i tak jakby się nie zapisało bo nie wyświetla się TAK w Powiązania. Po powtórnym wejściu w prawym oknie już nie ma "Allegro miniKurier24 Inpost (za pobraniem)".

Dzieje się tak tylko przy tym sposobie dostawy.

Link to postu

Ok już wiem o co chodzi. Allegro minikurier24 Inpost to jest nowa dostawa dodana przez Allegro. Wszelkie nowe dostawy wymagają zmian w kodzie programu i w najbliższej aktualizacji pojawi się obsługa nowych dostaw Allegro. Nie powinno to jednak być związane z nieprawidłowym adresem - taki błąd może się pojawić tylko wtedy, gdy dla dostawy Sello jest włączona synchronizacja z paczkomatami a sama dostawa Allegro nie jest tego typu.

Co do minikuriera24, jak bardzo potrzebujecie tej opcji? Planujemy jeszcze przed końcem wakacji wypuścić aktualizację Sello, ale jeśli do tego czasu nie da się żyć z tymi dostawami to wypuścimy poprawkę na te nowe dostawy (poprawki takie nie są nam na rękę, dlatego dopytuję :) ).

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.08.2018 o 19:55, Kamil Kamil napisał:

mogę zmapować Sposób dostawy "Kurier DPD"
Niby wskakuje ,ale jak dam  zapisz i ponownie otwieram okno to zakładka jest pusta.

Dzień dobry. Mamy taki sam problem jak Kamil Kamil ale dla nowej dostawy na allegro  "Allegro Pocztex Kurier48"

Czy można to jakoś rozwiązać bez poprawki? Posiadamy najnowszą wersję a sama zmiana na serwerze nie pomaga. Po zamknięciu okna i ponownym otwarciu pojawia się zupełnie inna opcja dostawy.

Link to postu
Przed chwilą, Dawid B. napisał:

Dzień dobry. Mamy taki sam problem jak Kamil Kamil ale dla nowej dostawy na allegro  "Allegro Pocztex Kurier48"

Czy można to jakoś rozwiązać bez poprawki? Posiadamy najnowszą wersję a sama zmiana na serwerze nie pomaga. Po zamknięciu okna i ponownym otwarciu pojawia się zupełnie inna opcja dostawy.

Tej opcji jeszcze nie ma w Sello. Powinna się pojawić z nową wersją Sello (przynajmniej mam taką nadzieję).

Link to postu
18 minut temu, Dawid B. napisał:

Dzięki za odpowiedź. Mamy teraz mały problem, ponieważ pośpieszyliśmy się z tematem i włączyliśmy tą opcję dostawy na allegro. Teraz trzeba będzie kombinować ;(

Zrób sobie dodatkowo swoją opcję dostawy z odpowiednią nazwą i ją podepnij pod ALL Pocztę. Etykiety i tak z EN.

Link to postu
4 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

(przynajmniej mam taką nadzieję

Właśnie 2h temu odpowiedni kod poszedł do repozytorium i jutro będzie testowany :) .

Mapowanie niestety nie zadziała bez aktualizacji programu. Do czasu pojawienia się nowej wersji pozostaje ręczne ustawianie odpowiedniego sposobu wysyłki w transakcji (z pominięciem FODa, w okienku foda trzeba zaznaczyć zaakceptuj pomimo różnic).

Można tutaj wspomóc się również zbiorczą zmianą dla transakcji Ctrl+B i ustawić odpowiednią dostawę dla wielu transakcji jednocześnie.

W ostateczności, jeśli przeważająca ilość dostaw jest nowego typu, można zmienić domyślne ustawienia nowych transakcji w USTAWIENIACH, tak aby w większości przypadków dostawa zgadzała się z FODami.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...