Skocz do zawartości

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Polecane posty

Dodam ze płatności poprawiłem bo faktycznie coś tam pomieszałem przy wcześniejszej zmianie na PAi

kolejny komunikat który się pojawia to

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy: xxxx
Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

 

Link to postu

oczywiście zmieniam PAi na PA i to także nie przynosi efektu.

błąd

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy: xxx
Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

 

dotyczy dziś wszystkich transakcji na paragon PAi natomiast tworzą się do nich dokumenty wstępne  i nie wiem czy tak powinno być ?

Link to postu

Jest tak :

szef oraz użytkownik 1 mogą wystawić paragony z sello. Żaden inny użytkownik nie może wystawić paragonu. Przepiąłem użytkownika sello na którym nie dało się zrobić dokumentu końcowego na takiego użytkownika subiekta co dało się zrobić i takie ustawienie działa. W subiekcie obaj użytkownicy mają takie same ustawienia - teoretycznie bo nie wiem gdzie jeszcze mogę coś sprawdzić i porównać

 

Na użytkownikach którzy nie mogą zrobić dokumentu w sello w logach jest tylko łączenie się z subiektem i żadnych błędów

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

Dziś wszystko działa nie usuwałem tych powiązań akurat.

 

Mam teraz tak

PA - robią się zbiorczo jak zrobię tworzenie dokumentów

PAi nie tworzą się i muszę wchodzić na PAi zmieniać żeby były jako PA i wtedy tworzyć dokumenty końcowe

FS nie tworzą się - muszą wchodzić do do zamówień w subiekcie i realizować pojedyńczo na czym dużo mi schodzi 

ZK - tworzą się od widzi mi się sam nie wiem dlaczego przy jednych transakcjach się robią a przy innych nie

 

W transakcji bardzo często jest że nie wybrano dokumentu końcowego

Zrzut ekranu 2018-09-14 10.04.37.gif

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
50 minut temu, Robert Mazurek napisał:

W transakcji bardzo często jest że nie wybrano dokumentu końcowego

Możliwe, że to samo dotyczy ZK (zakładka CECHY w transakcji). Synchronizator Sello z nexo potrafi się zablokować (względy technologiczne) i wtedy do transakcji trafiają niepoprawne ustawienia co do typów dokumentów.

Czy po zbiorczej zmianie typu dokumentu udaje się utworzyć dokumenty? W przypadku ZK trzeba wywołać synchronizację z Subiektem poprzez menu Wyślij/Odbierz.

Link to postu

Nie, po prostu napisałem, że taka jego wada niestety. Jeśli w tle wykonywana jest np synchronizacja to przy tworzeniu transakcji konektor się może przyblokować na tym i nie wczytają się w transakcji właściwe ustawienia dokumentów.

Problem rozwiąże nowy synchronizator, nad którym pracujemy.

Link to postu

dziś od rana   Dziś od rana Wyjątek: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

nie mogę wystawić dokumentów końcowych itp wczoraj się dało dziś już nie.

Wszystko działa a potem nagle cyk totalna rozwałka co 10 dokument robi się z automatu

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...